Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Yeni teknikler, uygulamalar
Tarih: 16.7.2018 11:40:42

Son yıllarda olduğundan daha iyi görünme ve genç kalma çabaları büyük bir ivme kazandı. Yeni teknikler, uygulamalar hayatımıza girdi, dış güzelliğe yatırım yapar hale geldik. Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzman Dr. Oya Ermiş ile tüm bu yenilikleri ve gelecekte bizi bekleyenleri konuştuk.

 

CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMALARI

Güneşli, yağmurlu, karlı, rüzgarlı, kuru veya rutubetli hava değişimlerinin tam ortasında kalan cilt, diğer organlardan farklı olarak sadece içten değil dıştan da yaşlanıyor. Bu değişimlere hava kirliliği, fabrika dumanları, endüstriyel buharlar, sigara, egzoz gazları da eklendiğinde cildin yıpranma süreci hızlanıyor. Çevresel faktörlerden olumsuz etkilenen cildin yaşlanmasını durdurmak, cilde genç ve sağlıklı görünüm kazandırmak bazı uygulamalar ile mümkün.

Cilde Uygulanan Antiaging Tedaviler

Yaşlanmış cilt kurur, pullanır ve kalınlaşır. Ciltte çiller, güneş lekeleri, damarlar ortaya çıkar. İleri yaşlarda yaşlılık lekeleri belirir. Alında, kaş arasında ve yanaklarda mimik çizgileri kendini gösterir. Özellikle göz çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklar; dudak üzerinde çizgiler ortaya çıkar. Bu dinamik çizgilerin tedavisinde botilinum toksin uygulamaları yapılmaktadır.(Botox, Dysport). Yaşlanmış bir cilde ait bu görüntüler; Scarlet S altın iğneli radyo frekans tedavisi ;PRP, dermapen, dolgu uygulamaları, mezoterapiler(kollejen aşısı, somon DNA, vitamin, aminoasit ve hiyalüronik asit)ile kombine edilerek ortadan kaldırılabilir.

PRP

Kişinin kendi kanının yine kendi vücuduna enjekte edilmesiyle gençleşmeyi sağlayan PRP yöntemi kozmetik dermatolojide ortalama 2-4 hafta aralıklar ile yapılan 3-4 seanslık uygulamadır. Vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlar. PRP sayesinde ilk seanslardan itibaren öncelikle cildin kuru ve mat görünümünde düzelme başlar. Takip eden uygulamalar ile kırışıklarda hafifleme, cildin elastikiyetinde artma gözlenir.

Scarlet S ile Altın iğneli Radyo frekans Tedavisi

Ciltte meydana gelen sarkmaların ameliyatsız yüz germe ile tedavisi dediğimiz total lifting, akne izi tedavisi, gözenek tedavisi, gıdı toparlama, kaş kaldırma, cilt yenileme ve gençleştirme, vücut sıkılaştırma başarı ile tedavi edilebilmektedir. 

Mezoterapi Tedavileri

Yaşlanmayı önlemek için kullanılan kremler daha çok derinin üst tabakasını etkiler. Ancak cildin asıl destek görevini yapan, canlılığını sağlayan ve kozmetik açıdan temel işlevini sağlayan ise “dermis” denilen alt tabakadır. Mezolifting (mezoterapi) tedavisi, yüz, boyun, dekolte bölgesindeki kırışıklıklar için A, C, E vitaminlerinin, derinin bağ dokusunda bulunan su tutma kapasitesine sahip destek ve gerginliği sağlayan hiyalüronik asitin enjeksiyon şeklinde mikropuntur yöntemiyle çok ince uçlu iğneler kullanarak deri içine uygulanma işlemidir.

Dermapen (Mikro iğneleme)Tedavisi

Dermapen tedavisi üzerinde belli sayıda ve uzunlukta iğneleri olan tıbbi bir alet ile cilt üzerinde mikro kanallar açılma yöntemidir. Bu mikro kanallar deri tarafından yara gibi algılandığından deri kendi içindeki büyüme faktörlerini harekete geçirerek cildin yara tamir mekanizmalarını çalıştırır. Oysa gerçek anlamda ortamda yara olmadığından üretilen kolojen, hiyalüronik asit ve kırışıklık giderici etki yaratacak şekilde fayda sağlar. Bu yöntem kırışıklık gidermesinin yanı sıra, hafif, orta derecede çukurluk şeklindeki akne izleri, yanık izleri, cilt lekeleri, göz çevresi kırışıklıkları ve gözaltı morlukları tedavisinde uygulanır.

Cilt Gençleştirme Tedavilerinin Kombine Edilmesi

Yaşa bağlı oluşan renk değişikliği, kırışıklık ve sarkmaların tümünün tek bir yöntemle giderilmesi mümkün olmayabilir. Çoğunlukla birden fazla yöntemin bir arada kullanılması daha etkili olmaktadır. Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde, Scarlet S ile Altın iğneli Radyo frekans tedavisi, fraksiyonel Laser, PRP, Dermapen, Botoks, dolgu ve mezoterapi uygulamalarının kombine edilmesi iyi birer seçenektir. Cilde uygulanan bu tedavilerin daha kalıcı ve uzun etkili olması için düzenli cilt bakımı yapılması da çok önemlidir. Cilt çok önemli bir bariyer organ olduğu için cilt yüzeyine uygulanan bazı bakım kremlerini yeterli miktarda içeri almamaktadır. Bu anlamda kliniğimizde de uygulanan FDA onaylı ödüllü bir cilt bakımı olan Hydrafacial cilt bakımı nedir o konuda da sizleri bilgilendirmek isterim.

HYDRAFACİAL İLE IŞILDAYAN CİLTLER

Her insan sağlıklı, ışıltılı bir cilde sahip olmak ister. Gün içinde, UV ışınları ve hava kirliliği gibi dış etkenlere maruz kalan cildimiz zamanla toksin birikimine ve güneş hasarına karşı savunmasız kalır. Bakım yapılmadığı takdirde bu sorunlara tıkalı gözenekler, sivilceler, siyah noktalar ve kırışıklıklar eklenir. Klasik cilt bakımları yerine artık cihazlarla cildi derinlemesine temizleyen bakımlar yapılıyor. Cihazlarla yapılan cilt bakımları içerisinde, en başarılısı ise ‘´Hydrafacial´´ ödüllü bir Cilt Bakım uygulamasıdır.

Hydrafacial ile klasik cilt bakımı arasında ne fark var?

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Hydrafacial, klasik cilt bakım uygulamalarından farklıdır. Aynı seansta cildi temizler, ölü hücrelerden arındırır ve nemlendirir bu yüzden aslında çok yönlü bir bakımdır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine, kadın - erkek her iki cilde, cilt tipine rahatça uygulanan birçok farklı cilt sorununa çözüm sunan kombine bir bakımdır. Son dönemin en önemli cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, FDA onaylıdır.

Hydrafacial cilt bakımını bu kadar özel yapan nedir?

Hydrafacial cilt bakımında  ‘´Vortex´´ denilen patentli bir vakum teknolojisi kullanılır. Bu sayede ciltteki kiri, sebumu, makyaj artıklarını temizlerken aynı zamanda cilde uygun antiaging ve antioksidan solüsyonları da cilt katmanlarına iletir. Kişiye özel tek kullanımlık başlıklar son derece hijyenik bir uygulama sunar. Hollywood yıldızlarının cilt bakım tercihi olması sebebiyle de sık sık dünya basınında yer alan sistem her yıl ‘´En iyi cilt yenileme cihazı´´ ödülünü almaktadır.

Hydrafacial bakımı hangi cilt sorunlarını çözebilmektedir?

Düzenli yapılan uygulamalar sonrasında genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin görünümünü azaltmakta, siyah noktaların temizlenmesini ve tekrar oluşumunu engellemekte, cilt tonu düzensizliklerinin görünümünü azaltmakta, yağlı ciltlerde sebum salınımını dengelemekte, ince çizgilerin görünümünü azaltmakta ve cildi derinlemesine nemlendirmekte fayda sağlamaktadır. Erkek-kadın fark etmeksizin, her cilt tipine, her mevsimde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Hydrafacial bakımının aşamaları nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımında cildin ihtiyacına uygun farklı solüsyonlar kullanılmaktadır.

1-      İlk aşamada hydradermabrazyon yapılan bölümdür. Deri derinlemesine temizlenir ve hafif bir peeling ile soyulma olmadan ölü hücrelerden arındırılıp, yeni cilt katmanı ortaya çıkartılır.

2-      İkinci aşamada gözenekler vakumla temizlenir ve hyaluronik asit bileşenleri ile nemlendirilir.

3-      Üçüncü aşamada cilt antioksidan ve peptitler içeren serum ile beslenerek dış etkenlere karşı koruma altına alınır.

4-      Led terapi uygulamasında ise mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek gözeneklerde sivilce oluşumunu engellerken; kırmızı ışık kolajen liflerini aktive ederek yeniden sentezlenmelerini sağlar ve cildin elastikiyetini arttırır.

Hydrafacial kaç seans uygulanmalıdır?

Cildin sorunlu olup olmamasına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3-4 seans uygulanması önerilmektedir. Yılda 2-3 kez kürler halinde uygulanmakla birlikte kişisel tercihinize göre daha sıkta yaptırabilirsiniz.

Hydrafacial uygulaması sonrasında özel bir bakıma ihtiyaç var mıdır?

Uygulama sonrasında güneş koruyucu kullanılır ve günlük yaşantıya hemen devam edilebilir. Bakım sonrasında ciltte gerginlik ve ışıltı hemen gözlemlenir. Bu parlaklığın ve nemlilik hissinin devam etmesi için ev devam ürünlerinin de kullanılması tavsiye edilmektedir.

Röportaj: Aynur EryılmazKaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Uzman Ermiş çoook estetik röportaj
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
 “Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
“Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
Siz eşit paylaşım yapar mıydınız?
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Antalya Oto Galericiler Odası, Oto Galericiler Sitesi Arsa ve Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı İsmail ÇAĞLAR
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Ressam, eğitmen, küratör Günay Aral´la beraberiz. Farkındalık yaratan son etkinliği “Basma Fistan Giyerim” projesi üzerine söyleşeceğiz. Sanata bakış açısını öğreneceğiz.
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli,  Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli, Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya Şoförler Odası
 “Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
“Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
Kadın ve erkek eşit yaratılmış iki insan
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Banu Bozkurt
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Diş Hekimi Rabia Duman ile söyleşi
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Diclehan METO röportajı
İrfan VAROL diyor ki..!!!
İrfan VAROL diyor ki..!!!
Hizmette 17 yıl
HELICO TERCÜME BÜROSU
HELICO TERCÜME BÜROSU
Burcu Demirörs & Rasim Esen
"Küçük beyinler kişileri, Orta beyinler olayları, Büyük beyinler ise fikirleri tartışır”
"Küçük beyinler kişileri, Orta beyinler olayları, Büyük beyinler ise fikirleri tartışır”
AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Tülay Beşkonak Özçay
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi