YÖRSİAD´DA KONU: ´BAŞARILI BİR MARKA YARATMADA KÜRESEL VİZYON´
Antalya benim sevdam!
Tarih: 9.5.2019 12:07:25

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) olağan toplantısı Akra Barut Otel´de iftar sonrası gerçekleştirildi.

Çok sayıda SİAD Temsilcisinin de katıldığı İftar ve Olağan toplantının konuğu Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince oldu. ´Başarılı Bir Marka Yaratmada Küresel Vizyon´ konulu konuşmasını yapan Tamince´yi çok sayıda YÖRSİAD üyesi dinlerken, gecede yeni YÖRSİAD üyeleri Doruk Özkan, M.Ümran Sarısakal, Nilay Özsan ve Yahya Küçükyılmaz´a konuk Fettah Tamince ve YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege tarafından rozetleri takıldı.

İftara ve Olağan toplantıya ilgi büyüktü

İftara ve Olağan toplantıya YÖRSİAD üyeleri büyük bir ilgi gösterirken, geceye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Hacıarifoğlu , TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, AKTUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bıcıoğlu ,ANTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülseren Açar, ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Cahir Urfan, ATAV Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Gül Ege, IGSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Özdemir, TOBB GGK İcra Komitesi Başkanı Ahmet Ekelik, Rus Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İrina Balcı,  Kemer Enduro Kulübü Başkanı Semih Özdemir ve Kemer Yörük Beyi Durmuş Can ile çok sayıda basın mensubu katıldı. 

Gecede geçtiğimiz dönem YÖRSİAD Başkanı Semih Beken´e, derneğe olan katkılarından dolayı YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege tarafından bir plaket verildi.

Başkan Aykut Ege yapılan çalışmaları özetledi

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege gecede yaptığı açılış konuşmasında, başarılı İş Adamı Fettah Tamince´yi ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, çalışmaları özetleyen bir konuşma yaptı. M.Aykut Ege, “ Ünü ülkemizi aşan bizi yatırımları ile ülkemize ve şehrimize kattığı vizyonu ile gururlandıran değerli İş Adamı Fettah Tamince´yi bugün ağırlıyoruz. Kendisine toplantımıza katıldıkları için çok teşekkür ediyoruz.  Dönemimizin ilk üç ayını kendi aramızda kaynaşma ve ziyaretlere ayırmıştık. Nisan ayından itibaren Olağan toplantılarımıza başladık. Bu arada YÖRSİAD Aktif olarak çok güzel bir birliktelik ile Bahara Merhaba etkinliği yaptık. Bu tür etkinliklerimiz YÖRSİAD Aktif bünyesinde devam edecek. Bahçeşehir Koleji Antalya Lara Kampüsünde ödül törenine katıldık öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Bahçeşehir Koleji ile kodlama konusunda işbirliğimiz devam edecek. Bu dönem içerisinde Antalyaspor´u ziyaret ettik. Üye ziyaretlerimiz devam ediyor. Geleneksel Ramazan ayı çadırımız bu yıl yine Kepez´de küçük bir değişiklik ile gezici olarak ihtiyaç sahibi mahallerde yer alacak. Bu sene on farklı mahalleye YÖRSİAD olarak iftar vermiş olacağız. Bu sene 10.yılımız. Bu bakımdan 10 yılımızda da sizlere sürpriz bir aktivite de düşünüyoruz” dedi.

Fettah Tamince: Antalya benim sevdam!

YÖRSİAD´ın konuğu olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de yaptığı konuşmasında, Rixos markasının doğduğu Antalya´nın kendisini için çok önemli olduğunu ve Antalya´nın kendisi için bir sevda olduğunu söyledi.

Fettah Tamince “Antalya benim sevdam. Bu şehirde doğmadım ama bu şehirde büyüdüm. Bütün hatıralarım, bu şehirde. Kaleiçi´nin, Kemer´in,Belek´in , Kadriye´nin  hayatımda  çok farklı bir anlamı var. Bu şehri hem çok seviyorum hem de bu şehre çok önemli borcumun olduğunu düşünüyorum.  Çünkü, Mustafa Kemal Atatürk´ün dediği gibi, dünyanın en güzel kenti Antalya. Dünyanın birçok yerinde yatırımlarım var. Dünyanın birçok yerine gidip geliyorum. Nerdeyse yılda 250 gün seyehat ediyorum. Ama daha Antalya kadar güzeline rastlamadım. Doğası ile tarihi ile havası ile insanı ile Antalya dünyanın en güzel kenti. Ve bu kentten çıkma bir markayı da yönettiğim için de kendimi çok talihli sayıyorum. Aslında markaları kültürler doğuruyor. Sadece başarılı şahsiyetler değil. Markalar güçlü kültürlere ait kuruluşlardır“

 

“Benim hayallerim cebimde olanla doğru orantılı değil”

 

Her şeyin bir hayal ile başladığını söyleyen Tamince,  “Arkadaşlarımla bir araya geldiğimde bana ‘parayı nasıl buluyorsun´ diye soruyorlar. Bu soruya şu cevabı verdim: ‘Benim hayallerim cebimde olanla doğru orantılı değil.´ Cebindeki ile doğru orantılı bir hayalin varsa başarılı olamazsın. Ben, paranın hammadde gibi bulunabilir bir şey olduğunu düşünüyorum. Eğer doğru vizyonunuz, ekibiniz ve hedefiniz varsa paraya ulaşırsınız” dedi.

 

Lider her zaman görünür olmalı!

 

Bir markanın lidersiz bir yere gelemeyeceğini ifade eden Fettah Tamince, liderin de her zaman önde gözle görülür olmasının gerektiğini söyledi. Tamince “Antalya Türkiye´de çok önemli bir turizm destinasyonu. Antalya 150 milyon geceleme ile dünyanın en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Antalya elbette çok büyük bir marka. Ama Antalya kendisinden 10 kat küçük yerler kadar dünyada bir algıya sahip değil. Bu hepimizin ortak sorumluluğu.  Antalya´da bugün 200-300 milyon dolarlık beşer, onar, yirmişer tesisi olan çok arkadaşımız var. Ama onların tevazuları ve önde gözükmek istemediklerinden dolayı kendileri çok öne çıkmıyor. Bende tam tersine bir markanın lidersiz çok bir yere gelemeyeceğine inananlardanım. Gözle görülür olmak çalışanlarınız için önemli, sektörünüz için önemli, şirketiniz için önemli, ülkeniz için önemli. Bu konuda tevazuyu açıkçası doğru görmüyorum”

 

The land Of Legends markası dünyaya yayılıyor

 

Rixos Hotels´in yanında The land Of Legends´ı da dünyada büyütmek istediklerini de ifade eden Fettah Tamince, 1 ay sonra çok önemli bir ülkede 2. The Land of Legends´ı dünyaya duyuracaklarını söyledi. Tamince, “ Bir ay sonra çok önemli bir ülkede 2. The Land of Legends´ı dünyaya duyuracağız. 3 ülke ile el sıkışmış durumdayız. Toplamda 5-6 tane The Land Of Legens kurmayı planlıyoruz “diye konuştu.

 

Toplantı sonrası bir hatıra fotoğrafı çektirilirken, YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege tarafından konuk Fettah Tamince´ye bir teşekkür plaeti verildi ve yörük keyfiyesi takıldı.

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez Belediyesi, kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için ‘Antalya Köy Pazarı´ kuruyor.
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
8. Antalya Leather & Fur Fashion Show
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
OSBÜK, TÜM OSB´LERİ BİRBİRİNE BAĞLIYOR
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
İlk sevgi evi atölyesi Dokuma´ya
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Münir Karaloğlu, hayırsever Mümün – Kübra Soydal çifti ile Okul Protokolü imzaladı.
Zihinlerde ve Sporda Engel Kalmasın
Zihinlerde ve Sporda Engel Kalmasın
Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz ile birlikte Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı´nın kampını ziyaret etti.
YÖRSİAD´DA KONU  ´SÜRDÜRÜLEBİLİR GİRİŞİMCİLİK´
YÖRSİAD´DA KONU ´SÜRDÜRÜLEBİLİR GİRİŞİMCİLİK´
“Tecrübe Sohbetleri” adında her ay düzenlemeyi düşündüğümüz etkinliğimiz de hayata geçecek” dedi.
Başkan Böcek engelli bireylerle bir araya geldi
Başkan Böcek engelli bireylerle bir araya geldi
“Engelleri birlikte aşacağız”
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz
Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri´ne katıldı.
3. Etap Raylı Sistem´de  raylar döşenmeye başladı
3. Etap Raylı Sistem´de raylar döşenmeye başladı
Akdeniz Üniversitesi Meltem kapısında katlı kavşak çalışması
“Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?”
“Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?”
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Antalya Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat ULUCAN´ın Dünya Engelliler Günü Mesajı
Antalya Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat ULUCAN´ın Dünya Engelliler Günü Mesajı
Unutmamalıyız ki, adımlarımızın biçiminin herhangi bir önemi yok, mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçerek birbirimize her zaman, her yerde destek olmaktır.
Kepez´de yüzme bilmeyen kalmayacak
Kepez´de yüzme bilmeyen kalmayacak
"Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi”
ANTALYA OSB UGANDA´YA GİDİYOR
ANTALYA OSB UGANDA´YA GİDİYOR
Antalya OSB sanayicileri, ülkedeki yatırım olanaklarını değerlendirmek için Mart ayında Uganda´ya gidecek.
Halde 03.00´ten önce satış yapılamayacak
Halde 03.00´ten önce satış yapılamayacak
Başkan Böcek yeni hal sezonunun açılışını yaptı
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
deneme deneme

deneme 4
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi