Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
Tarih: 3.1.2019 14:48:35

Göksel KAR, kimdir?

1962 yılında Konya da doğdum. Annem ev hanımı babam ise seyyar satıcılık yapıyordu. Altı kardeşli bir ailenin ikinci büyük oğluyum. İlkokul yaşlarından itibaren kendimi bildim bileli çalışıyorum. Aileme olan maddi katkım ve ayakkabıya olan tutkum aşağıda anlatacağım olay ile kısaca başlamış oldu. Şöyle ki; “bir gün babamın bana aldığı o zamanlar moda olan killeli lastik ayakkabı ile top oynamış ve kiltelerini kırmıştım. Top oynanmış eskiyen kilteleri kırık ayakkabılarımı mekanı cennet olsun rahmetli babamdan daha fazla saklayamadım. Babamdan yediğim azardan ötürü çalışmaya, kendi paramı kazanmaya ve aileme destek olmaya karar verdim. Okul yıllarına, teneffüs aralarında, boş vakitlerimde ailemden özellikle babamdan habersiz gizli boyacılık yapmaya başladım. Ayakkabılara olan merakım da bu sayede oluştu. Bu merakım, tutkum beni ayakkabı alım satımı yapmaya kadar götürdü.

İlk satışınız, alışveriş ve ilk yola çıkışınız?

İlk ayakkabı alım satımımı ilkokulu bitirdikten sonra seyyar satıcılık işinde yaptım. Elimdeki porselen, tabak, bardak v.b. ürünlerle bir çuval ayakkabıyı takas etmem sonucu gerçekleştirmiş oldum. Bu bir çuval ayakkabıyı kısa sürede satmış ve paraya çevirmiştim. Hiçbir ürünü bu kadar kısa sürede paraya çevirememiştim. Bu yüzden ayakkabı daha çok sevmeye ve benimsemeye başladım. Bundan sonra satacak ayakkabı alıyor elde ve evde sattığım ayakkabılarla mahallede belli bir kesimde tanınmaya başladım. Bana artık “toptancı Göksel” demeye başlamışlardı. Küçük yaşlardan itibaren seyyar olarak semt pazarlarına ve zaman zaman farklı yerlerde, küçük dükkanlarda ayakkabı satışı yaparak bu günlere kadar geldik.

Göksel Ayakkabıyı kaç yılında kurdunuz? Neden bu sektör?

Aslında 40 yıldır bu sektörün içerisindeyim. İlk öncülerindenim diyebilirim. Yani, mağazaların serisi eksik kalan ayakkabı, bot v.b. ürünlerini spot adı altında satılması fikrini ülkemize kazandıran kişiyim. 2008 yılına kadar farklı şehir ve mağaza isimleri ile faaliyet göstermiş olup 2008 yılında “GÖKSEL AYAKKABI” ismi ile mağazamızı açtık. Meslek olarak 40 yılı fakat “GÖKSEL AYAKKABI” olarak 10 yılı aşkın bir süredir Antalya ve çevre illere kaliteli ve uygun fiyatta ayakkabılarımız ile hizmet vermekteyiz…

Şimdi kullan at devrindeyiz. Ancak her geçen gün ustaların elinden çıkan imalatlar daha çok aranıp sorulmakta. Tüketicilere nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

İşte bu noktada tüketicinin imdadına biz yetişiyoruz. Hiçbir birey sırf fiyatı pahalı diye kaliteli bir ayakkabıya ulaşamamayı hak etmiyor. “GÖKSEL AYAKKABI” olarak biz bunu zihinlerden silmek için faaliyetteyiz. Bizim sayemizde müşterilerimiz hem ucuz hem de kaliteli marka ayakkabıları giyebiliyorlar. Müşteri memnun biz memnunuz.

Ayakkabının değerini belirleyen unsur nedir? Fiyatı yüksek ayakkabı kaliteli olduğu anlamına mı gelir? Kaliteli olduğunu nasıl anlarız?

Bu tamamen yanlış bir algı. Bir ürünün fiyatını bu piyasada marka değeri belirler. Bir çok bilinen marka ürünler maalesef kaliteden yoksun fiyatları yüksektir. Bir ayakkabının kaliteli olduğunu ve ayakkabının işçiliğinden anlarız. Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.

Ayakkabının kaliteli olması fiyatı ile belli eder mi?

-Hayır, fiyat politikası sadece ayakkabı için değil diğer ürünler içinde geçerli olup marka değeri ile ilgilidir. Fakat  kaliteli ve kusursuz işçiliği olan bir ayakkabı elbette iyi bir fiyata alıcı bulacaktır. Ama merak etmeyin “GÖKSEL AYAKKABI” olarak bu özellikte ürünleri uygun fiyata sunuyoruz.

Satış politikanız nedir?

Bizim satış politikamız marka olan ve marka olamayıp da kaliteli deri ayakkabı üreten ve satan firmaların ürünlerini uygun fiyata halkımıza satmaktır.

Müşteri portföyünüz nasıl?

Her kesimden müşteriye sahibiz. Alım gücü düşük insanları da kaliteli ayakkabılarla buluşturuyoruz. Toplumun saygın iş adamlarını ve bürokratlarını da bizden giyiyorlar. (müşteri yaş ve meslek aralığımız oldukça geniş)

Kışlık ayakkabı tercih edilirken dikkat edilmesi gerekiyor?

Kışlık ayakkabı tercih edilirken tabanının kalın ve kauçuk olması ve içinin kaliteli miflon ya da deri olması tercih edilmelidir. Çok yağışlı yerler için özel su geçirmez waterprof ayakkabıları ya da botları tercih edilmelidir.

Vücutlarının belli bölgelerinde ağrı yaşayanlar ve rahatsızlığı olanlara ne önerirsiniz?

Sırt ağrısı olanlar topuk desteği olan ortopedik ayakkabıları tercih etmeliler.

Bir kışlık ayakkabı da olması gereken özellikler nelerdir?

Öncelikle deri ve tabanı kalın ve kauçuk olmalıdır. Su geçirmez özelliği bulunursa daha iyidir. Taban astarının kaliteli kışlık yün olmalıdır.

Fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?

“GÖKSEL AYAKKABI” olarak fiyatlarımız piyasa fiyatlarının 3/1, 4/1 civarında. Yani ünlü bir firmanın 300 TL – 500 TL arası bota ya da ayakkabılarını mağazamızda  35 TL- 55 TL arası sahip olabilirsiniz. Erkek ayakkabıların fiyatı da ortalama 55 TL- 85 TL arasındadır. Çocuk ayakkabılarımız deri ve ortopedik olup 25 TL- 45 TL arasıdır. Ayrıca derimont ve çanta satışımızda mevcut olup fiyatları 35 TL- 75 TL arası değişmektedir.

Bazı ayakkabılar sonradan rahatsız ediyor bunun sebebi nedir?

Ayakkabının deri olmaması, ayak yapısına uygun olmamasından dolayı olur. Ayakkabı alırken en az yarım saat deneyin ve karar verin.

Bir ayakkabının deri olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Bir ayakkabının deri olup olmadığınıanlamak için tecrübe şarttır. Günümüz teknolojisinde öyle ayakkabı malzemeleri var ki biz bunlara ithal emitasyon diyoruz. Yani deriye çok yakın. Fakat biz bunları ayırt edebiliyoruz. İyi bir gözlemle müşterilerimiz de ayırt edebilir. Ayrıca derinin eğer herhangi bir kimyasal ile etkiletişimi yoksa kokusu vardır. Bununla da emitasyondan ayırır. Bir diğer husus ise derinin zor yanıcı olması ve ateşe karşı bozulmaması. Emitasyon ateşi gördüğü anda soyulmaya ve erimeye başlar.

Deri kokması yeterli mi? Ortopedik özelliği konusu her zaman önemsenmeli mi?

Deri kokması yeterlidir. Eğer ortopedik özelliği var ise o ayakkabı kaliteli bir ayakkabıdır.

Müşteri şikayetlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Şikayetler genelde hangi doğrultuda oluyor?

Evet. Bu şikayetlerde müşterimizin haklı talepleri doğrultusunda ürünün iadesini değişimini yapıyoruz. Bazen ürünlerde bu şekillerde istenmeyen hataları ya da beklemeden kaynaklı kusurlar çıkabiliyor. Müşteri memnuniyeti için elimizden ne geliyorsa yerine getiriyoruz.

Ayakkabılarımızı daha uzun ömürlü kullanabilmek için tüyolarınız var mı?

Öncelikle ayakkabılarınızı delikli bir kutuda ve kalıp ile muhafaza ediniz. İki ya da üç güne bir değiştiriniz ki hava alsın. Boya hususunda ayakkabıyı boyamayı pek sağlıklı bulmuyorum. Bunun yerine badem yağı ile cilalamak daha sağlıklı olacaktır. Çekeceksiz ayakkabı giymeyin. Ayakkabılarının topuğuna basmayın. Ayakkabınızın iç deri rengi ne ise o renk çorap giyin. Çünkü deri ayakkabı bir süre çorabınızı boyayabilir.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

“GÖKSEL AYAKKABI” olarak firmamız ayakkabı sektöründe seri sonu satışı ile bir farklılığa imza atmıştır. İnsanların alım gücünün giderek zorlaştığı bu dönemde kaliteli ve fiyatı uygun ayakkabı giyme hakları olduğunu düşünüyorum. Yıllardır farklı bir soluk getirmekteyiz. İnsanlar artık ayakkabılarını tamir ettirmek yerine firmamızdan sürekli ayakkabı almayı daha akılcı buluyorlar. Ne mutlu ki, bize en az alışveriş yapan müşterimizden firmamızın müdavimi olan müşterilerimizin evinde en az 5-20 çift giyilmemiş ayakkabılarımızın bulunması bize yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Ayrıca Aynur Hanım bize firmamızı tanıtma fırsatı sağladığınız için öncelikle size ve Antalya Hayat Dergisi ekibine sonsuz şükranlarımızı sunar ve başarılarınızın devamını dileriz.

 

Röportaj: Aynur Eryılmaz

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Kalite uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
 “Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
“Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
Siz eşit paylaşım yapar mıydınız?
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Antalya Oto Galericiler Odası, Oto Galericiler Sitesi Arsa ve Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı İsmail ÇAĞLAR
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Ressam, eğitmen, küratör Günay Aral´la beraberiz. Farkındalık yaratan son etkinliği “Basma Fistan Giyerim” projesi üzerine söyleşeceğiz. Sanata bakış açısını öğreneceğiz.
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli,  Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli, Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya Şoförler Odası
 “Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
“Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
Kadın ve erkek eşit yaratılmış iki insan
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Banu Bozkurt
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Diş Hekimi Rabia Duman ile söyleşi
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Yeni teknikler, uygulamalar
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Diclehan METO röportajı
İrfan VAROL diyor ki..!!!
İrfan VAROL diyor ki..!!!
Hizmette 17 yıl
HELICO TERCÜME BÜROSU
HELICO TERCÜME BÜROSU
Burcu Demirörs & Rasim Esen
"Küçük beyinler kişileri, Orta beyinler olayları, Büyük beyinler ise fikirleri tartışır”
"Küçük beyinler kişileri, Orta beyinler olayları, Büyük beyinler ise fikirleri tartışır”
AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Tülay Beşkonak Özçay
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
deneme deneme

deneme 4
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi