“Adriyetikten Çin Seddine kadar kaynaşmış bir Türk dünyası hayal ediyorum”
BBP Antalya İl Başkanı Ramazan DOĞAN
Tarih: 25.3.2017 22:37:11

 

BBP Antalya İl Başkanı Ramazan DOĞAN

Kendinizi nasıl tanımlarsınız? Kimdir size göre Ramazan Doğan?

1980 yılında Sivas Gürün ilçesinde doğdum. İlkokulu Gürün´de,  ortaokulu Atatürk yatılı bölge ilköğretim okulunda okudum. Liseyi Teknik Endüstri Meslek Lisesini Sivas merkezde. İlk fakülteyi Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliğinde ve son olarak da Atatürk Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun oldum. Türkiye sevdalısı. Muhsin Yazıcıoğlu sevdalısı. Alperen Ocaklarında yetişmiş veyahutta yetişmeye çalışmış Alperen olmaya aday bir Türk vatandaşı. Elinden geldiği kadar Ülkesine, dili döndüğü kadar milletine faydalı olmaya çalıştığını varsayan vatandaş. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 

Siyaset yılları sizin için ne zaman başladı?

Yatılı bölge okulunda olmam hasebiyle çocukluk yıllarından beri gurbet sıla hasretiyle devam ediyordu. O dönemlerde ocak sohbetleri, Rahmetli Muhsin başkanın konuşmaları, yazıları hoşumuza gidiyordu, Türk vatandaşlarının onurunu okşayacak, mert, yiğit, delikanlı bir lider olarak görmemiz bizde merak uyandırdı. Ocaktan da gelince olaylardan uzak duramadık. Siyasete 2008 yılının sonlarında aktif olarak görev aldım.

Ailede siyasette uğraşan var mı?

Ailemde siyasetle aktif olarak uğraşan yok.

Önce yaşadığımız şehir ve sonra da Ülke meseleleri üzerine bu konuların içerisinde olmaya ne zaman karar verdiniz?

Yaradılış gereği Allah her kula akıl fikir vermiştir. Eğer bir şeyde yetiştiyseniz birilerine faydalı olmak için uğraşacaksınız. Bunun içinde Allah bize nasip etmiş fakülte bitirmişiz. Öğretmenliği çok sevmeme rağmen 28 Şubat kararlarıyla teknik eğitimler, imamhatip olaylarından dolayı atanamadık. Sonra kendi işimizi idam ettirmeye çalıştık. Eflatun Cem Güney der ki “siyasetle uğraşmayan aydınlar, cahiller tarafından yönetilmeye mahkumdur” der. Birilerinin bir şeyler yapması gerek. Doğru bildiğimizi her yerde anlatmaya çalışıyoruz. Teşkilatımız teklifte bulundu. Meclis üyeliği ile başladı. O günden bugüne Kepez ilçe Başkanı, Kepez Belediye Başkan Adaylığı ve sonrada il başkanlık görevi. BBP olmak benim için büyük bir onur.

 

Başka siyasi partilerde görev davetleri oldu mu?

Dolaylı olarak oldu. Her hangi bir teklif beklemiyorum. Taş yerinde ağırdır. Benim yerim BBP´dir.

BBP´de rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu´nun yaşamını kaybetmeden önce BBP ‘de ki siyasi ve siyaset üstü düşünce ve duruşu feyz alınmaya devam ediyor mu? Bunlar nelerdir?

Muhsin Yazıcıoğlu´nu kelimelerle ifade edilemeyecek kadar zordur.Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu, herkes tarafından yüzyılın Alpereni olarak kabul edilmiş, Türk İslam Ülküsünü güdenlerin ve koca Türk dünyasının başkanıdır. Muhsin Yazıcıoğlu dostuna da düşmanına da faydalı bir insandır. Kendi iç meselelerini kendi içerisinde konuşabilen, haksızlığa kime yapılırsa yapılsın ona karşı duran ne olursa olsun bedelli neyse doğru yolundan şaşmayan bir lider. Günümüzde öyle insanlara çok nadir rastlanır. Ama BBP gittiği ve O´nun yoldan bugüne kadar devam etmeye gayret ediyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu´ndan sonra sahipsiz kaldığı anlamında çeşitli baskılar yapmaya çalışıyorlar. Ama bu çamur BBP´ne tutmaz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Çünkü onun yetiştirdiği insanlar var. Alperenler var. Onunla birlikte yol arkadaşlığı yapmış insanlar var. Makam mevki beklemeden, Pazarlık konusu partiyi yapmamışlar dik duruşlarını her zaman sergilemişlerdir. 28 Şubat Muhsin başkanın göstermiş olduğu tepkilerden bir tanesidir. O zamanın siyasi güçleri kaçacak delik ararlarken Muhsin Başkan meydanlarda “ben namlusunu milletine doğrultmuş tanka selam durmam” diyebilen tek bir liderdi. Buna benzer birçok örnekler var. Dostuna dosttu düşmanına da gizli düşman değildi mert ti. Kimseye düşmanlık gütmezdi. Adam gibi adamdı. O çizgide parti deva ediyor.

 

“Siyaset Uzun Soluklu´ tanımlamasında BBP´nin Türk Siyasetinde ki yeri gelecek yıllarda nasıl olacaktır?

Güzel bir soru. Siyaset gerçekten uzun soluklu bir iş. Bir siyasi çatı altında aynı görüşte insanları bir araya topluyorsunuz. Bu fikrinizi de maya tutması için uzun zaman anlatmaya çalışıyorsunuz. Bunun için çeşitli etkenler var. Basın yayın organları, görsel yayınlar, sosyal medya var. Bunlara hakim olmak çok zor. Maddi imkânınız yoksa birilerinden destek almıyorsanız sadece millete dayanıyorsanız işiniz zorlaşıyor. Muhsin Başkanın dediği gibi “zor yoktur, imkansız biraz zaman alır” bunu da geçtiğimiz bu günlerde daha çok anlıyoruz. Seçime girebilecek 10 tane siyasi parti var. Bu partilerin aşağı yukarı hepsi denendi. Denenmeyen tek bir parti var. Duruşuyla, fikirleriyle, yaptığı icraatlar la hiçbir şekilde vatana ihanet etmeyen bu vatanın öz evlatları var. Biraz zaman alsa da artık BBP´sinin zamanı gelmiş. Geçmeden de millet farkına varır diye ümit ediyoruz. Bunun içinde bizlere yöneticiler olarak büyük sorumluluklar düşüyor. Biz basın organlarında yer alamıyoruz çünkü aşırı derecede bir ambargo var. Bütün ambargolar iktidardan yana. İnsanlar her şeyin farkındalar.

BBP´nin Türkiye genelinde ki katılımlarının daha çok olması için nasıl çalışmalar yürütmektesiniz?

Çok zor bir soru. Hiç çalışmadığım yerden çıktı. Milletimiz çok büyük bir baskı altında. Hal böyle olunca insanlar eşinin, dostunun, çocuğunun geleceği önemli. BBP´ne gönül dahi verseler açık ve net olarak belirtemiyorlar. İnsanlar neye inanıyorlarsa bunu özgürce söyleyebilmeli. Günümüzde bunların söylenemiyor olması acı verici bir durum. Bunun için insanlara gidiyor üye yapmaya çalışıyoruz. Gittiğimiz yerlerde arkadaşlara anlatarak ulaşabildiğimiz ölçüde bire bir ulaşmaya çalışıyoruz. Yer alabilirsek basından ulaşmaya çalışıyoruz. Sizin gibi değerli insanların dergilerinde yer alarak kendi fikirlerimizi, yaptıklarımızı anlatmaya çalışıyoruz. Bunu benimseyen özümseyen arkadaşlar “bende burada yer almalıyım” deyip haksızlığa “dur” diyebiliyorsa geliyor. Bazıları da “görüşleriniz çok doğru ama gelmeniz çok zor” diyor. Ben gücün yanında yer alacaksam yanlışıyla doğrusuyla yer almam lazım. Yada muhalefete yakınsın %25 oy almışsın muhalefetin yanında yer alıyorlar. Ama bunlar yanlış yapıyorsa bunların karşısında azda olsa birileri doğrularını söylemeli. Buda BBP´sidir diye düşünüyoruz.

 

 

Anayasa değişikliği ve referandum süreci ile ilgili neler söylemek istersiniz?BBP referandum sürecinde nasıl bir yol izleyecek? Geçmişte hükümetlerin kurulması noktasında kilit rol üstlenmiş olan BBP böylesine önemli bir gündem sağanağında nasıl bir duruş ortaya koyacaktır? Tarih yeniden tekerrür edecek mi?

16 Nisan´da referandum süresine gireceğiz. Çok acil bir referandum değil mi?. Yada başkanlık sistemi tartışılır mıydı tartışılmaz mıydı ki  olağanüstü halde iken, millet baskı altındayken bunu yersiz buluyoruz. Elbette şu anda da tarafsız kalmak doğru değil. Bunun için Parti genel merkezimiz bütün yetki ve kuruluşlarıyla herkes görüş ve fikirlerini sunup ülkemizin menfaatine mi çıkarına mıdır, kişilerde nasıl bir etki yaratır bunun değerlendirilmesi yapılıyor. Ve geçtiğimiz günlerde hatırlarsınız Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız “evet” dersen şöyle olur “hayır” dersen Pkk´lı olursun gibi kutuplaştırıcı bir yapıyla insanlara yaklaşımlarını ne doğru nede etik bulmuyoruz. Bizi yöneten insanların böyle bir ayrıştırması yerine ben “hayır” diyorum diyen Ülkücü bir adamla “Pkk ile aynı yerde” dersen, böyle anılmak veyahut ta “evet” diyorsam vatanperver bir devletle ölçülecek bir nokta değildir.  “hayır” da “evet” diyende bu vatanın evlatlarıdır. Elbetteki BBP´si bir taraf olacaktır. Ama bu taraf mutlaka milletin tarafıdır.

 

Referandum ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Referandumda milletimize güveniyoruz hangi kararı verirse versin o bizim başımızın tacıdır.

Artık her şeyi görüp her bilgiye ulaşıldığı bir devirdeyiz . milletimizin verdiği karara saygı duyarız. Hayır diyen de evet diyende bu ülkenin öz evlatlarıdır her kesimde ülkenin selametini ve geleceğini düşünmektedir. Kırmadan incitmeden ve kutuplaşmadan herkesin görüşüne saygı duyularak bir seçim atlatırız inşallah.

 

Ramazan Doğan olarak nasıl bir Türkiye hayal ediyorsunuz?

Bizim hayalimiz Türkiye ile sınırlı değil. Zulüm gören ,zülüm altında olan ve Komünist rejimler altında olan Türk Turan ülküsüyle yanıp tutuşan bir vatan evladı olarak dostça, arkadaşça, birbirleriyle kavga etmeden herkesin birbirini anlayabildiği Alevi, Sünni ayrımı gözetmeden yaşayabildiği bir toplum bir ülke hayal ediyorum. Orta Asya´da Çin zulmünde, Türkmen kardeşlerimiz var bunların bu zulümden kurtulmalarını ve özgürlüklerine kavuşmasını hayal ediyorum. Adriyatik´ten Çin seddine kadar kaynaşmış bir Türk Dünyası hayal ediyorum.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Daha Rahat ve müreffeh bir Türkiye olur inşallah. Şehit liderimizin suikastını aydınlatmayanların hesabını sormayı rabbim nasip eder inşallah Rabbim daha ilerde daha güzel bir Türkiye ile refah bir seviyede insanların rahat yaşabileceği bir Türkiye´de buluşmak ümidiyle. Size de bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum.

röportaj: Aynur EryılmazKaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ortadoğu ülke liderlerinin vazgeçemediği usta şef: Hüseyin DOĞRUÖZ
Ortadoğu ülke liderlerinin vazgeçemediği usta şef: Hüseyin DOĞRUÖZ
Avrupa ülkesi birçok Başbakanın menüsünü hazırlayan usta
Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Entegrasyon Başkanı  Mete Kaçar
Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Entegrasyon Başkanı Mete Kaçar
İnsanlık için en büyük, hayırsever hareket
“Güzel fotoğraf çekmek için değil, kendinizi ifade edebildiğiniz samimi fotoğraflar çekin”
“Güzel fotoğraf çekmek için değil, kendinizi ifade edebildiğiniz samimi fotoğraflar çekin”
fotoğraf sanatçısı olan Hakan Yeşil
MAGAZİN TOPLUMU OLDUK
MAGAZİN TOPLUMU OLDUK
Şikayet etmek, suçlu aramak yerine çevre için katılımcı olmamız daha iyi olmaz mı?
‘´BELLA FİT PİLATES´´ İŞLETMECİSİ CEREN UYSAL´LA SÖYLEŞİ
‘´BELLA FİT PİLATES´´ İŞLETMECİSİ CEREN UYSAL´LA SÖYLEŞİ
Reformer Pilates egzersizi mutlaka denemelisiniz
“Hayalinizde ki sağlıklı ve muhteşem saçlara kavuşun”
“Hayalinizde ki sağlıklı ve muhteşem saçlara kavuşun”
İstanbul Hair Center
MSC Cruıses olarak 2,5 milyon kişiye hizmet verdik.
MSC Cruıses olarak 2,5 milyon kişiye hizmet verdik.
MSC Cruıses hakkında merak edilenleri Ticari Direktör Burak ÇALIŞKAN yanıtladı…
UTEF) Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Güldane KAYA
UTEF) Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Güldane KAYA
“nerede bir engelli var? Biz onlara bir nefes kadar yakınız”
Antalya´nın gururu Bayan DJ NİMET, en güzel eğlencelerin garantörü
Antalya´nın gururu Bayan DJ NİMET, en güzel eğlencelerin garantörü
dolu dolu bir akşam isteyenlere en güzel eğlencelerin garantörü
SERHAT GÜNER TURİZM ACENTESİ
SERHAT GÜNER TURİZM ACENTESİ
Şahika Öner röportajı
HASRET BİTİYOR  “Efsane geri dönüyor”
HASRET BİTİYOR “Efsane geri dönüyor”
MHP Finike Belediye Başkan Adayı, Nail Dülgeroğlu
DEPREMLERİ FISILDAYAN ADAM
DEPREMLERİ FISILDAYAN ADAM
Bölgeleri ve fayları inceliyorum
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi