Türel´e vatandaşlardan sevgi seli
“Her zamankinden daha güçlüyüz”
Tarih: 26.11.2018 10:25:45

Antalya´nın hizmetkârına coşkulu karşılama.“İlk günkü aşk ve heyecanla çalışacağız” Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na yeniden aday gösterilen Menderes Türel, Antalya Havalimanı´nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. “Başkan Türel” sloganları ile karşılanan Türel, “İlk günkü heyecanla Antalya ve Antalyalılar için yeniden “Bismillah” diyoruz. Antalya´da bitmeyen senfoniyi birlikte yazacağız” dedi.

 

İstanbul Haliç Kongre Merkezi´nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Menderes Türel Antalya dönüşünde havalimanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Başkan Türel´in VIP salonundan kürsüye gelmesi saatler aldı, adeta insan seli arasında kürsüye güçlükle çıktı.


Coşkulu kalabalığı selamladı
Başkan Türel; eşi Ebru Türel, çocukları, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, Atay Uslu, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, AK Parti MKYK üyesi Gökçen Özdoğan Enç, Ak Partili Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Tülay Beşkonak ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan ile birlikte kendisini karşılamaya gelen coşkulu kalabalığı selamladı. 


Destek verenlere teşekkür etti
Konuşmasına, “İstanbul´dan Sayın cumhurbaşkanımızın selamlarını ve yeni bir hizmet yarışı için görev emanetini getirdim” sözleri ile başlayan Başkan Türel, “Hep birlikte çok çalıştık, çok hizmet yaptık, sizler hem çalıştınız hem destek oldunuz. Antalya halkı takdir etti, sizler ve parti teşkilatımız teveccüh gösterdi ve bu şerefli görevi bir kere daha bana tevdi ettiniz” diyerek kendisine destek verenlere teşekkür etti.


“Hayatımız, hayallerimiz Antalya´dır”
35 yıldan bu yana Antalya´ya hizmet etmenin onurunu yaşadığını söyleyen Başkan Türel, “Ben bu heyecanı ilk defa 2004 seçiminde yaşadım. O zaman Oda başkanlığından istifa edip, aday olmuştum. Adaylık açıklamamda ‘Benim için önemli olan makam veya mevki değil, sorumluluktan kaçmadığımı tarih önünde Antalya kamuoyuna göstermektir.´ demiştim. Bizim memleket sevdamız öyle içi boş sözlerden ibaret değildir. Bizim hayatımız Antalya´dır, hayallerimiz Antalya´dır” ifadelerini kullandı. 
“5 yılda büyük hizmetler yaptık”
İlk günden itibaren gece gündüz çalıştığını dile getiren Başkan Türel 2014´te aday olduğunda, ‘Hep beraber çok daha güzel hizmetler vereceğiz, artık Antalya ekibi olarak çok tecrübeli, çok güçlüyüz” dediğini hatırlatarak, beş senede büyük hizmetler yaptıklarına dikkat çekti. Başkan Türel, beş yılda ilk defa 19 ilçeye ve köylere hizmet götürmeye başladıklarını belirterek, “Belediye köylere hizmet götüremez diyorlardı, biz köylerimize hizmette rekorlar kırdık. Üstelik bunları 15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerine rağmen gerçekleştirdik” dedi. 


“Her zamankinden daha güçlüyüz”
Türel, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bugün 2014´ten bile daha güçlüyüz. Sizlerle, Sayın Cumhurbaşkanımızla, yeni Başkanlık Sistemi ile Dışişleri Bakanımızla, Kültür ve Turizm Bakanımız ve tüm bakanlarımızla, 2 MKYK üyesi vekilimiz ve tüm vekillerimizle daha güçlüyüz. 2004´te görev aldık ve Antalya´nın altyapısını geliştirdik. Her zaman Antalya kazanacaksa ben kaybetmeye razıyım dedim ama biz görevi bıraktığımızda asıl kaybeden Antalya oldu. Bu beş yılda kayıpları telafi etmeye çalıştık. Siz destek oldunuz, Antalya halkı destek oldu, Allah yardım etti ve bu sayede bugüne kadar verdiğimiz her sözü yerine getirdik. Çalışkan, sözünü yerine getiren, dürüst, Antalya´nın hakkını koruyan, Antalya´yı büyüten ve güçlendiren bir hizmeti ortaya koyduk. İşte bu sebeple her zamankinden daha güçlüyüz, tecrübeliyiz.”


“İlk günkü aşk ve heyecanla çalışacağız”
İlk günkü aşk ve heyecanla, ilk günkü azim ve inançla, daha tecrübeli, daha bilgili, daha güçlü bir ekip olarak çalışacaklarını söyleyen Türel, “Bizim bu beraberliğimiz Antalya için tarihi bir fırsattır. Şu beş senede Gazipaşa´dan Kaş´a, Elmalı´dan Gündoğmuş´a kadar her yere yatırım ve hizmet yağmuru götürdük. Başkalarının hayal edemediği işleri biz başardık. Allah´a hamdolsun, bizim artık makam ve mevki meselemiz kalmamıştır, bundan sonra tek derdimiz Antalya tarihine adımızı şerefle yazdırmak, çocuklarımıza şerefli bir miras bırakmaktır. Hep birlikte Antalya tarihine altın harflerle geçecek bir yükseliş dönemine imza atacağız diye konuştu.
“Herkesi kucaklayacağız”
Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Başkan Türel, Milli birlik ve beraberliği korumak ve kuvvetlendirmenin en önemli hedeflerinden biri olduğunun altını çizen Başkan Türel, “Bizi bölmeye, zayıflatmaya çalışanlara karşı her zaman el ele omuz omuza olacağız. Antalya olarak bir ve beraber olacağız, herkesi kucaklayacak, herkes saygılı olacağız. Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar hizmette ayrım yapmamış, bütün Antalya´yı kucaklamıştır” dedi. 


“Kazanan hep Antalya olsun”
2004´te ilk yola çıktığı günden çok daha fazla heyecanlı olduğunu söyleyen Türel, “Derdimiz hep Antalya olmuş, hep Antalyalı hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmişizdir. O yüzden ilk günkü heyecanla Antalya ve Antalyalılar için yeniden “Bismillah” diyoruz. O yüzden bizim için aşk 7 harftir o da Antalya´dır diyoruz. O yüzden yine Antalya´da bitmeyen senfoniyi birlikte yazacağız diyoruz. O yüzden biz kaybettiğimizde kaybeden Antalya oluyor düşüncesini aklımıza bile getirmiyoruz. O yüzden kazanan hep Antalya olsun diye dua ediyor gece gündüz çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


Antalya´nın hizmetkârı olmaya söz verdi
Başkan Türel, doğup büyüdüğü şehir olan Antalya için çok çalışacağını ve Antalya´nın hizmetkârı olacağına söz verdi. Türel, konuşmasının ardından AK Parti Antalya milletvekilleri, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, eşi Ebru Türel ve çocuklarıyla birlikte alandakileri selamlayarak, kırmızı karanfil dağıttı.

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Türel vatandaşlardan sevgi seli
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez Belediyesi kendi dezenfektanını kendi üretiyor
Kepez Belediyesi kendi dezenfektanını kendi üretiyor
Sorun küresel, mücadelemiz ulusal
Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular
Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular
İçişleri Bakanlığımız tarafından tedbirler alınmıştır
Sağlık çalışanları Büyükşehir´e ait toplu     ulaşım araçlarını ücretsiz kullanacak
Sağlık çalışanları Büyükşehir´e ait toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanacak
Sağlık çalışanları, personel kurum kimlik kartlarını göstererek ücretsiz ulaşım yapabilecek.
Büyükşehir evde yalnız bırakmıyor
Büyükşehir evde yalnız bırakmıyor
Evde Sağlık Hizmetinde %80 artış
Pazarlar dezenfekte ediliyor; esnaf denetleniyor
Pazarlar dezenfekte ediliyor; esnaf denetleniyor
uyarılara uymayanlar hakkında ise işlem yapıyor
Virüs savar odaya Türkiye´den ilgi
Virüs savar odaya Türkiye´den ilgi
Ozon gazının bakteriler, virüsler üzerindeki etkisi biliniyor.
Kepez´de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
Kepez´de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
dezenfekte işlemleri salgına karşı önleyici tedbir olarak iki katına çıkarıldı
TANRILARIN DAĞI " TAHTALI"
TANRILARIN DAĞI " TAHTALI"
Koronovirüs etkisinin ortadan kalkması ile yine alternatif turizm noktalarının en başında yer alacak
ASAT milyonlarca ton suyu kurtardı
ASAT milyonlarca ton suyu kurtardı
ÖNEMLİ HİZMET
Kepez sosyal tesislerinin kapılarını sağlık çalışanlarına açtı
Kepez sosyal tesislerinin kapılarını sağlık çalışanlarına açtı
Tütüncü; “Sağlık çalışanlarına çok şey borçluyuz”
BAŞKAN BAHAR, “FİRMALAR LİMİTE TAKILIP KREDİ KULLANAMAYACAK”
BAŞKAN BAHAR, “FİRMALAR LİMİTE TAKILIP KREDİ KULLANAMAYACAK”
FİRMALAR LİMİTE TAKILACAK
BAŞKAN BAHAR, İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİNİ AÇIKLADI
BAŞKAN BAHAR, İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİNİ AÇIKLADI
BAŞKAN BAHAR´DAN UYARI: EKONOMİK SİSTEMDE TEHLİKE ÇANLARI ÇALMAYA BAŞLADI
Büyükşehir mesire ve piknik alanlarını kapattı
Büyükşehir mesire ve piknik alanlarını kapattı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı mesire ve piknik alanları hizmete kapatıldı.
Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi çevresindeki parkomatlar ücretsiz oldu
Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi çevresindeki parkomatlar ücretsiz oldu
koronavirüsle mücadeleye desteği
Muratpaşa´da ‘evde kal´ menüsü
Muratpaşa´da ‘evde kal´ menüsü
Turunç Masa´ya 444 80 07 numaralı çağrı merkezi ve diğer kanallar üzerinden ulaşılıyor
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi