Spor dostu Türel´den amatör kulüplere büyük destek
106 amatör kulübe 382 bin liralık nakdi yardım yapıldı
Tarih: 20.12.2018 12:34:39

“100. Yıl´da içinde spor sahalarının da bulunduğu 

Bir Millet Bahçesi´ni Antalya´ya hediye edeceğiz”

Antalya´yı sporun başkenti yapmayı hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya´daki amatör spor kulüplerine toplam 382 bin liralık nakdi yardımda bulundu. Türel, 100. Yıldaki 40 dönümlük araziyi içinde spor sahalarının da bulunduğu bir Millet Bahçesi olarak Antalya´ya kazandıracaklarını söyledi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya´da sporun en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Geleceğin milli sporcularının Antalya´dan çıkması için büyük bir gayret ortaya koyan Türel, spor alt yapısını güçlendirecek hizmetlerine bir yenisi ekledi. Büyükşehir Belediyesi, her yıl spor malzemesi desteği verdiği Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu´na (AKSF) bağlı spor kulüplerine, nakdi yardımda bulundu. 106 spor kulübüne yaş kategorilerine göre 3, 5 ve 7 bin Lira olmak üzere toplamda 382 bin Lira yardım yapıldı. AKM´de gerçekleşen yardım törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Birliği (ASFK) Başkanı Metin Bulut, TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, spor kulübü başkanları, takım antrenörleri ve sporcular katıldı.


Nereden nereye geldik
Başkan Menderes Türel, göreve geldikleri günden beri amatör spor kulüplerini hiç ihmal etmediklerini, malzeme yardımı ile destek olduklarını söyledi. Nisan ayındaki son malzeme yardımında AKSF Başkanı Metin Bulut´un, “Büyükşehir Belediyesi sayesinde malzemeye doyduk, artık nakit desteği istiyoruz´ dediğini hatırlatan Türel, şunları söyledi: “Ben de “yasaların imkân verdiği ölçüde onu da yaparız” diyerek konuyu değerlendireceğimize söz vermiştim. İşte o gün bugün… Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar neticesinde nakit yardım konusunda da bir mani olmadığını öğrendik. Bugün itibariyle 106 Amatör Spor Kulübümüzün hesaplarına paralarını yatırmış bulunuyoruz. Eskiden amatör spor kulüplerimiz bırakın sahaya çıkacak malzemeyi, futbol oynayacak top dahi bulmakta zorlandılar. Geçmişteki o günleri unutmadan nereden nereye geldiğimizi unutmayalım.”


Antalya´yı geliştirip, güzelleştirmeye çalışırken, gençlerin sportif gelişimine katkı koymaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Türel, “Bugün Okullar Ligimiz rekor üstüne rekor kırıyor. 8 bin öğrenci bu lige katılıp her hafta maç oynuyor. Keşfedilen oyuncular A kadroda forma giyiyor. Spor gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor” dedi.


Stadyumu yaptırmak istemediler
Antalya´yı sporun başkenti yapma hedefiyle spora destek verdiklerini, spor alt yapısını geliştirecek çalışmaları ortaya koyduklarını anlatan Türel şöyle konuştu: “ 33 bin kişilik stadyum yapıyorken neler çektiğimi bir Allah bilir bir ben bilirim. Güya spor düşkünü birçok kişi stadı bize yaptırmamak için canhıraş kavga etti. Neymiş trafiği sıkıştıracakmış. 33 bin kişilik stadı yanı başımıza yaptık, kötü mü oldu. Ayda iki defa maç oynuyoruz. Maç saatinden önce ve sonra buradan geçiyorum hiç de trafik sıkışmıyor. Neydi Antalya´ya biz bu güzellikleri kazandırırken o istemezük zihniyetin derdi.”


Üç spor salonu yapıyoruz
Büyükşehir Belediyesi´nin Antalya´da üç spor salonu inşa etmekte olduğu kaydeden Başkan Türel, şunları aktardı: “Konyaaltı´nda kapalı spor salonu inşa ediyoruz. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü içinde birisi güreş ile ilgili olmak üzere iki tane spor salonunu da bitirmek üzereyiz. Antalya´yı rakiplerinden öne geçecek noktaya, bir çağdaş şehir yapma noktasında ilerletmek zorundayız. Ama bazı örümce kafalılar, vizyon fakirleri bunları anlamazlar. Vay efendim Işıklar´daki kapalı salon niye kalkıyor diye bilip bilmeden konuşurlar. Eski stadyumu, millet bahçesi yaptık halka açık yeşil alan ve park haline dönüştürdük. Yerine o depreme dayanıksız son günlerinde maç bile oynanmasına izin verilmeyen stadyumun yerine 33 bin kişilik modern bir tesisi de yine biz kazandırdık. Ama biz bunları yapmaya çalışıyorken bazıları maalesef çıkıyor olmaz diyor.”


“Şu anda boş bulduğumuz her yere saha yapıyoruz” diyen Türel, alt tarafı arıtma üst tarafı futbol sahası olan Lara Arıtma Tesisi yanındaki alana 3 daha futbol antrenman sahası yapmakta olduklarını, devre arasında kampa gelen kulüplerin ve amatör spor kulüplerinin bu sahalardan istifade edeceğini söyledi. 


100. Yıl´daki Millet Bahçesi içinde spor sahaları da bulunacak
100. Yıl´daki 40 dönümlük araziyi halka açık yeşil alan ve park yapacaklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Üzerinde uzun zamandır çalıştığımız konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanımız geçen hafta Antalya ziyaretlerinde bizi de kırmayarak net bir şekilde çözüme kavuşturdular. 40 dönümlük arazi halka açık yeşil alan ve park olacak. Üzerinde artık yapı, beton olmayacak. Burada içinde spor sahalarının da bulunduğu Millet Bahçesi´ni Antalya´ya hediye edeceğiz” dedi. 


Çevrecilerden tık yok
Türel şöyle devam etti: “Buradan çevrecilere duyurulur. Bazı çevreciyim diye geçinip, Antalya´ya bir ağaç bile dikmeyenler var ya, onlar bu işler için teşekkür etmeyi de bilmezler. Bakıyorum iki üç gündür tık yok. Konyaaltı sahilinin beton zeminini yeşile dönüştürdük, 6 bin ağaç diktik. Bana halka kapatacak diye iftira attılar. Şimdi bu iftirayı atanlar oradan çıkmıyorlar. Çevrecilik nasıl oluyor gelsinler bu projeleri görsünler.”
Projeler yarışsın Antalya kazansın 
Halkın desteği ile bu hizmetleri yaptıklarını vurgulayan Türel, “Siz desteklediğiniz müddetçe bir Antalya için çalışmaya, Antalya´mıza değer kazandırmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yerel seçim sürecinde siyaset yarışmasın projeler yarışsın. O projeleri kim yapabilir kim bunları kazandırabilir bunlar konuşulsun. O zaman kazana Antalya olur” ifadelerini kullandı. 


Spor dostu başkana teşekkür
ASKF Başkanı Metin Bulut sözünü yerine getirdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´e teşekkür etti. Türel´in spor dostu bir başkan olduğunu vurgulayan Bulut, “Menderes Başkanın 5 yıl içerisinde yapmış olduğu sportif faaliyetleri saymakla bitmez. Amatörün içinden gelmiş babadan dededen atadan Antalyaspor sevdasıyla yetişmiş sporun ne zorluklarla yapıldığını ufak yaştan bilen bir belediye başkanımızdır. Antalyaspor´umuza yapmış olduğu Avrupa standartlarındaki Döşemealtı´ndaki spor tesisleri 5 yıldızlı otelden farklı değil. Amatör takımlarımıza malzeme yardımını, ulaşım yardımını eksiksiz olarak tüm kulüplerimize yapıyor. 2017 Nisan ayında vermiş olduğu nakdi yardım sözünü gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum” dedi. 


Daha sonra amatör spor kulüplerine yardım çekleri Başkan Türel tarafından teslim edildi. AKSF Başkanı Metin Bulut, Türk futboluna ve amatör sporculara katkıları için Başkan Menderes Türel´e teşekkür plaketi verdi.

 

Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Özel ders yerine Kunduz
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Tamamı müzik alanında ihtisas yapmış müzik öğretmenliği bölümü mezunu tecrübeli eğitimci müzisyenlerden oluşan Vinello Müzik Grubu ününü ve performansını Antalya dışına taşıyor
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
Gecede “Meslekte 50. Onur” ve “POYD´da 25. Yıl” ödülleri de sahiplerini buldu
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Başkan Böcek sözünü tuttu
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Mavi Bayrak ve Çevre Eğitim Çalışmaları İl Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Birimler gece boyunca ihbarlara müdahale etti
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Noel Etkinlikleriyle, Antalya´ya gelen turist sayısında artış hedefleniyor.
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
“Yerelde Kadın Buluşmaları”nın üçüncüsü Antalya´da düzenlendi.
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e doğal gaz 2020´den önce geldi
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Bi Muz Üretim Tesisi ve Haseki Gıda ve Zeytinyağı Fabrikası´nı ziyaret etti.
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Akdeniz Bilişim Zirvesi,16 konuşmacı ile 2750 katılımcıyı ağırladı.
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi