"ÇAY VE ÖTESİ"
Çayın demi kadar içten muhabbetler için
Tarih: 14.2.2017 12:15:24

Müsaitseniz Çayın demi kadar içten muhabbetler için sizlere Antalya´nın nadide köşesi “Çay ve Ötesi” de bir bardak çay ısmarlamak istiyoruz…

 

Türk milletinin en güzel yanlarından birisi de misafirperver olması. Misafirliklerin de göstergesi ikram edilen sıcak bir bardak çaydır. Nerede olursanız olun her zaman her yerde çayınız hazırdır. Hayatımızın hep bir yerindedir çay. Vazgeçilmez içeceğimizdir. Muhabbetin en koyusunun olduğu ortamda, bir dal sigara yanında, annelerin gün sohbetlerinde, kahvede okeye dönerken, soğuk karlı bir havada dumanı tüterken hep o ısıtır içimizi. Böyle bir mekanı sizlere tanıtmak istiyoruz. “Çay ve Ötesi”Kurucu Üye Hasan Barış Barut ve Mevlüt Orhan Yıldırım ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Çayın Keyifli ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin gidebileceği bir yer olarak burayı takipçilerimize şiddetle öneriyorum.

 

“Çay ve Ötesi” nasıl doğdu bahseder misiniz?

Çay ve Ötesi Markası sevgili ortağım Orhan Yıldırım´ın bir gün ofisimize ticari bir işyeri için görüşmeye geldiğinde yapmış olduğumuz sıcak, heyecanlı, samimi, candan ve içten geçmişten gelen dostça bir sohbet sırasında beyin fırtınası sonucu başlamıştır. Ortak bir isim, genel bir konsept düşüncesi ışığında başlayan ve bugün bir hayali gerçek kılan, Antalya´nın ve gençlerimizin beğenisini kazanmış bu markayı birlikte oluşturduk.

 

Ürün çeşitliliği ve üretim kapasitenizden bahseder misiniz?

Dünyada en yaygın çay üreten ülkeler arasında Türkiye 5. sırada yer almaktadır.  Ülkemizde çay, kahveden daha yaygın tüketilmektedir. Çayın insan ilişkilerinin dayandığı büyük bir nokta olduğu düşüncesiyle Ar-Ge departmanımızda, özel çalışmalar yapılmış ve yapılmaktadır. Bu süreçten sonra, gıda ve nargile menüsü olarak Çay ve Ötesi´ne özgü iki menü seçeneğimiz bulunmaktadır. İçerik olarak; dünya çayları, dünya kahveleri, soğuk içecekler, hızlık tüketilen yiyecekler, sağlıklı, lezzetli ve farklı tatlılar ile geniş seçenekler sunmaktayız. Ayrıca nargile konusunda, nargile tütünlerimizi özenle seçip, Çay ve Ötesi´ne özel olarak kendimiz harmanladığımız için iddialı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Çay ve Ötesini neden tercih etsinler? Sizi diğerlerinden farklı kılan nedir? Fiyat politikanız nasıl? Hangi saatler arasında hizmet veriyorsunuz? Çay ve Ötesi´nde kaç kişiyi ağırlayabilirsiniz?

Çay insanımızın sabah, öğlen, akşam hatta ve hatta gece bile sıkça tükettiği ve keyifle içtiği geleneksel içeceklerimizdendir. Eskiden ve kısmen halen kıraathane kültürü içimizde her zaman vardı. Bize modern kıraathane diyenler de oluyor.  Fakat aslında biz kıraathane değil Türk kültürüne uygun modern kurumsal kafeterya markası olarak kendimizi adlandırabiliriz. Kıraathane; Osmanlıca da “kıraat”, Arapça ‘da "okuma" anlamına gelir. Hane ise yer (ev), mekân demektir. İnsanlarında bizim mekânlarımızı kendi mekânları hatta evleri gibi görmelerini istiyoruz. Tasarımlarımız, sunumlarımız ve hizmetimizde de aynı anlayışı göstermeye çalışıyoruz. Kıraat-hane yani bu iki sözcüğün bileşimi olan bileşik sözcük "okuma yeri" anlamına da gelir. Bu sebeple düşündüğümüz özel okuma köşemiz de bizim olmazsa olmazlarımızdandır.

Çay, kahve içilerek gazete, dergi ve kitapların okunduğu yerlere verilen bu isim günümüz Türkiye´sinde kahvehane anlamında kullanılmaktadır. Misyonumuz; bizden önceki nesillerin de yaptığı gibi insanların toplandığı, çay ve buna benzer içeceklerin içildiği, sıcak sohbetlerin yapıldığı, okey oynadığı, rahat bir ortamda maç izlediği, nargile keyfi yasadığı, her türlü damak tadını bulabilecekleri konforlu bir ortam oluşturmaktır. Oluşturduğumuz ve kültürümüzün içinden gelen bu sıcak yaşam tarzından dolayı tercih edileceğimizi düşünüyoruz. Çay ve Ötesi konsept olarak da ürün çeşitliliği konusunda da diğer marklardan farklıdır. Ayrıca menü kalitemiz yüksek ve fiyatlarımız mümkün olduğunca ekonomik tutulmuş olup her kesime hitap edecek seviyede belirlenmiştir. Çalışma saatlerimiz 09:00-02:00 aralığındadır. Çay ve Ötesi Franchise noktaları çeşitli büyüklüklerdedir. Ağırlanan misafir kapasitesi ihtiyaca bağlı olarak düzenlenmektedir.

Kalkınca çay, kahvaltıda çay, kahvaltıdan sonra çay, yemekten önce çay, yemekten sonra çay, iftardan sonra çay, yatmadan önce çay. Çay mı kahve mi?

Çay, dünya insanlarının ortak içeceğidir. Sadece her millete göre farklı sunum ve içiş tarzına sahiptir. Türkiye´de sabah uyanınca, kahvaltıda, sahurda, iftarda, sohbet ederken, stresli ve yorgun iken, çalışma sırasında, iş ortamında ve yemeklerden önce ve sonra yani her zaman her koşulda bizi rahatlatan vazgeçilmezlerimdendir. Ucuz ve pratiktir. Bu bağlamda Çay ve Ötesinin de kısa sürede aranılan bir mekân haline geleceğini düşünüyoruz.

 

Hedef kitleyi belirlerken daha çok gençleri mi dikkate alıyorsunuz? Gençler sizce de itici faktör mü? Gelecek dönem hedefleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Aslında bizim hedef kitlemiz 7´den 70´e amacımıza ulaşmamız için toplumdaki bütün bireylere çay ve ötesinin politikasını ve kalitesini anlatmak değil, yaşatmaktır. Şuan bu konuda hedeflerimize emin adımlar ile ilerliyoruz. Bize göre gençlerin memnuniyeti ana hedeflerimizdendir. Sektörde gençlerin kilit kitle olduğu ve buna bağlı olarak diğer yaş kitlerinin bile trendi belirleyen gençleri takip ettiği görülmektedir. Biz de yapmış olduğumuz anket ve istatistik çalışmalarımız sonucunda gençlerin istek ve taleplerini dikkate alarak yola çıktık. Hedeflerimiz büyük. Allah´ın izni le bizim hedefimiz güneyden kuzeye batıdan doğuya 81 ilde yaygınlaşmak ve Türkiye´nin bu konuda tercih edilen markası haline gelmektir. Ardından tabii ki bu markayı ve geleneklerimizi yurt dışına taşımaktır. Hedefimiz ulusal markalaşmanın yanında uluslararası marka haline de gelebilmektir.

 

Müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyorsunuz? Değişik organizasyonlar düzenliyor musunuz?

Müşteri memnuniyetini yükseltmek en temel prensibimiz olup ürün kalitesini maksimum seviyede tutmak, damak tadına uygun, sağlıklı koşullarda, güler yüzlü personellerimizle birlikte hızlı servis ve uygun fiyat alternatifleri ile sıcak bir hizmet ve ürün yelpazesi sunmaya çalışıyoruz. Çay ve Ötesi noktalarında doğum günü, özel parti, lig maçları izleme gibi özel organizasyonlar da yapılmaktadır.

 

Girişimci gençlere ne tavsiye edersiniz?

Girişimci gençlere tavsiyemiz sektördeki rakiplerini iyi analiz etmeleri ve farkındalık yaratabilecekleri çalışmalar yapmalarıdır. Zaten rakiplerinin bütün yönlerini inceleyip analiz ettikleri anda ve negatif yönlerini tespit edip bunu pozitife çevirdiklerinde farkındalığı oluşturmuş olacaklar ve başarı merdiveninde emin adımlarla yükseleceklerdir. Başarı kartopuna benzer. Yukardan kartopunu bıraktığınızda aşağıya yuvarlanırken büyümenin önüne geçemezsiniz ve kimse bu büyümeye engel olamaz. İş hayatı da böyledir. Başarının altın kuralı işinizi sevmektir. Her zaman Ar-ge yapmaktır. İşinizi ve ürünlerinizi sürekli geliştirmektir. Bireysel çalışmalardan kaçınmaktır. Başarı ekip ile olur. Biz de şu anki başarımızı ekibimizin çok iyi olmasına borçluyuz. Ekip içerisindeki arkadaşlarımız görevlerini ve araştırmalarını çok iyi yapmaktadırlar. Saygı, sevgi, değer ve iş aşkı ekip çalışanlarımız arasında üst seviyededir. Bizi biz yapan önemli noktalardan biride budur.

 

Şansa tesadüflere inanır mısınız?   

Şansa inanırız ama daha doğrusu şanstan çok kadere inanırız. Kader bu markada doğru insanları bir araya getirdi diye düşünüyoruz. Çünkü çalışma arkadaşlarımız ve iş ortaklarımız ile tesadüfen bir araya gelmedik, kader bizi bir araya getirdi diye düşünüyoruz. Şanslıyız ki doğru zamanda doğru yerde ve doğru kararlar vererek Çay ve Ötesini kurduk, ilerlettik ve hızla büyüyoruz. Şansımız kaderimizde doğru insanlarla bir araya gelmemizdir.

 

Gelecek dönem hedefleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? 2017 yılında beklentileriniz?

Gelecek dönemler için hedeflerimiz; Çay ve ötesi markası ile 81 il ve tüm dünya da faaliyette bulunmak ve markayı 5 kıtaya taşımaktır. 2017 yılından beklentilerimiz 12 olan noktamızı çok daha fazla noktaya ulaştırmaktır.

 

Son olarak Antalya Hayat Dergisi aracılığıyla yetkililere neler söylemek istersiniz?

Öncelikle bir Antalya Markası olarak Antalya Hayat Dergisine kendimizi, markamızı, amaçlarımızı ve hedeflerimizi sevgili Antalyalılara anlatma fırsatı verdikleri için teşekkürlerimizi sunar, başarılarınızın devamını dileriz.

Röportaj: Aynur ERYILMAZ

 Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: ÖTESİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ortadoğu ülke liderlerinin vazgeçemediği usta şef: Hüseyin DOĞRUÖZ
Ortadoğu ülke liderlerinin vazgeçemediği usta şef: Hüseyin DOĞRUÖZ
Avrupa ülkesi birçok Başbakanın menüsünü hazırlayan usta
Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Entegrasyon Başkanı  Mete Kaçar
Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Entegrasyon Başkanı Mete Kaçar
İnsanlık için en büyük, hayırsever hareket
“Güzel fotoğraf çekmek için değil, kendinizi ifade edebildiğiniz samimi fotoğraflar çekin”
“Güzel fotoğraf çekmek için değil, kendinizi ifade edebildiğiniz samimi fotoğraflar çekin”
fotoğraf sanatçısı olan Hakan Yeşil
MAGAZİN TOPLUMU OLDUK
MAGAZİN TOPLUMU OLDUK
Şikayet etmek, suçlu aramak yerine çevre için katılımcı olmamız daha iyi olmaz mı?
‘´BELLA FİT PİLATES´´ İŞLETMECİSİ CEREN UYSAL´LA SÖYLEŞİ
‘´BELLA FİT PİLATES´´ İŞLETMECİSİ CEREN UYSAL´LA SÖYLEŞİ
Reformer Pilates egzersizi mutlaka denemelisiniz
“Hayalinizde ki sağlıklı ve muhteşem saçlara kavuşun”
“Hayalinizde ki sağlıklı ve muhteşem saçlara kavuşun”
İstanbul Hair Center
MSC Cruıses olarak 2,5 milyon kişiye hizmet verdik.
MSC Cruıses olarak 2,5 milyon kişiye hizmet verdik.
MSC Cruıses hakkında merak edilenleri Ticari Direktör Burak ÇALIŞKAN yanıtladı…
UTEF) Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Güldane KAYA
UTEF) Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Güldane KAYA
“nerede bir engelli var? Biz onlara bir nefes kadar yakınız”
Antalya´nın gururu Bayan DJ NİMET, en güzel eğlencelerin garantörü
Antalya´nın gururu Bayan DJ NİMET, en güzel eğlencelerin garantörü
dolu dolu bir akşam isteyenlere en güzel eğlencelerin garantörü
SERHAT GÜNER TURİZM ACENTESİ
SERHAT GÜNER TURİZM ACENTESİ
Şahika Öner röportajı
HASRET BİTİYOR  “Efsane geri dönüyor”
HASRET BİTİYOR “Efsane geri dönüyor”
MHP Finike Belediye Başkan Adayı, Nail Dülgeroğlu
DEPREMLERİ FISILDAYAN ADAM
DEPREMLERİ FISILDAYAN ADAM
Bölgeleri ve fayları inceliyorum
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi