YÖRSİAD´DA KONU: ´BAŞARILI BİR MARKA YARATMADA KÜRESEL VİZYON´
Antalya benim sevdam!
Tarih: 9.5.2019 12:07:25

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) olağan toplantısı Akra Barut Otel´de iftar sonrası gerçekleştirildi.

Çok sayıda SİAD Temsilcisinin de katıldığı İftar ve Olağan toplantının konuğu Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince oldu. ´Başarılı Bir Marka Yaratmada Küresel Vizyon´ konulu konuşmasını yapan Tamince´yi çok sayıda YÖRSİAD üyesi dinlerken, gecede yeni YÖRSİAD üyeleri Doruk Özkan, M.Ümran Sarısakal, Nilay Özsan ve Yahya Küçükyılmaz´a konuk Fettah Tamince ve YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege tarafından rozetleri takıldı.

İftara ve Olağan toplantıya ilgi büyüktü

İftara ve Olağan toplantıya YÖRSİAD üyeleri büyük bir ilgi gösterirken, geceye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Hacıarifoğlu , TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, AKTUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bıcıoğlu ,ANTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülseren Açar, ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Cahir Urfan, ATAV Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Gül Ege, IGSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Özdemir, TOBB GGK İcra Komitesi Başkanı Ahmet Ekelik, Rus Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İrina Balcı,  Kemer Enduro Kulübü Başkanı Semih Özdemir ve Kemer Yörük Beyi Durmuş Can ile çok sayıda basın mensubu katıldı. 

Gecede geçtiğimiz dönem YÖRSİAD Başkanı Semih Beken´e, derneğe olan katkılarından dolayı YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege tarafından bir plaket verildi.

Başkan Aykut Ege yapılan çalışmaları özetledi

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege gecede yaptığı açılış konuşmasında, başarılı İş Adamı Fettah Tamince´yi ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, çalışmaları özetleyen bir konuşma yaptı. M.Aykut Ege, “ Ünü ülkemizi aşan bizi yatırımları ile ülkemize ve şehrimize kattığı vizyonu ile gururlandıran değerli İş Adamı Fettah Tamince´yi bugün ağırlıyoruz. Kendisine toplantımıza katıldıkları için çok teşekkür ediyoruz.  Dönemimizin ilk üç ayını kendi aramızda kaynaşma ve ziyaretlere ayırmıştık. Nisan ayından itibaren Olağan toplantılarımıza başladık. Bu arada YÖRSİAD Aktif olarak çok güzel bir birliktelik ile Bahara Merhaba etkinliği yaptık. Bu tür etkinliklerimiz YÖRSİAD Aktif bünyesinde devam edecek. Bahçeşehir Koleji Antalya Lara Kampüsünde ödül törenine katıldık öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Bahçeşehir Koleji ile kodlama konusunda işbirliğimiz devam edecek. Bu dönem içerisinde Antalyaspor´u ziyaret ettik. Üye ziyaretlerimiz devam ediyor. Geleneksel Ramazan ayı çadırımız bu yıl yine Kepez´de küçük bir değişiklik ile gezici olarak ihtiyaç sahibi mahallerde yer alacak. Bu sene on farklı mahalleye YÖRSİAD olarak iftar vermiş olacağız. Bu sene 10.yılımız. Bu bakımdan 10 yılımızda da sizlere sürpriz bir aktivite de düşünüyoruz” dedi.

Fettah Tamince: Antalya benim sevdam!

YÖRSİAD´ın konuğu olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de yaptığı konuşmasında, Rixos markasının doğduğu Antalya´nın kendisini için çok önemli olduğunu ve Antalya´nın kendisi için bir sevda olduğunu söyledi.

Fettah Tamince “Antalya benim sevdam. Bu şehirde doğmadım ama bu şehirde büyüdüm. Bütün hatıralarım, bu şehirde. Kaleiçi´nin, Kemer´in,Belek´in , Kadriye´nin  hayatımda  çok farklı bir anlamı var. Bu şehri hem çok seviyorum hem de bu şehre çok önemli borcumun olduğunu düşünüyorum.  Çünkü, Mustafa Kemal Atatürk´ün dediği gibi, dünyanın en güzel kenti Antalya. Dünyanın birçok yerinde yatırımlarım var. Dünyanın birçok yerine gidip geliyorum. Nerdeyse yılda 250 gün seyehat ediyorum. Ama daha Antalya kadar güzeline rastlamadım. Doğası ile tarihi ile havası ile insanı ile Antalya dünyanın en güzel kenti. Ve bu kentten çıkma bir markayı da yönettiğim için de kendimi çok talihli sayıyorum. Aslında markaları kültürler doğuruyor. Sadece başarılı şahsiyetler değil. Markalar güçlü kültürlere ait kuruluşlardır“

 

“Benim hayallerim cebimde olanla doğru orantılı değil”

 

Her şeyin bir hayal ile başladığını söyleyen Tamince,  “Arkadaşlarımla bir araya geldiğimde bana ‘parayı nasıl buluyorsun´ diye soruyorlar. Bu soruya şu cevabı verdim: ‘Benim hayallerim cebimde olanla doğru orantılı değil.´ Cebindeki ile doğru orantılı bir hayalin varsa başarılı olamazsın. Ben, paranın hammadde gibi bulunabilir bir şey olduğunu düşünüyorum. Eğer doğru vizyonunuz, ekibiniz ve hedefiniz varsa paraya ulaşırsınız” dedi.

 

Lider her zaman görünür olmalı!

 

Bir markanın lidersiz bir yere gelemeyeceğini ifade eden Fettah Tamince, liderin de her zaman önde gözle görülür olmasının gerektiğini söyledi. Tamince “Antalya Türkiye´de çok önemli bir turizm destinasyonu. Antalya 150 milyon geceleme ile dünyanın en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Antalya elbette çok büyük bir marka. Ama Antalya kendisinden 10 kat küçük yerler kadar dünyada bir algıya sahip değil. Bu hepimizin ortak sorumluluğu.  Antalya´da bugün 200-300 milyon dolarlık beşer, onar, yirmişer tesisi olan çok arkadaşımız var. Ama onların tevazuları ve önde gözükmek istemediklerinden dolayı kendileri çok öne çıkmıyor. Bende tam tersine bir markanın lidersiz çok bir yere gelemeyeceğine inananlardanım. Gözle görülür olmak çalışanlarınız için önemli, sektörünüz için önemli, şirketiniz için önemli, ülkeniz için önemli. Bu konuda tevazuyu açıkçası doğru görmüyorum”

 

The land Of Legends markası dünyaya yayılıyor

 

Rixos Hotels´in yanında The land Of Legends´ı da dünyada büyütmek istediklerini de ifade eden Fettah Tamince, 1 ay sonra çok önemli bir ülkede 2. The Land of Legends´ı dünyaya duyuracaklarını söyledi. Tamince, “ Bir ay sonra çok önemli bir ülkede 2. The Land of Legends´ı dünyaya duyuracağız. 3 ülke ile el sıkışmış durumdayız. Toplamda 5-6 tane The Land Of Legens kurmayı planlıyoruz “diye konuştu.

 

Toplantı sonrası bir hatıra fotoğrafı çektirilirken, YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege tarafından konuk Fettah Tamince´ye bir teşekkür plaeti verildi ve yörük keyfiyesi takıldı.

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vakit Yardımlaşma Vakti
Vakit Yardımlaşma Vakti
Paylaşmayı bilen bir milletiz
İlçelerde koronavirüs önlemleri
İlçelerde koronavirüs önlemleri
korona virüs salgınını önleme çalışmalarını merkez dahil 19 ilçede sürdürüyor.
ANTALYA´DA ÜRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
ANTALYA´DA ÜRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
Antalya´da Üretim Devam Edecek
Tarım Bakanı´na Tarıma Cansuyu Olacak 13 Maddelik Rapor
Tarım Bakanı´na Tarıma Cansuyu Olacak 13 Maddelik Rapor
Tarımda “Üretime Devam Kredisi”nin acilen hayata geçirilmesi
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
7/24 görev başında
Kepez´in Pazarlarında Koronavirüs Önlemleri
Kepez´in Pazarlarında Koronavirüs Önlemleri
“14 Kural” broşürü ile bilgilendirme çalışmaları yaparken, bir yandan da pazarcı esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyor.
ASAT Nisan Ayı´nda Su Sayaçlarını Okumayacak
ASAT Nisan Ayı´nda Su Sayaçlarını Okumayacak
Büyükşehir´den koronavirüsle ilgili ek önlemler
65 yaş üstü bireylere Korona  kapsamında anlamlı hizmet
65 yaş üstü bireylere Korona kapsamında anlamlı hizmet
DURKADIN TEYZENİN EVİ TEMİZLENDİ
Halkevleri´nden Antalya´da ‘Elektrik borcuna faiz´e karşı tek kişilik eylem
Halkevleri´nden Antalya´da ‘Elektrik borcuna faiz´e karşı tek kişilik eylem
DESTEK PAKETİNDE ESNAF VE EMEKÇİYE BİR ŞEY YOK
Kırbıyık´tan anlamlı kampanya
Kırbıyık´tan anlamlı kampanya
Geleceğimiz için, sağlığımız için onlar evde kalsın, biz onlara hizmet edelim
Kepez Belediyesi kendi dezenfektanını kendi üretiyor
Kepez Belediyesi kendi dezenfektanını kendi üretiyor
Sorun küresel, mücadelemiz ulusal
Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular
Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular
İçişleri Bakanlığımız tarafından tedbirler alınmıştır
Sağlık çalışanları Büyükşehir´e ait toplu     ulaşım araçlarını ücretsiz kullanacak
Sağlık çalışanları Büyükşehir´e ait toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanacak
Sağlık çalışanları, personel kurum kimlik kartlarını göstererek ücretsiz ulaşım yapabilecek.
Büyükşehir evde yalnız bırakmıyor
Büyükşehir evde yalnız bırakmıyor
Evde Sağlık Hizmetinde %80 artış
Pazarlar dezenfekte ediliyor; esnaf denetleniyor
Pazarlar dezenfekte ediliyor; esnaf denetleniyor
uyarılara uymayanlar hakkında ise işlem yapıyor
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi