ESNAFIN BORCU SİLİNECEK
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada binlerce esnafın borcunun faizlerinin silineceğini söyledi.
Tarih: 28.6.2016 17:50:30

Konuşmasında İsrail ile imzalanan mutabakata değinen Binali Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"İsrail ile Mavi Marmara sonrası kesilen diplomatik ilişkiler varılan mutabakatla normalleşme sürecine girmiş bulunuyor. Bu mutabakat kolay olmadı. 3 şartımız vardı. Özür, tazminat ve Gazze´ye erişimin kolaylaştırılması. 2013´te İsrail resmen özür diledi.


Mutabakatın iki şartı da dün varılan görüşmelerle tamamlanmış oldu. Bugün imzalar atıldı. Öncelikle Mavi Marmara şehitleri için tazminat talebi karşılanmış oldu.
Uzun ve yorucu görüşmeler sonucu varılan mutabakatla Filistinli kardeşlerimiz nefes alacak, Gazze´deki çile sona erecek. Bu cuma mersin´den hareket edecek gemi 10 bin ton üzerinde insani yardımı inşallah Aşdod Limanı ve ardından Gazze´ye ulaştırmış olacağız.

Kaba inşaatı bitmiş olan Filistin-Türkiye Dostluk Hastanesi´ni de tamamlayacağız. TOKİ konut projelerini de tamamlanacak. Evleri yıkılan kardeşlerimizin ev imkanı giderilmiş olacak.

Bu mutabakatla birlikte elektrik ve su sorunlarını çözmenin yolunu da açmış bulunuyoruz. Bu mutabakat Filistinli kardeşlerimizin yaşam şartlarını iyileştirecek. Mutabakatla ilgili görüşmelerin bütün süreçlerinde Filistinli kardeşlerimizle iletişim halinde bulunduk, gelişmeleri paylaştık.

Gelinen bu noktadan memnunuz. Türkiye, Filistin´in haklı davasının geçmişte olduğu gibi gelecekte de yanında olacaktır. Bunu söylem ve eylemlerimizle ortaya koyduk.

"RUSYA İLE NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI"

Yıldırım, atılan adımlarla düzelme sürecine giren Rusya ile ilişkilerine de değindi.

"İsrail gibi Rusya ile atılan adımlar da normalleşme kararlılığımızın göstergesidir" diyen Yıldırım, "Önemli gelişmeler olduğunu paylaşmak isterim. Hem ekonomik hem tarihi önemi olan ilişkilerimizin düzeltilmesi için yapıcı bir tutum izledik. İki lider arasındaki dolaylı temaslar nihayet sonuç verdi. Karşılıklı yazışmalar Türkiye ve Rusya arasındaki buzların çözülmesini sağlamış gözüküyor" diye konuştu.

Yıldırım şöyle devam etti: Böylece Rusya ile Türkiye arasında normalleşme sürecinin başladığını da söyleyebiliriz. Her iki ülke halkı için hayırlı olsun. İşlerin bu noktaya gelmesinde Birçok gayret ve emek var. Kazakistan, Azerbaycan ve bölge ülke liderlerinin çabaları için şükranlarımızı sunuyoruz.

"ÜÇ ŞARTIMIZ DA YERİNE GETİRİLDİ"

Bu mutabakat kolay olmadı. Üç şartımız vardı. 2013 yılında İsrail resmen özür diledi. Mutabakatın diğer şartları da yapılan son görüşmelerle tamamlanmış oldu ve bugün imzalar atıldı. Öncelikle Mavi Marmara şehitleri için tazminat talebi karşılanmış oldu. Mutabakatlar Türkiye öncülüğünde Filistinli kardeşlerimiz artık nefes alacak, Gazze´deki çile sona ermiş olacak. Bu cuma insani yardım gemisi göndereceğiz. Mersin´den yola çıkan gemi 10 ton insani yardım malzemesinin Filistin´e ulaşmasını sağlayacak.

"FİLİSTİN´İN HAKLI DAVASINDA YANINDAYIZ"

Özellikle iki ülke arasındaki bu mutabakat Filistinli kardeşlerimizin sıkıntılarını önemli şartlarda düzeltecek. Mutabakatla ilgili süreçte Filistinli liderlerle devamlı iletişim halinde olduk, süreci paylaştık. Gelinen bu noktadan tabiatıyla memnunuz. Kanayan bir yana durmuştur. Türkiye, Filistin halkının haklı davasının geçmişte olduğu gibi gelecekte de yanında olacaktır. 14 yıllık iktidarımızda bunu her vesileyle ortaya koyduk.

RUSYA İLE İLİŞKİLERİN NORMALLEŞMESİ...

Zamanın akışı bazen olağanüstü gelişmeleri de gündeme getirebiliyor. Ülkeleri yönetenler ise son tahlilde olağanaüstü olayları olağana çevirmek gibi bir mükellefiyetleri var. Rusya Federasyonu ile son dönemde karşılıklı atılan adımlarla bizim normalleşme konusundaki kararlılığımızın bir başka göstergesidir. Rusya konusunda önemli gelişmeler olduğunu milletimle paylaşmak isterim. İlişkilerimizdeki tarifsiz gerilimi iyileştirmek için yapıcı bir tutum izledik.

ARABULUCU OLAN ÜLKELERE TEŞEKKÜR

Her iki lider arasında devam eden dolaylı temaslar nihayet cevap buldu. Türkiye ile Rusya arasındaki buzların çözülmesi sağlandı. Rusya ile Türkiye arasında normalleşme sürecinin başladığını söyleyebiliriz. Her iki ülke halkı için de hayırlı olsun. İşlerin bu noktaya gelmesinde birçok emek var. Özellikle kardeşlerimiz, Kazakistan, Azerbaycan ve bölge ülkelerinin bu konudaki yoğun çabaları için şükranlarımızı sunuyoruz.

"AB YENİ VE ZORLU BİR DÖNEME GİRDİ"

Akdeniz´i ve Karadeniz´i çevreleyen bütün komşularımızla dostane ilişkilerimizi geliştirmek en önemli hedefimiz olacak. Uluslararası camiada yoğun bir gündem var. Bildiğimiz gibi geçtiğimiz günlerde İngiliz halkı AB´den çıkma kararı aldı. Bu kararla birlikte AB yeni ve zorlu bir döneme girdi. Bunu herkesin görmesi gerekiyor. AB tarihinde ilk ve önemli bir dönüm noktasıdır. Bu kararın toplumlar arası ilişkilerden ekonomiye kadar pek çok alanda yansımalarını göreceğiz.

AB İLE 33. FASLIN AÇILMASI

18 Mart´ta yapılan Türkiye-AB Zirvesi´nde 33. fasıl Hollanda dönem başkanlığı dolmadan ayın 30´unda müzakereye açılacaktır bunun kararı verilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun. İlgili bakanlarımız o gün ilgili yerde olacaktır.

"İYİ-KÖTÜ TERÖRİST AYRIMI ORTADAN KALKMALI"

Dün akşam parti genel merkezinde bildiğiniz gibi Ankara´daki büyükelçilikler, misyon şeflikleri geleneksel AK Parti iftarında bir araya geldi. İlaç bulamayan Gazzeli´nin de, sürgündeki Haleplinin meselesi bizim meselemizdir. Devletler arası sorunların reçetesi de sadece adalet değil. Terörle mücadelede başarı için, iyi terörist kötü terörist ayrımının ortadan kalkmasının mutlaka gerekli olduğunu düşünüyorum.

"AVRUPA BİRLİĞİ VE ABD BU YÜKE OMUZ VERMELİDİR"

Türkiye, BM rakamlarına göre dünyada en gazla göçmen barındıran ülkedir. Avrupa Birliği ve ABD bu yüke omuz vermek zorundadır. Bizim geleneklerimiz, bizim değerlerimize uygun olarak bugüne kadar 3 milyon Suriyeli kardeşlerimizin yaşam şartlarının iyileştirilmesinde 11 milyar 700 milyon dolar bir bütçe kullandık.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM´DAM MÜJDELER

Esnaflara kredi müjde

Başbakan Yıldırım: "Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

Çiftçilere bayram müjdesi

Bildiğiniz gibi Türkiye önemli bir tarım ülkesi. Tarımsal gelişmede çiftçilerimiz için yeni açılımlar getiriyoruz. Türkiye´de tarımın stratejik bir sektör olduğunu paylaşmak istiyorum. Tarım potansiyelimizi açığa çıkarmak ana hedeflerimizden birisi olacaktır. Ülke genelinde hasat devam ediyor. 1.5 ay içerisinde 2,5 ton buğday alımını ofis gerçekleştirdi. Çiftçilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisi´ne ürünlerini satmak isterlerse sattıkları ürünlerin parasının tamamını bayramdan önce alacak.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: ESNAFIN BORCU SİLİNECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez, WhatsApp ihbar hattı ile yanı başınızda…
Kepez, WhatsApp ihbar hattı ile yanı başınızda…
Kepez Belediyesi-0 555 024 07 07 WhatsApp ihbar hattı
BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU VE BAKAN GÜL ÖNCÜPINAR´DAKİ BYEGM BASIN MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU VE BAKAN GÜL ÖNCÜPINAR´DAKİ BYEGM BASIN MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Türkiye güçlü bir ülkedir.
KEPEZ´DE FESTİVALLİK KONSERLER
KEPEZ´DE FESTİVALLİK KONSERLER
Kepez Belediyesi´nin Antalyalılara armağan ettiği Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu, önce Buika konseri, ardından Pink Martini ve Rafadan Tayfa konserlerine ev sahipliği yapacak.
BÜYÜKŞEHİR´DEN YAZ SPOR OKULLARI
BÜYÜKŞEHİR´DEN YAZ SPOR OKULLARI
Antalya Büyükşehir Belediyesi ‘Yaz Spor Okulları´ törenle açıldı. Antalyalı öğrenciler yaz tatilini spor yaparak geçirecek.
ERDOĞAN´DAN HÜSEYİN SAMUT´A BAŞARI PLAKETİ
ERDOĞAN´DAN HÜSEYİN SAMUT´A BAŞARI PLAKETİ
Kurulduğu 1994´ten beri Antalya´ya ülkemize hizmet üreten SAMUT Yatırım A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut´a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan plaket verdi
MÜSİAD´TAN KATAR´A DESTEK
MÜSİAD´TAN KATAR´A DESTEK
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Körfez ülkelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerinin kesilmesi ve yaşanan gelişmeler ile ilgili Ankara´da yapılan Başkanlar Kurulu toplantısından sonra bir açıklama yaptı.​
KEPEZ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
KEPEZ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
Kepez Belediyesi, ilçede eğitim veren okulların her türlü ihtiyacına koşarak sosyal belediyeciliğe yeni bir soluk getiriyor.
TİTREYEN GÖL TERFİ MERKEZİ TAMAMLANDI
TİTREYEN GÖL TERFİ MERKEZİ TAMAMLANDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi çevreci projelerine hız kesmeden devam ediyor.
KEPEZ´DE İMAR MASAYA YATIRILDI
KEPEZ´DE İMAR MASAYA YATIRILDI
İmar ve şehircilik alanında sürekli gelişim sağlayan Kepez Belediyesi, bu alanlardaki yeni gelişmelerin takibi amacıyla Büyükşehir Belediyesi´ne çıkartma yaptı.
 TÜREL; “HAYSİYET VE ŞEREF CELLADI KABİR BÖCEKLERİ”
TÜREL; “HAYSİYET VE ŞEREF CELLADI KABİR BÖCEKLERİ”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kendisi hakkında, hiçbir temele dayanmayan, aslı astarı olmayan ‘Türel görevden alınacak´ şeklinde yazı ve yorumlara tokat gibi cevap verdi.
KONYAALTI FESTİVALE HAZIR
KONYAALTI FESTİVALE HAZIR
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek; “Hobi Fest 2017´ye hazırız” dedi
POTANIN EFSANELERİ MURATPAŞA´DA
POTANIN EFSANELERİ MURATPAŞA´DA
Muratpaşa Belediyesi´nin aralarında futbolcu Burak Yılmaz´ın annesi Belgin Yılmaz´ın da bulunduğu Antalya´da bir dönem basketbola damgasını vuran sporcuların karşı karşıya geldiği Potanın Dostları Basketbol Şenliği Çağlayan Spor Salonu´nda gerçekleşti.
ANTALYA´DA TARİHİ BULUŞMA
ANTALYA´DA TARİHİ BULUŞMA
Türk Konseyi Gümrük İdareleri Başkanları 6. Toplantısı 12 Mayıs 2017 tarihinde Antalya´da düzenlendi.
RUS KONSOLOS´TAN SÜMER´E ZİYARET
RUS KONSOLOS´TAN SÜMER´E ZİYARET
Rusya´nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer´i ziyaret etti.
KEPEZ´DEN SATRANÇ TURNUVASI
KEPEZ´DEN SATRANÇ TURNUVASI
Belediyesinin düzenlediği satranç turnuvasında yaş günü olan Deniz Oskay adlı öğrenciyle satranç oynayan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, doğum günü hediyesi olarak uluslararası turnuva sözü verdi.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi