Sanayi esnafından Türel´e şarkı sürprizi
Türel´den 5 yeni kavşak müjdesi
Tarih: 21.11.2018 22:01:15

Akdeniz Sanayi Sitesi esnafı Antalya´ya ve sanayi sitesine yaptığı hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´e hazırladıkları şarkıyla teşekkür etti. “Oy işi gönül işi, çalışanı seçer kişi” dizelerine sahip şarkıda duygusal anlar yaşayan Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Öztürk´ün sürprizine, kendi yazdığı dörtlükle karşılık verdi. Türel, 2019 yılı için Antalya´ya 5 yeni kavşak müjdesi de verdi. 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ile birlikte Akdeniz Sanayi Sitesi esnafı ile kahvaltıda buluştu. Toplantıda Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, Başkan Türel´e sürpriz yaptı. Öztürk, Türel´e tornada özel hazırlanmış bir kutu hediye etti. Kutunun içinden sözleri Mehmet Öztürk´e ait, Başkan Türel için özel bestelenmiş bir şarkının yer aldığı flaş bellek çıktı. Başkan Türel ve salondakiler;

Antalya´ya kucak açan
Gönüllere sevgi saçan
Kavşaklar yapıp yollar açan
Teşekkürler sana Menderes Başkan 

Oy işi,  gönül işi, çalışanı seçer kişi
Fakirin ekmeği aşı yaşa Menderes Türel

Kepez, Aksu, Tramvay Yolu…
Vagonlar muhabbet dolu
Bitmez bu hizmetlerin sonu
Teşekkürler sana Menderes Başkan

Oy işi,  gönül işi, çalışanı seçer kişi
Fakirin ekmeği, aşı yaşa Menderes Türel 

dizelerine sahip şarkıyı dinledi. Mehmet Öztürk, sözleri kendisine ait olan düzenlemesini müzik öğretmeni Öznur Özarslan´ın yaptığı şarkıyı Antalya ve Akdeniz Sanayi Sitesi´ne yaptığı hizmetlere teşekkür etmek için Başkan Menderes Türel´e hediye ettiklerini söyledi.


Önemli olan gönüllere girmek
Büyük beğeni toplayan şarkıyı dinlerken duygusal anlar yaşayan Başkan Türel, Öztürk´e anlamlı sürpriz için teşekkür ederek, “Mehmet Öztürk sayesinde seçim şarkısını da bedavaya getirmiş olduk. Çok güzel sözleri; “oy işi gönül işi, çalışanı seçer kişi” diyor. Gerçekten biz Antalyalı hemşerilerimizin oylarına talip olmadığımızı, gönüllerine talip olduğumuzu hep söyledik. Önemli olanın gönüllere girmek olduğunu söyledik. Bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum” dedi.


Rakiplerimizi geçiyoruz
Esnafın derdi ile dertlendiklerini belirten Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi´ne yaptıkları hizmetleri anlattı. Türkiye´nin gözbebeği olan Antalya´yı geliştirmek ve yaşam kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirten Türel, “Antalya kazanırsa Türkiye kazanır. Artık rakiplerimiz New York, Paris, Londra, Barcelona aya gidiyor iken biz yaya kalamayız. Biz onları yakaladık ve geçiyoruz” diye konuştu. 


Yaptırmayız diyenler Konyaaltı Sahili´nden çıkmıyor
Konyaaltı Sahili Projesi´nin Avrupa Konseyi´nde ödül aldığını kaydeden Başkan Türel, şunları söyledi: “Antalya´ya bunlar yakışır. Biz Antalya´da güzel şeyler yapmaya çalıştıkça birileri eteğimizden çekiştiriyor. Ya bizi yargı muhalefetiyle yargıda oyalayarak veya engelleyerek durdurmaya çalışıyorlar. Ya da demokratik hak olarak gösterdikleri toplumsal olaylarla bizleri engellemeye çalışıyorlar. Bakın Konyaaltı sahilindeki yaptığımız proje için el ele insan zinciri kurdular, bu güzellikleri yaptırmak istemediler. Ve onu organize eden kurumların başında bulunan bir abimizi iki hafta önce hanım ve çocuklarla geziyorken Konyaaltı Sahili´nde gördüm. Sahilde çay içiyor eşiyle. Biz orayı yapmayalım diye insan zincirleri kurdu. Şimdi kendisi oradan çıkmıyor. Döndüm. Abi dedim nasıl güzel olmuş mu? Çok güzel olmuş dedi. Bana bu yeter dedim. Yaptırmak istemeyenler, oralardan en çok istifade ediyorlar.” 
Türel, şöyle devam etti: “Burada da Duraliler´in imar problemini çözmek için attığımız adımları maalesef yine yargı muhalefeti ile şu anda oyalıyorlar. Bizi ancak geciktirebilirler ama gidebileceğimiz menzile Allah´tan başka bizi kimse alıkoyamaz.”


5 yeni kavşak müjdesi
Bu dönem için 19 kavşak sözü verdiklerini, 27 kavşak tamamladıklarının altını çizen Başkan Türel, şunları aktardı: “Karayolları ile birlikte inşallah seçimlere kadar 35´e tamamlamanın gayreti içerisindeyiz. Kolay söz vermem verdim mi de tutarım. Uncalı ve İller Bankası devamındaki Sanayi Sitesi Kavşağı´nı ve Batı Çevreyolu´na bağlanacak Duraliler Kavşağı´nı katlı kavşak yapmamız lazım. Karayolları ile çalışıyoruz. Mülkiyet problemi olmasaydı şu ana kadar hem Sanayi hem Uncalı kavşağımız hem de Duraliler kavşağımız bitmişti. Artık kamulaştırmalar da eli kulağında. Ve ilk önce 75. Yıl Caddesi´nin girişindeki Akdeniz Sanayi Sitesi kavşağından işe başlayacağız. Ardından Uncalı, Duraliler kavşakları, Akdeniz Bulvarı´ndaki Sanayi Kavşağı ve Cezaevi Kavşağı 2019 sonuna kadar bitecek. Böylelikle Döşemealtı´na giden kavşaklarımızla birlikte trafiği Burdur´a kadar kırmızı ışık olmadan kesintisiz hale getireceğiz.”


Boş vaatleri hatırlattı
“Seçim döneminde siyaset değil projeler yarışsın” diyen Başkan Türel, “Projelerin yapılabilirlik değerlendirmesini de sizlerin iyi yapması lazım. Hatırlayın 2009´da herkese bedava elektrik, 100 bin kişiye iş dediler. Ondan sonra da milletle dalga geçtiler. O sıfırı kim koymuş 100 binin sonuna, benim haberim yoktu dediler. Herkese bedava elektrik deyip Antalya´nın suyunu en pahalı hale getirdiler. Biz geldik şu anda Antalya´nın suyu Türkiye´nin en ucuz suyu gene. Bunları unutuyoruz ama bunları hatırlamak ve hatırlatmak zamanının geldiğini düşünüyorum. Çünkü biz olmayı başaramazsak Antalya kaybediyor. O yüzden bu hizmetlerin gerçek mimarları sizsiniz. Siz bizleri desteklemeseydiniz bu hizmetler olmazdı” ifadelerini kullandı.


Sürprize sürprizle karşılık verdi
Başkan Türel konuşmasının sonunda bir sürpriz de kendisi yaparak, Akdeniz Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Öztürk´ün şarkı sürprizine kendi yazdığı şu dörtlükle cevap verdi:
Başkanların kralıdır Mehmet Öztürk Başkan
Var mı esnafıma böyle candan bakan
Hayatını adamış esnafın sorunlarına
Helal olsun başkanların kralına.
Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Özel ders yerine Kunduz
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Tamamı müzik alanında ihtisas yapmış müzik öğretmenliği bölümü mezunu tecrübeli eğitimci müzisyenlerden oluşan Vinello Müzik Grubu ününü ve performansını Antalya dışına taşıyor
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
Gecede “Meslekte 50. Onur” ve “POYD´da 25. Yıl” ödülleri de sahiplerini buldu
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Başkan Böcek sözünü tuttu
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Mavi Bayrak ve Çevre Eğitim Çalışmaları İl Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Birimler gece boyunca ihbarlara müdahale etti
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Noel Etkinlikleriyle, Antalya´ya gelen turist sayısında artış hedefleniyor.
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
“Yerelde Kadın Buluşmaları”nın üçüncüsü Antalya´da düzenlendi.
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e doğal gaz 2020´den önce geldi
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Bi Muz Üretim Tesisi ve Haseki Gıda ve Zeytinyağı Fabrikası´nı ziyaret etti.
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Akdeniz Bilişim Zirvesi,16 konuşmacı ile 2750 katılımcıyı ağırladı.
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi