İçi dışı bir, cıvıl cıvıl Vj Bülent ile dobra dobra…
Neden Yunanistan?
Tarih: 6.11.2017 19:40:56

Herkes onun cinsel tercihini konu alan yazılarda ve öne çıkan röportajlarla ön gündeme geldi. Tercihleriyle hiç kimseyi farklı bir sınıfa koymamamız gerektiğini düşünenlerdenim. Aslında 90´lı yıllarda Kral TV fenomeni olan, ekrandan tanıdığımız farklı kişiliği ile sevdiğimiz içi dışı bir, cıvıl cıvıl, neşeli ve renkli simalardan biri VJ.  Bülent.

Öyle ki kimseyi incitmeyen bir naif kalbi var. Bir insan gözlerinin içiyle gülümsüyorsa o insandan asla kötülük beklemeyin bu benim tezim.

Herkesin bir özeli ve mahremi var ünlü ünsüz fark etmez. Sordum ruhuna dokunarak kendinden bahsetmesini istedim.

Farklı bir tarz ile öne çıkan işinde başarılı bir VJ Bülent. Peki, kimdir kendinden biraz bahseder misin?

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu, birçok dizilerde ve filmde rol aldım. Bunların arasında bu güne kadar 16 dizi ve 4 tane sinema filmi var. Birde tek albüm “Can damarım” isimli. 14 sene Kral TV de Vj´lik yaptım ve oradan da emekli oldum. Ben göçmen bir ailenin oğluyum.

O kadar pozitifsin ki gözlerinizin içiyle gülüyorsun. İnsanlarda aradığım en büyük özelliktir benim için. Kendinle barışık bir misin?

Çok pozitif biri olduğum doğru kolay kolay sinirlenmem. Ama negatif olduğum zaman da en çekilmez insanlar arasında olabilirim ve bütün gemileri yakabilirim. O duruma benim gelmem çok zordur. İpleri kopartana kadar kredilerim çoktur. Herkese ılımlı ve iyi davranırım. Çünkü ben mutluyum etrafımdakilerde mutlu olsun isterim. Tiyatro oynadığım bir dönemde oyunun içinde bir söz vardı “İNSAN MUTLU OLDUĞU ZAMAN DÜNYA İLE İYİ GEÇİNİR” bu söz hayatımın içinde yer aldı. İnşallah Allah bozmaz… (AMİN)

VJ Bülent nasıl bir yapıya sahip? Duygusal mı, ketum mu, yardımsever mi? Öne çıkan özelliklerin nelerdir?

Öyle çok büyük paralarım olmadı. Ama çevreme, akrabalarıma yardımlarım oluyor. Ufak da olsa mont, ayakkabı vs. ihtiyacı olanlara elimden geldiğince yardımda bulunurum. Abartmayı sevmiyorum ama iyiliksever olduğumu söylerler. Evet, eskiden kin tutuyordum çünkü öyle bir ruh halim yok. Okuduğum bir kitap “bağışla ve evrene gönder” diyordu. Bu söz beni çok etkilemiştir. O nefretle yaşanılmıyor.

Neden Yunanistan? Özel bir sebebi var mı? Türkiye ye dönmeyi düşünüyor musun?

Özel bir sebebi yok bıkkınlığımda yok. Burada bizim evimiz var. Tüm ailem, işim gücüm, akrabalarım eş dost burada o yüzden tercih ettim. Tabii ki arada bir geliyorum. Bu sürekli olmuyor, beş ayda bir güzel oyunlar olduğunda tiyatro izlemeye geliyorum. Onun dışında hiçbir şeyi özlemiyorum. İnan ki İstanbul´u bile özlemiyorum aradığım her şey burada da var.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki yaşam farklılığı sana ne kazandırdı veya ne kaybettirdi?

Türkiye ve Yunanistan arasında ki en önemli fark ekonomik hayat. Bir kere hayat çok uygun. Gıda olsun, giyecek olsun, ev olsun. Fiyatlar Türkiye ye göre çok ucuz bu ucuzluğa göre de kaliteli. Örnek vermem gerekirse; et ve içecekler arasında ki çok uçuk fiyat farkı diyebilirim.

Kral TV de ilk Vj Bülent olarak ekran karşısına geçtin ilk göz ağrın diyebilir miyim? Ekran önünde ve arkasında da keyifli zamanların olmuştur. Mutlaka unutamadığın bir anın vardır bizimle paylaşabileceğin.

Tabii ki ilk göz ağrım diyebiliriz. Birçok anım var elbet. Bir keresinde yayın çıkışı sevgili Yıldız Tilbe beni arabasıyla almaya gelmişti. Kar kış kıyamet “aşağı in” dedi. Arabanın içinde kalorifer yanıyordu çok soğuk bir kış gecesiydi. Beni beklerken bir kg mandalina almış ve hepsini yemişti ve kabuklarını da kaloriferin arasına sıkıştırmıştı. Arabanın içi o kadar güzel kokuyordu ki hayatımda algıladığım en güzel kokulardan biridir diyebilirim. “sana sürpriz yaptım, biliyon değil mi? bak ne güzel kokuyor araba” demişti.

Aşık olduğunuz kişide olmasa olmaz dediğin özellikler var mı?

Aşk gelirse gelir. Bu güne kadar iki kişiye aşık olmuştum. Birincisiyle 14 sene büyük bir aşk yaşadım. Şu anda beraber değiliz çünkü hayat böyle gerektirdi. Ama çok büyük aşık oldum o da bir gerçek. Tabi bu karşılıklı.

Takıntıların var mı?

Eskiden vardı. “Nazara inanır, şeytan kulağına kurşun” dediğimiz şeylerden. Ama geçti. Bu arada son iki üç yıldır bir çeşit bir şeye fetiş oldum ama neye olduğumu söyleyemeyeceğim.

Renkli bir kişiliğin var. İnsanları kendin gibi görüp karşılık beklemeden yaklaştığında zaman zaman pişmanlıkların oluyor mu?

İnsanlar kötü pişmanlık duyuruyorlar bir şekilde. Ne yazık ki zararını görüyorum yararını pek gördüğüm söylenemez. Pişmanlık duyuyorum ama hayat öylede geçiyor işte 46 yaşıma geldim. Pişmanlık duya duya ömür geçti geçiyor. Hepimiz öleceğiz bir gün.

Tekrar albüm çıkarmayı düşünüyor musun?

Evet, albüm yapmayı düşünüyorum. Hatta ikinci albüm hazır. Yıldız Tilbe ile düetlerimiz var, Murat Güneş ile şarkılar var. Bu sefer Yıldız Tilbe´nin sesini de duyacaksınız şarkılarımda. Çok güzel bir mini bir albüm olacak.

Eşcinselliği gizlemek ne kadar doğru? Neden saklanır? Yaşam kalitesini düşürür mü?

Burası Türkiye. Türkiye de saklanır. Çünkü Müslüman mahallesinde salyangoz satmak gibi ters bir şey olarak algılanıyor. Oysaki biliniyor bu topraklarda ve dünyanın her yerinde eşcinsellik beş binyıldır vardı, hala da var insanlar ölse de yaşasa da bu hayat bu duygu var. Ama dediğim gibi burası Türkiye saklanır saklananlara da kızmayız. Herkes cesaretli olamaz.

Sinema filminde yer almış olsaydın tercihin romantik komedi mi, drama mı olurdu? Partnerin kim olsun isterdin?

Komedi de başarılı olduğumu düşünürdüm. Ama drama oynamak isterdim. Tabi ki de Zuhal Olcay ve Yıldız Kenter ile oynamak isterdim. İkisine de çok büyük bir hayranlığım var.

Güncel neler yapıyorsun?

Kedimle ilgileniyorum. Kedimin adı Madonna. Onun dışında rutin evimin işleri, yiyeceğimi içeceğimi organik olmasına dikkat ederim, organik pazara gider yiyeceklerimi özenle seçerim. Her işimi kendim yaparım. Tek başıma yaşamı severim günlerim böyle geçip gidiyor. Her Salı da sinemaya giderim.

Bülent´in cenneti nasıl bir yer? Orada kimler var?

Cennetimde sevdiklerim var. Annem, babam var, Yıldız Tilbe var, kedim Madonna var, CD´lerim filmlerim var, kitaplarım, dondurmalarım, pastalar, kekler, tavuklu pilavlar bunlara bayılıyorum ve böyle ikramlarda da bulunuyorum da. Benim böyle bir cennet hayatım var.

En çok sevdiğin söz veya sözler var mı?

En çok da sevdiğim söz Zuhal Olcay´ın sözüdür. Der ki: “Önce çok çok kendini sev, özgürlük ondan sonra gelecektir” bir de Leman Sam´ın sözünü vardır “İnsanları tanıdıkça hayvanlardan daha çok haz alıyorum.” Bende katılıyorum bu anlamlı sözlere. İnsanlar özgür doğmuyor mu, aslında tek başına bir yaşamın içinde, kıyısında veya ucunda mücadele veriyoruz. Öncelik kendinin olmalı…

Bu güzel röportaj için bana değerli zamanını ayırdığın için çok teşekkür ediyorum, güzel yürekli insan…

Ben teşekkür ederim.

Röportaj: Dicle HAN METOKaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: dışı cıvıl cıvıl Bülent dobra dobra
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
 “Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
“Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
Siz eşit paylaşım yapar mıydınız?
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Antalya Oto Galericiler Odası, Oto Galericiler Sitesi Arsa ve Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı İsmail ÇAĞLAR
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Ressam, eğitmen, küratör Günay Aral´la beraberiz. Farkındalık yaratan son etkinliği “Basma Fistan Giyerim” projesi üzerine söyleşeceğiz. Sanata bakış açısını öğreneceğiz.
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli,  Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli, Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya Şoförler Odası
 “Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
“Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
Kadın ve erkek eşit yaratılmış iki insan
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Banu Bozkurt
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Diş Hekimi Rabia Duman ile söyleşi
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Yeni teknikler, uygulamalar
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Diclehan METO röportajı
İrfan VAROL diyor ki..!!!
İrfan VAROL diyor ki..!!!
Hizmette 17 yıl
HELICO TERCÜME BÜROSU
HELICO TERCÜME BÜROSU
Burcu Demirörs & Rasim Esen
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi