İL SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI VALİ KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
HUZUR VE GÜVEN ORTAMI İÇİNDE SEÇİME GİDECEĞİZ
Tarih: 5.2.2019 16:17:38

İl Seçim Güvenliği Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında ATSO Kültür ve Sanat Konferans Salonunda gerçekleşti.

İl Güvenlik Kurulu, 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimleri, seçim süreci, oy verme günü ve oyların sayımı ile güvenliği konularında alınacak tedbirler ve görevleriyle alakalı olarak Antalya Kültür Sanat Konferans Salonu´nda toplantı yapıldı. Vali Münir Karaloğlu başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcıları, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal,  ilçe kaymakamları, il ve ilçe emniyet müdürleri ve jandarma komutanları, ilgili birimlerin amirleri katıldı.

Toplantıda seçim sürecinde ki siyasi partiler ve adaylara seslenen Vali Münir Karaloğlu, seçimlerin demokrasinin şölen günleri olduğunu belirterek, gereken özenin gösterilip bu süreci en iyi ve güvenli şekilde geçirilmesini istediğini söyledi.

HUZUR VE GÜVEN ORTAMI İÇİNDE SEÇİME GİDECEĞİZ

Seçim süreciyle alakalı çeşitli uyarılarda bulunan Vali Münir Karaloğlu, Yüksek Seçim Kurulu´nun (YSK) kararları doğrultusunda seçimin huzur ve güven ortamında yapılmasını sağlamanın görevleri olduğunu kaydederek, “Seçimlerde, seçimin yapılışıyla ilgili bütün yetki il ve ilçe seçim kurullarına aittir. Bizim mülki idare amirleri olarak, kolluk birimleri olarak iki önemli görevimiz vardır. Birincisi seçimin güven ortamı içerisinde yapılmasını sağlamak. İkincisi ise seçim kurulları tarafından talep edilen araç, gereç, personel gibi ihtiyaçları ivedi olarak seçim kurullarının emrine vererek seçimlerin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaktır. Bu seçimde de, seçim öncesinde, seçim günü ve seçim sonrası olmak üzere üç aşamalı olarak seçim güvenlik planlarımız il emniyet müdürlüğümüz, ilçe jandarma komutanlığımız ve ilçe emniyet müdürlüklerince yapıldı. İnşallah bu seçimde de siyasi partilerimizin ve partilerimizin adaylarının özgür bir ortamda seçmeniyle buluşmasını sağlayacağız. Seçim günüde vatandaşımızın hiçbir baskı altında kalmadan iradesini özgür bir şekilde sandığa yansıtmasının ortamını oluşturacağız” dedi.

Seçim takvimi başladığına vurgu yapan Vali Karaloğlu, siyasi partileri büyük oranda adaylarını belirlediklerini ve propaganda döneminin başladığını ifade etti.

Seçim sürecinde oluşabilecek mağduriyetlere mahal verilmemesi konusunda uyarıda bulunan Vali Münir Karaloğlu, “Seçim günüyle ilgili YSK´nın almış olduğu kararlar var. Sandıkların konduğu sandık çevreleri özellikle 

kaymakam arkadaşlarımız sandık çevrelerinde dikkatli olmalılardır. Yerel seçimlerde birden çok oy kullanıldığı için oy sayım işlemi uzayabilir. Sandık çevrelerinde ki elektrik problemlerini ve jeneratör ihtiyaçlarını mutlaka gözden geçirsinler. O gün hiçbir sandık çevresinde elektrik kesildi mazereti oluşmasın” ifadelerini kullandı.

Oyların sayıldıktan sonra güvenli bir şekilde ilçe seçim kurullarına tesliminin çok önemli olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Oy sandıkları sayıldı. Onların ilçe seçim kuruluna ulaştırılıncaya kadar görevlilerin süreci takip etmeleri ve kaymakam arkadaşların son sandık sağlıklı bir şekilde seçim kuruluna teslim edilmeden görev yerlerini terk etmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

SEÇİM SONRASI TAŞKINLIKLARA DİKKAT

Seçim sonuçlandıktan sonra da kazananlar veya kaybedenlerle ilgili de uyarıda bulunan Vali Karaloğlu, “Bu seçimin en zor geçeceği kısım mahalle muhtarlıkları olacak. Mahallelerde çok sayıda aday var. Onun için mahallelerde bu seçim sürecinde oluşacak yarışın daha sonra mahallerin huzuru konusunda olumsuzluk oluşturmaması için mahalleri yakından takip etmek lazım. Her seçimin kazananı ve kaybedeni olacak bunu demokratik olgunlukla karşılamamız lazım. Ne kazananların sevincini çok abartıp kaybedenleri tahrik etmesi, ne de kaybedenlerin üzüntülerini abartıp taşkınlığa dönüştürmemelidir. Bu konuda da tedbirli olmamız lazım" dedi.

 

PARTİLER ÇEVRE VE GÜRÜLTÜ KONUSUNDA HASSAS OLMALI

Vali Münir Karaloğlu, çevre, ses ve görüntü kirliliği ile ilgili bazı siyasi partilerin seçim kampanyaları süresince çevreye duyarlı davranacaklarını ilan ettiklerini belirterek, “Plastikten yapılma bayrak afiş kullanmayacaklarını, gürültülü propaganda yapmayacakları ile ilgili ilanları oldu. Bu duyarlılık bizi mutlu etti. Antalya´da bütün siyasi partilerin çevre ve gürültü konusunda duyarlı olmasını arzu ediyoruz. Özellikle mahalle muhtarlarında aday olan arkadaşların mahallerinde elektrik direklerine, duvarlara, binaların dış cephelerine rast gele yerlere afişlerini yapıştırmalarını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Adaylarımızın bu konuya dikkat etmelerini arzu ediyoruz” dedi.

1 milyon 707 bin 819 seçmenin, 5 bin 478 sandıkta oyunu kullanacağını belirten Vali Münir Karaloğlu, 1411 bin sandığın ceza evlerinde olacağını ve geçen yıl engeli dolayısıyla sandığa gidemeyen vatandaşlar için başlatılan seyyar sandık uygulaması ile 238 seyyar sandığın vatandaşların ayaklarına gideceğini ifade etti.

31 Mart´ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin demokratik olgunluk içinde geçmesini ümit ettiklerini belirten Vali Karaloğlu, “Bizim görevimiz siyasi partilerin özgür bir propaganda ortamında seçmene ulaşmasını, seçmenin de özgür iradesiyle oyunu gidip sandığa yansıtmasını sağlamaktır. Seçimin milletimizin geleceği için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“DEĞİŞİM ZAMANI”
“DEĞİŞİM ZAMANI”
CHP Kepez Belediye Başkanı Adayı Dr. Murat Dinç
Antalya´nın en çevreci otoparkı açıldı
Antalya´nın en çevreci otoparkı açıldı
“Önce Antalya”
ANTALYA OSB´DEN EĞİTİME DESTEK
ANTALYA OSB´DEN EĞİTİME DESTEK
İTFAİYECİLERE ÖZEL EĞİTİM
Antalya´yı fetih coşkusu saracak
Antalya´yı fetih coşkusu saracak
Türk İslam Medeniyeti´nin İzleri teması
Antalya´ya kuvvetli yağmur geliyor...
Antalya´ya kuvvetli yağmur geliyor...
Dikkatli ve tedbirli olunuz.
Antalya Polisi, Türk Kızılayı Tarafından “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var”  Sloganı İle Başlatılan Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi
Antalya Polisi, Türk Kızılayı Tarafından “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var” Sloganı İle Başlatılan Kan Bağışı Kampanyasına Destek Verdi
Türk Kızılay´ı tarafından “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var” sloganı ile başlatılan Kan Bağışı kampanyasına Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal UZUNKAYA, Daire Başkanlarımız ve polislerimiz kan bağışında bulunarak destek vermiştir.
2019´DA ANTALYA´YA 16 MİLYON YABANCI TURİST
2019´DA ANTALYA´YA 16 MİLYON YABANCI TURİST
ORTAK HEDEFLERE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ
Türkbeleni Manavgat´a çok yakıştı
Türkbeleni Manavgat´a çok yakıştı
Menderes Türel´e Manavgat´a hizmeti için teşekkürler
Büyükşehir Şubat Meclisi yapıldı
Büyükşehir Şubat Meclisi yapıldı
Tanzim satış yeri oluşturması yönünde bir çalışma henüz yok
Kepez´de seçim startı verildi
Kepez´de seçim startı verildi
Niyet hayır, akıbet hayır
GÖKÇEN ÖZDOĞAN ENÇ GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
GÖKÇEN ÖZDOĞAN ENÇ GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR
AK Parti´nin Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç´ten 55 Proje vaadi
Başkan Türel: “Halkımızın arasına göğsümüzü gere gere çıkıyoruz”
Başkan Türel: “Halkımızın arasına göğsümüzü gere gere çıkıyoruz”
Borç da ödedik hizmet de yaptık
Büyükşehir Belediyesi Abdülhamit Han´ı anıyor
Büyükşehir Belediyesi Abdülhamit Han´ı anıyor
10 Şubat 2019 Pazar günü saat 19.30´da AKM Aspendos Salonu
Dülgeroğlu: “Karşınızda tecrübe ve usta var”
Dülgeroğlu: “Karşınızda tecrübe ve usta var”
“Ben bir söz verdim mi yaparım”
Yeni kimliklerle tapu sahteciliğine son
Yeni kimliklerle tapu sahteciliğine son
biOnay Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi