Sanayi esnafından Türel´e şarkı sürprizi
Türel´den 5 yeni kavşak müjdesi
Tarih: 21.11.2018 22:01:15

Akdeniz Sanayi Sitesi esnafı Antalya´ya ve sanayi sitesine yaptığı hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´e hazırladıkları şarkıyla teşekkür etti. “Oy işi gönül işi, çalışanı seçer kişi” dizelerine sahip şarkıda duygusal anlar yaşayan Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Öztürk´ün sürprizine, kendi yazdığı dörtlükle karşılık verdi. Türel, 2019 yılı için Antalya´ya 5 yeni kavşak müjdesi de verdi. 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ile birlikte Akdeniz Sanayi Sitesi esnafı ile kahvaltıda buluştu. Toplantıda Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, Başkan Türel´e sürpriz yaptı. Öztürk, Türel´e tornada özel hazırlanmış bir kutu hediye etti. Kutunun içinden sözleri Mehmet Öztürk´e ait, Başkan Türel için özel bestelenmiş bir şarkının yer aldığı flaş bellek çıktı. Başkan Türel ve salondakiler;

Antalya´ya kucak açan
Gönüllere sevgi saçan
Kavşaklar yapıp yollar açan
Teşekkürler sana Menderes Başkan 

Oy işi,  gönül işi, çalışanı seçer kişi
Fakirin ekmeği aşı yaşa Menderes Türel

Kepez, Aksu, Tramvay Yolu…
Vagonlar muhabbet dolu
Bitmez bu hizmetlerin sonu
Teşekkürler sana Menderes Başkan

Oy işi,  gönül işi, çalışanı seçer kişi
Fakirin ekmeği, aşı yaşa Menderes Türel 

dizelerine sahip şarkıyı dinledi. Mehmet Öztürk, sözleri kendisine ait olan düzenlemesini müzik öğretmeni Öznur Özarslan´ın yaptığı şarkıyı Antalya ve Akdeniz Sanayi Sitesi´ne yaptığı hizmetlere teşekkür etmek için Başkan Menderes Türel´e hediye ettiklerini söyledi.


Önemli olan gönüllere girmek
Büyük beğeni toplayan şarkıyı dinlerken duygusal anlar yaşayan Başkan Türel, Öztürk´e anlamlı sürpriz için teşekkür ederek, “Mehmet Öztürk sayesinde seçim şarkısını da bedavaya getirmiş olduk. Çok güzel sözleri; “oy işi gönül işi, çalışanı seçer kişi” diyor. Gerçekten biz Antalyalı hemşerilerimizin oylarına talip olmadığımızı, gönüllerine talip olduğumuzu hep söyledik. Önemli olanın gönüllere girmek olduğunu söyledik. Bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum” dedi.


Rakiplerimizi geçiyoruz
Esnafın derdi ile dertlendiklerini belirten Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi´ne yaptıkları hizmetleri anlattı. Türkiye´nin gözbebeği olan Antalya´yı geliştirmek ve yaşam kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirten Türel, “Antalya kazanırsa Türkiye kazanır. Artık rakiplerimiz New York, Paris, Londra, Barcelona aya gidiyor iken biz yaya kalamayız. Biz onları yakaladık ve geçiyoruz” diye konuştu. 


Yaptırmayız diyenler Konyaaltı Sahili´nden çıkmıyor
Konyaaltı Sahili Projesi´nin Avrupa Konseyi´nde ödül aldığını kaydeden Başkan Türel, şunları söyledi: “Antalya´ya bunlar yakışır. Biz Antalya´da güzel şeyler yapmaya çalıştıkça birileri eteğimizden çekiştiriyor. Ya bizi yargı muhalefetiyle yargıda oyalayarak veya engelleyerek durdurmaya çalışıyorlar. Ya da demokratik hak olarak gösterdikleri toplumsal olaylarla bizleri engellemeye çalışıyorlar. Bakın Konyaaltı sahilindeki yaptığımız proje için el ele insan zinciri kurdular, bu güzellikleri yaptırmak istemediler. Ve onu organize eden kurumların başında bulunan bir abimizi iki hafta önce hanım ve çocuklarla geziyorken Konyaaltı Sahili´nde gördüm. Sahilde çay içiyor eşiyle. Biz orayı yapmayalım diye insan zincirleri kurdu. Şimdi kendisi oradan çıkmıyor. Döndüm. Abi dedim nasıl güzel olmuş mu? Çok güzel olmuş dedi. Bana bu yeter dedim. Yaptırmak istemeyenler, oralardan en çok istifade ediyorlar.” 
Türel, şöyle devam etti: “Burada da Duraliler´in imar problemini çözmek için attığımız adımları maalesef yine yargı muhalefeti ile şu anda oyalıyorlar. Bizi ancak geciktirebilirler ama gidebileceğimiz menzile Allah´tan başka bizi kimse alıkoyamaz.”


5 yeni kavşak müjdesi
Bu dönem için 19 kavşak sözü verdiklerini, 27 kavşak tamamladıklarının altını çizen Başkan Türel, şunları aktardı: “Karayolları ile birlikte inşallah seçimlere kadar 35´e tamamlamanın gayreti içerisindeyiz. Kolay söz vermem verdim mi de tutarım. Uncalı ve İller Bankası devamındaki Sanayi Sitesi Kavşağı´nı ve Batı Çevreyolu´na bağlanacak Duraliler Kavşağı´nı katlı kavşak yapmamız lazım. Karayolları ile çalışıyoruz. Mülkiyet problemi olmasaydı şu ana kadar hem Sanayi hem Uncalı kavşağımız hem de Duraliler kavşağımız bitmişti. Artık kamulaştırmalar da eli kulağında. Ve ilk önce 75. Yıl Caddesi´nin girişindeki Akdeniz Sanayi Sitesi kavşağından işe başlayacağız. Ardından Uncalı, Duraliler kavşakları, Akdeniz Bulvarı´ndaki Sanayi Kavşağı ve Cezaevi Kavşağı 2019 sonuna kadar bitecek. Böylelikle Döşemealtı´na giden kavşaklarımızla birlikte trafiği Burdur´a kadar kırmızı ışık olmadan kesintisiz hale getireceğiz.”


Boş vaatleri hatırlattı
“Seçim döneminde siyaset değil projeler yarışsın” diyen Başkan Türel, “Projelerin yapılabilirlik değerlendirmesini de sizlerin iyi yapması lazım. Hatırlayın 2009´da herkese bedava elektrik, 100 bin kişiye iş dediler. Ondan sonra da milletle dalga geçtiler. O sıfırı kim koymuş 100 binin sonuna, benim haberim yoktu dediler. Herkese bedava elektrik deyip Antalya´nın suyunu en pahalı hale getirdiler. Biz geldik şu anda Antalya´nın suyu Türkiye´nin en ucuz suyu gene. Bunları unutuyoruz ama bunları hatırlamak ve hatırlatmak zamanının geldiğini düşünüyorum. Çünkü biz olmayı başaramazsak Antalya kaybediyor. O yüzden bu hizmetlerin gerçek mimarları sizsiniz. Siz bizleri desteklemeseydiniz bu hizmetler olmazdı” ifadelerini kullandı.


Sürprize sürprizle karşılık verdi
Başkan Türel konuşmasının sonunda bir sürpriz de kendisi yaparak, Akdeniz Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Öztürk´ün şarkı sürprizine kendi yazdığı şu dörtlükle cevap verdi:
Başkanların kralıdır Mehmet Öztürk Başkan
Var mı esnafıma böyle candan bakan
Hayatını adamış esnafın sorunlarına
Helal olsun başkanların kralına.
Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
7/24 görev başında
Kepez´in Pazarlarında Koronavirüs Önlemleri
Kepez´in Pazarlarında Koronavirüs Önlemleri
“14 Kural” broşürü ile bilgilendirme çalışmaları yaparken, bir yandan da pazarcı esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyor.
ASAT Nisan Ayı´nda Su Sayaçlarını Okumayacak
ASAT Nisan Ayı´nda Su Sayaçlarını Okumayacak
Büyükşehir´den koronavirüsle ilgili ek önlemler
65 yaş üstü bireylere Korona  kapsamında anlamlı hizmet
65 yaş üstü bireylere Korona kapsamında anlamlı hizmet
DURKADIN TEYZENİN EVİ TEMİZLENDİ
Halkevleri´nden Antalya´da ‘Elektrik borcuna faiz´e karşı tek kişilik eylem
Halkevleri´nden Antalya´da ‘Elektrik borcuna faiz´e karşı tek kişilik eylem
DESTEK PAKETİNDE ESNAF VE EMEKÇİYE BİR ŞEY YOK
Kırbıyık´tan anlamlı kampanya
Kırbıyık´tan anlamlı kampanya
Geleceğimiz için, sağlığımız için onlar evde kalsın, biz onlara hizmet edelim
Kepez Belediyesi kendi dezenfektanını kendi üretiyor
Kepez Belediyesi kendi dezenfektanını kendi üretiyor
Sorun küresel, mücadelemiz ulusal
Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular
Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Sıkça Sorulan Sorular
İçişleri Bakanlığımız tarafından tedbirler alınmıştır
Sağlık çalışanları Büyükşehir´e ait toplu     ulaşım araçlarını ücretsiz kullanacak
Sağlık çalışanları Büyükşehir´e ait toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanacak
Sağlık çalışanları, personel kurum kimlik kartlarını göstererek ücretsiz ulaşım yapabilecek.
Büyükşehir evde yalnız bırakmıyor
Büyükşehir evde yalnız bırakmıyor
Evde Sağlık Hizmetinde %80 artış
Pazarlar dezenfekte ediliyor; esnaf denetleniyor
Pazarlar dezenfekte ediliyor; esnaf denetleniyor
uyarılara uymayanlar hakkında ise işlem yapıyor
Virüs savar odaya Türkiye´den ilgi
Virüs savar odaya Türkiye´den ilgi
Ozon gazının bakteriler, virüsler üzerindeki etkisi biliniyor.
Kepez´de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
Kepez´de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
dezenfekte işlemleri salgına karşı önleyici tedbir olarak iki katına çıkarıldı
TANRILARIN DAĞI " TAHTALI"
TANRILARIN DAĞI " TAHTALI"
Koronovirüs etkisinin ortadan kalkması ile yine alternatif turizm noktalarının en başında yer alacak
ASAT milyonlarca ton suyu kurtardı
ASAT milyonlarca ton suyu kurtardı
ÖNEMLİ HİZMET
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi