Kırcami muhtarlarından Türel´e pastalı teşekkür
Antalya güzel Kırcami çok güzel olacak
Tarih: 5.1.2019 18:19:19

Kırcami muhtarları, bölgede bayram yaşatan, üst mahkemenin Kırcami planlarının iptaliyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı almasındaki gayret ve emekleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´e pasta keserek, teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iptal edilen Kırcami planlarıyla ilgili üst mahkemenin aldığı yürütmeyi durdurma kararı sonrası Kanal V´de usta gazeteci Erdoğan Kahya´nın sunduğu Kırcami Özel Programına konuk oldu. Programa Topçular Mahalle Muhtarı ve Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, Doğuyaka Mahalle Muhtarı Kemalettin Uluçay, Mehmetçik Mahalle Muhtarı Adnan Çetin, Güzeloluk Mahalle Muhtarı İzzet Ak, Zümrütova Mahalle Muhtarı Şevket Saraç, Yeşilova Mahalle muhtarı ve Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Kırcami Mahalle Muhtarı ve Kırcamililer Dernek Başkanı Enis Gönen ve Tarım Mahalle Muhtarı Veli Can katıldı. Kırcami muhtarları, Kırcami planlarının üst mahkemede savunulmasında ve yürütmenin durdurulması kararı alınmasında büyük emekleri olan ve bölge halkına adeta bayram yaşatan Başkan Menderes Türel´e, pasta keserek, teşekkür etti.

Antalya güzel Kırcami çok güzel olacak

Başkan Türel, “Onlara en güzel sürprizi ben dün yaptım ama onlarda bugün bana çok güzel bir pasta ikram ediyorlar. Gerçekten bu sorunun tarih olmasında çok büyük katkısı olan başta Antalyalı hemşerilerimize ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Antalya güzel, Kırcami çok daha güzel olacak. Menderes Türel olduğu sürece inşallah Kırcami´nin sırtı yere gelmeyecek” dedi.

Planların uygulanmasında hiçbir engel yok

Programda vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, üst mahkemenin aldığı planların iptaliyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı ile artık mevcut planların uygulamasına yönelik mani bir hal kalmadığını belirterek, şunları söyledi: “Engel bir durum yok. O yüzden biz şuanda yürütmenin durdurulması kararıyla artık planları yürütülebilir hale getirdik. İşlemler devam edecek. Tapular verilecek, imar uygulamaları devam edecek. Hatta bu süreçte mahkeme süreci devam etse bile ilçe belediyesi artık çok rahatlıkla çap ve inşaat ruhsatı verebilir hale gelir. Hatta ve hatta artık ilçe belediyesinin muhdesatlarla ilgili gerekenleri yani oradaki eski binaların, yol olması gereken yerlerin, mülkiyetlerin terkini sağlamasıyla birlikte biz orada altyapı çalışmasına da çok hızlı bir şekilde başlamayı ve bunun planlarını yapıyoruz. Şuanda imar planlarının uygulanmasına yönelik hiçbir engel durum söz konusu değil. Hukuk nezdinde de mücadelemizi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.”

Tapular Mart´a

Türel, Kırcami halkının tapularına Mart ayında kavuşacağını ifade ederek, “Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü´ndeki arkadaşlar Mart ayında tapuların verilmesinin mümkün olabileceğini bana ilettiler. Eğer bu yetişmeseydi Nisan ayı derdik vatandaşımıza. Biz vatandaşımızı hiçbir zaman kandırmadık ve hiçbir zaman seçime dayalı bir hesabın içerisinde olmadık. Vatandaşımızın bize olan güveni bir seçim hesabına dayalı bir matematikle değildir diye düşünüyoruz. Yetişebileceğini arkadaşlarımız ilettiler. Biz gayret ediyoruz. Mart ayı içerisinde bu tapuların verilmesi yönünde bir adım atılmış olacak” diye konuştu.

Muhtarlardan teşekkür

Kırcami bölgesi muhtarları programda şunları düşünceleri paylaştı: Topçular Mahalle Muhtarı ve Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, “Başkanım ilk görev döneminden bu yana Kırcami ile ilgili yoğun mesai harcadı. Biz kendisine güvendik ve inandık. İnanmasaydık burada olmazdık. Siz bize Kırcami planlaması ya olacak ya olacak dediniz. Biz de bunu halkımıza ilettik. ‘Tek güvendiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız, bunun da takibini yapıyor. İnşallah çözülecek, muradınıza ereceksiniz´ dedik. Size çok teşekkür ediyoruz. Burar karar insanları bayram havasına soktu.”.

Sabaha kadar uyuyamadım

Doğuyaka Mahalle Muhtarı Kemalettin Uluçay, “Allah bin kere razı olsun. Şu dünyanın en mutlu insanıyım. Sizin dün verdiğiniz müjdenin ardından sabaha kadar uyuyamadım. Mahalle sakinlerim adına bütün muhtarlarım adına teşekkür ediyorum.”

Türel´e inanmayın diyenler mahcup oldular 

Kırcami Mahalle Muhtarı ve Dernek Başkanı Enis Gönen, “Sayın Başkanım seçimden önce Kırcami´ye geldi ve “Ben diplomamı Kırcami´den alacağım” dedi. Gerçekten de diplomayı Kırcami´den almayı hak etti diye düşünüyorum. Dünkü açıklamalarıyla vatandaşlarımız büyük ölçüde rahatladılar. Menderes Türel´e inanmayın diyenler mahcup oldular. Kırcami planı artık Menderes Türel ile eşleşmiştir. Çünkü vatandaş Menderes Türel yapacağım derse yapar diyor. Bugüne kadar Menderes Türel bugüne kadar verdiği sözleri yaptı, bundan sonra da bu işi yapar diye düşünüyorlar. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

Büyük heyecan yaşıyoruz

Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akçan, “Mahallemin çok mutlu olduğunu ifade etmek istiyorum. Dün verdiğiniz haberle üzerimizde dolaşan o karabulutlar uzaklaştı. Büyük heyecan yaşıyoruz. Önümüzü açtığı için Menderes Başkan´a tekrar teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Dünden beri telefonum susmuyor. Tüm Kırcami Menderes Türel´e selam ve sevgilerini iletiyor.”

Önümüzü açtınız minnetarız

Güzeloluk Mahallesi Muhtarı İzzet Ak,Başkanım zaten Kırcami ile aile gibi. Bizden daha fazla bizimle aynı zorlukları paylaşan başkanımız önceki dönem de bu dönemde canla başla çalıştı, Kırcami planını benim diplomam olacak diyerek üstlendi. Allah razı olsun kendinden. Ben mahallem adına, Kırcami halkı adına Menderes Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Minnettarız. Bu planın patentini almalı diye düşünüyorum. Plansızlık nedeniyle mahallemizin bir çok alt yapı sorunu var. Bu sorunlarımıza son noktayı koyduğunuz için imarımızı açtığınız için, önümüzü ufkumuzu açtığınız için çok teşekkür ediyoruz.”

Çomak soktular

Zümrütova Mahalle Muhtarı Şevket Saraç,Kırcami için şimdiye kadar emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. 40 senedir bu bölgenin planlamasına ve gelişmesine kim çomak soktuysa Allah´ın izni ile çomak dönmeye başladı. Kırcamimize hayırlı uğurlu olsun. Başkanımıza emekleri için teşekkür ediyorum.”

Gayretleriniz için teşekkür ederim

Tarım Mahallesi Muhtarı Veli Can, “30 yıldır kanayan yaraya son 2 aydır vatandaşımızın içine düştüğü karamsarlığa verdiğiniz müjdeli haber ilaç gibi geldi. Biz muhtar arkadaşlarda milletvekilliği döneminizde planlarla Ankara´ya yanınıza gelmiş, bize her türlü desteği vereceğinizi söylemiştiniz. Kırcami planlaması ile gayretlerinizden dolayı şahsım mahallem adına çok teşekkür ederim.

Mehmetçik Mahalle Muhtarı Adnan Çetin, “Başkanımıza Kırcami ile ilgili yoğun gayretleri ve samimi çabaları için çok teşekkür ediyorum.”


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
ANTALYA OSB CUP 2020 BAŞLADI
ANTALYA OSB CUP 2020 BAŞLADI
Antalya Organize Sanayi Bölgesi Firmalar Arası 5´inci Halı Saha Futbol Turnuvası, Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen kura çekimi töreni ile başladı.
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez Belediyesi, gaz dağıtım şirketiyle 2020´de ilçede yapacağı yatırımlarla ilgili yaptığı toplantıda 3 mahalleye doğal gaz müjdesi çıktı.
Kepez yol için dağları deliyor
Kepez yol için dağları deliyor
Kepez Belediyesi, iş makineleriyle vadiyi doldurarak ve büyük kaya parçalarını kırarak açtığı yeni yolla Barış Mahallesi´nin iki yakasını bir araya getirdi.
UTEF´TEN TÜRKİYE´DE BİR İLK!
UTEF´TEN TÜRKİYE´DE BİR İLK!
Engelsiz Bir Yaşam Adına Kültür, sanat etkinliği gün boyu devam etti.
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez Belediyesi, kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için ‘Antalya Köy Pazarı´ kuruyor.
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
8. Antalya Leather & Fur Fashion Show
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
OSBÜK, TÜM OSB´LERİ BİRBİRİNE BAĞLIYOR
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
İlk sevgi evi atölyesi Dokuma´ya
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Münir Karaloğlu, hayırsever Mümün – Kübra Soydal çifti ile Okul Protokolü imzaladı.
Zihinlerde ve Sporda Engel Kalmasın
Zihinlerde ve Sporda Engel Kalmasın
Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz ile birlikte Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı´nın kampını ziyaret etti.
YÖRSİAD´DA KONU  ´SÜRDÜRÜLEBİLİR GİRİŞİMCİLİK´
YÖRSİAD´DA KONU ´SÜRDÜRÜLEBİLİR GİRİŞİMCİLİK´
“Tecrübe Sohbetleri” adında her ay düzenlemeyi düşündüğümüz etkinliğimiz de hayata geçecek” dedi.
Başkan Böcek engelli bireylerle bir araya geldi
Başkan Böcek engelli bireylerle bir araya geldi
“Engelleri birlikte aşacağız”
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz
Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri´ne katıldı.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi