TÜTÜNCÜ; "GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ"
Gazipaşa´da öğrencilerle bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, geleceği inşa etmek için eğitime, çocuklara ve gençlere büyük önem verdiğini söyledi.
Tarih: 13.5.2017 17:39:10

Gazipaşa´da öğrencilerle bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, geleceği inşa etmek için eğitime, çocuklara ve gençlere büyük önem verdiğini söyledi.

İlçesinde mesaisinin önemli bir kısmını eğitime ve öğrencilere ayıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazipaşa ilçesindeki öğrencilerin söyleşi davetini de karşılıksız bırakmadı.

Başkan Tütüncü, Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileriyle, okullarında düzenlenen söyleşide bir araya geldi. Tütüncü, eğitim ve hayat tecrübelerini paylaştığı öğrencilerin, soruları da cevaplandırdı.

Tütüncü Gazipaşa´da

Tütüncü, Gazipaşa ilçesindeki ilk ziyaretini 15 Temmuz darbe girişimi şehidi özel harekât polisi Demet Sezen´in isminin verildiği imam hatip lisesine (İHL) gerçekleştirdi.

Tütüncü, burada Gazipaşa Milli Eğitim Müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti Antalya Şubesi ve Şehit Demet Sezen AİHL tarafından düzenlenen ‘kariyer ve eğitim günleri´ adlı söyleşiye katıldı.

Söyleşi de Gazipaşa Belediye Başkan Vekili Tevfik Karav, Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, İlçe Müftüsü Fethi Yalçınkaya, İlim Yayma Cemiyeti Antalya Şube Başkanı Yunus Yüksel, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Ülkenin geleceği için iki önemli kurum

Konuşmasında, Türkiye´de iki kurumun, Türk gençliği ve ülkenin aydınlık geleceği için önemli olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, “Bunlardan birincisi imam hatip okulları, ikincisi de İlim Yayma Cemiyeti´dir. Bu iki kurum, her türlü grup taassubundan uzak inançlı ve imanlı gençlik yetiştirmede önemli gayretler içerisindeler.” ifadesini kullandı.

“FETÖ vb oluşumları önlemek için İHO önem verilmeli”

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) gibi yapıların oluşmaması için imam hatip okullarının güçlenmesi gerektiğinin altını çizen Tütüncü, şunları söyledi: “İmam hatip okulu (İHO) öğrencileri, fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür müminler ve mümineler oluyorlar.

Akıllarını herhangi bir yere kiraya vermeden doğrudan doğruya Allah´ın kitabından, doğrudan doğruya Peygamber Efendimizin (SAV) sünnetinden ve doğrudan doğruya mezhep imamlarımızın görüşlerinden beslenerek kendilerine bir yol haritası çizebiliyorlar.

15 Temmuz darbe girişiminde, insanların din adına çok rahat kandırılabildikleri bir ortamı yaşadık. Allah, kitap, peygamber diyen kimi insanların aslında farklı emel ve niyetlerle tertemiz insanları lekelemeye çalıştıkları, kendi düşünceleri istikametinde kullanmaya gayret ettikleri bir ortamı gördük.

Böylesi bir ortamın Türkiye´de bir daha oluşmaması için yapılması gereken en doğru adımlardan bir tanesi de imam hatip okullarını güçlendirmek ve imam hatibin çatısı altında insanların inançları istikametinde kendilerine bir yaşam tarzı kurmalarını, bir gelecek oluşturmalarını sağlamaktır. O yüzden imam hatip öğrencilerine önem veriyorum. Her imam hatip öğrencisini gördüğümde ülkem adına seviniyorum.”

“İmam hatipli olarak en iyi fakülteyi kazandım”

Antalya İmam Hatip Lisesi´nden mezun olduğunu anımsatan Tütüncü, “Bir imam hatipli olarak yüksek bir puanla Türkiye´nin en okullarından olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi´ni kazandım. Siz de inanırsanız ve çok çalışırsanız üniversitede arzu ettiğiniz fakülteyi çok rahat kazanırsınız.” diye konuştu.

“Mesaimin yarısı eğitimde”

Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra Cumhuriyet Ortaokulu´nun konferans salonunda 7. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Kepez ilçesindeki 100 binden fazla öğrenci grubuyla her gün farklı ortamlarda bir araya geldiğini hatırlatan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mesaimin yarısı okullarda geçiyor.

Belediye başkanı olduğum ilk zamanlarda okullara çok gitmemden dolayı bazı siyasetçiler beni eleştirmişti. Çocuklar mı sana oy veriyor, neden her zaman onların yanındasın, diye eleştirmişlerdi. Bu eleştirilere, geleceği inşa ediyoruz, cevabını vermiştim.

Gençlerle, çocuklarla birlikte olmanın bir belediye başkanı için önemli olduğunu düşünenlerdenim. Hatta bir belediye başkanının en önemli işi, gençlere ufuk açıcı işler yapmak ve onlarla birlikte, beraber olmaktır. Bu nedenle Gazipaşa´daki öğrencilerimizle bir araya geldim.”

“Büyük hayaller kurun ve çok çalışın”

Tütüncü, Gazipaşalı çocuklara başarılı olma konusunda şu tavsiyede bulundu: “Büyük hayaller kurmaktan korkmayın. Ne olacağınızı, nasıl bir geleceğinizin olacağını ilişkin bir fikriniz mutlaka olsun. Her şey bir hayal kurmakla başlar. Hayali gerçeğe dönüştürecek en önemli iş ise çok çalışmak ve gayret etmektir.”

“Kalkınma yerelde başlar”

Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerin neden belediye başkanı olmak istediniz ve belediye başkanlığından beklentiniz nedir, sorularına da şu cevabı verdi: “Yaşadığım şehri güzelleştirmek, yaşadığım şehrin insanlarının hayatlarını kolaylaştırmak, yaşadığım şehirdeki insanlara kıymetli, değerli olduklarını hissettirmek istiyordum.

Yaşadığım şehrin öğrencilerine faydam dokunsun istiyordum. Ülkemin bir bütün olarak kalkınması aslında yerel kalkınma ile mümkün olur. Türkiye´nin bütün şehirlerinde yerel kalkınma hamleleri yapılsa Türkiye´nin bütün olarak kalkınmış olur. O sebepten belediye insana dokunulan bir yerdir. O yüzden belediye başkanı olmayı düşündüm.

Hedefim gönüllerde iz bırakmak

Öncelikli hedefim insanların gönlünde iyi bir yer edinebilmektir. Aradan yıllar geçtikte ve bu görevi bıraktıktan sonra isimlerimiz anıldığında iyi insandı, demeleri en büyük hedefim. Bulunduğumuz makamlarda insanlara hizmet ediyoruz. Esas hedefim bulunduğum yerde en iyi şekilde çalışmalarımı sürdürmek ve gönüllerde bilinmez bir yer edinmektir.”

Tütüncü, söyleşilerinin ardından öğretmenler odasında idarecilerle ve öğretmenlerle de sohbet ederek, isteklerini dinledi.

Tütüncü, Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi´ni de ziyaret etti ve Müdür Ali Doğan´dan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: TÜTÜNCÜ GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN MAYISLAR; “YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”
BAŞKAN MAYISLAR; “YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Döşemealtı İlçe Başkanı Yusuf Mayıslar ve ekibi çalışmalarına büyük bir özveriyle devam ediyor.
MHP´Lİ AKSOY; "KONGREDE ADAYIM"
MHP´Lİ AKSOY; "KONGREDE ADAYIM"
MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy yazılı bir basın açıklaması yaptı
DEMRE, "EVET" DİYOR
DEMRE, "EVET" DİYOR
AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik halk oylaması çalışmaları kapsamında Demre´de vatandaşlarla biraraya geldi.
BAŞKAN UYSAL VE EKİBİ 4. YILINDA
BAŞKAN UYSAL VE EKİBİ 4. YILINDA
Muratpaşa Belediye, 2016 yılı faaliyet raporu belediye meclisi tarafından kabul edildi
BAŞKAN TÜTÜNCÜ; "KEPEZ´DE DESTAN YAZDIK
BAŞKAN TÜTÜNCÜ; "KEPEZ´DE DESTAN YAZDIK
Görev sürelerinin her bir dakikasını milletine hizmet aşkıyla geçiren bir kadronun görev başında olduğunu söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Görev yıllarımız içerisinde destanlar yazan meclis ve belediye olduk.” dedi.
TOROSLARDA EVET COŞKUSU
TOROSLARDA EVET COŞKUSU
AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Alanya İlçesi´nin mahallelerini tek tek ziyaret ediyor.
BAŞKAN TÜREL; "EVET İLE GÜZEL ŞEYLER OLACAK"
BAŞKAN TÜREL; "EVET İLE GÜZEL ŞEYLER OLACAK"
Kaş´ta bir dizi temel atma ve açılış törenleri gerçekleştiren Başkan Türel, “ Biz ne zaman iyi bir şey yapmaya kalksak, ne zaman bir reform paketi getirsek hep hayır ithamlarına maruz kalıyoruz. Evet dediğinizde bilin ki Türkiye´de güzel şeyler olacaktır” dedi.
KÖSE DERNEK YÖNETİCİLERİYLE BULUŞTU
KÖSE DERNEK YÖNETİCİLERİYLE BULUŞTU
Antalya´ya elektronik sınav sistemini kazandıran Köse “Antalya aşığı birisi olarak 24 saat hizmetinizdeyiz dedi”.
DİRİLİŞE, YÜKSELİŞE YÜREKTEN EVET
DİRİLİŞE, YÜKSELİŞE YÜREKTEN EVET
AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 16 Nisan´da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu çalışmalarını sahada yürüttü.
MURATPAŞA´DA COŞKULU TOPLANTI
MURATPAŞA´DA COŞKULU TOPLANTI
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, birim müdürleriyle bir araya geldi.
SÜMER; "İSTİKRAR İÇİN SANDIĞA GİTMELİYİZ"
SÜMER; "İSTİKRAR İÇİN SANDIĞA GİTMELİYİZ"
AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer´den referandum öncesi son çağrı ; “İstikrar için sandığa gitmek en önemli vazifemizdir" dedi.
BAŞKAN UYSAL HAŞİM İŞÇAN´DA
BAŞKAN UYSAL HAŞİM İŞÇAN´DA
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Haşim İşçan mahallesini gezdi.
´BİRLİKTE GÜÇLENİYORUZ´
´BİRLİKTE GÜÇLENİYORUZ´
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, il kadın kolları teşkilatı ve 19 ilçenin kadın kolları başkanları ile bir araya geldi.
FETÖ´YE ORTAK TEPKİ
FETÖ´YE ORTAK TEPKİ
Kepez Belediye Meclisi, 15 Temmuz kanlı darbe girişimini ortak bildiri ile kınadı.
TÜREL´İN GÖZYAŞLARI
TÜREL´İN GÖZYAŞLARI
Menderes Türel, darbe sabahı İstanbul´a Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yanına giderken yolda tanık olduğu sahneleri gözleri dolarak anlattı.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi