Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi törenle açıldı
Verdiğimiz sözü tuttuk
Tarih: 15.8.2018 10:49:19

Türel, ‘Bu tesiste yok yok´ Türel´den Elmalı´ya müjdeler Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ‘Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi´ni törenle hizmete açtı. Başkan Türel, Elmalı´ya kültür merkezi kazandırma sözünü tutmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Bu tesiste yok yok” dedi. Elmalı Otogarı´nın ihalesinin 25 Eylül´de yapılacağını ve engelsiz ulaşım aracı hizmeti başlatacaklarını da müjdeleyen Başkan Türel, Finike Altuncan Hatun Kadınlar Plajı´na Elmalı´dan ücretsiz servis kaldırdıklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin Elmalı´ya kazandırdığı ‘Elmalı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi´ düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Kimsenin burnu kanamasın
Başkan Türel, törende yaptığı konuşmasına Salur, Yılmazlı ve Karaköy´de yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Selin meydana geldiği ilk dakikalardan itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin vatandaşların yanında olmaya gayret gösterdiğini anlatan Başkan Türel, “Bize düşen ne ise elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Evleri hasar gören, zararı olan vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunduk. Eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımıza eşya temin ettik. Yine fen işleri ve çevre sağlığı ekiplerimizle gerekli çalışmaları yaparak yaralara merhem olduk. 


Verdiğimiz sözü tuttuk
Başkan Türel, konuşmasında ‘Halk Eğitim Merkezi´ binasını yenileyerek Elmalı´ya bir kültür merkezi kazandırma sözü verdiğini hatırlatarak, “Allah´a şükrediyorum bugüne kadar vatandaşlara ne söz verdiysek tek tek yerine getirme şansını buluyoruz. İşte bugün de Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi´mizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Aslında merkezimiz hizmete girdi. Vatandaşlarımız buradan istifade etmeye başladı. Açılışını yapmaya ancak vakit bulduk. Bu kültür merkezimizde yok yok. 1985´ten beri maalesef yılan hikâyesine dönen adeta sürüncemede kalmış bir proje. Ve şimdi kapalı yüzme havuzumuz var. Geçmişte Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tamamlanan Sayın Atilla Koç´un da burada kulaklarını çınlatalım. Minnetle yad edelim. Emekleri için de kendisine teşekkür edelim. Sağ olsun onların da talimatları ile bu tesisi tamamladık ama bir tesisi tamamlamak yetmiyor. O tesisi en verimli şekilde çalıştırmak da gerekiyor.  Böylelikle biz Büyükşehir Belediyesi olarak Kültür Turizm Bakanlığı´ndan bu binanın devrini aldık yanına yüzme havuzumuzu yaptık. Şimdi yüzme havuzumuz hanım kardeşlerimize gündüz saatlerinde, erkeklere de akşam saatlerinde hizmet veriyor” dedi.  


327 kişi yüzme dersi alıyor
Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben Elmalı´ya gelişimde Elmalı´ya denizi getireceğiz demiştim, bana birileri bıyık altından gülmüştü. Tabi denizi getirmek mümkün değil. Teşbihte hata olmaz. Ama denizde yüzülecek havuzu getirerek öncelikle burada yüzme bilmeyen kardeşlerimizin yüzme öğrenmesini sağlayacak bir imkânı sağladık. Şu anda yüzme kurslarımıza 300´ün üzerinde 327 tane kardeşimiz katılıyor ve devam ediyor. Ve bu merkezden bine yakın Elmalılı hemşerimiz farklı kurslardan istifade ediyor. Elmalı´ya denizi getireceğiz dedik bunun tabi imkânsız olduğunu biliyoruz ama Elmalı´ya denizi getirmenin esprisinin altında ne var Elmalılı´yı denize götürmek var. Finike Altuncan Hatun Kadınlar Plajı´na Elmalı´dan ücretsiz servislerimiz var. Ve belli saatlerde Elmalılı hemşerilerimizi Finike´de denize kavuşturuyoruz. Her ne kadar Elmalı´ya denizi getiremesek de Elmalı´yı denize götürüyoruz. Bizim için köprüler, parklar, bahçeler, altyapı, arıtma, kanalizasyon yapmak tabi ki önemli ama esas önemli olan köprüler yapıyorken vatandaşla aramızda gönül köprüleri kurmak. İşte bu hizmetler bizim vatandaşla temas ettiğimiz, vatandaşa temas eden projeler.”


Otogar ihalesi 25 Eylül´de
Elmalı Otogarı´nın 25 Eylül´de ihalesinin yapılacağını müjdeleyen Başkan Türel, en kısa zamanda yer teslimi yaparak inşaatını tamamlamayı planladıklarını söyledi. “Türkiye´de bir ilçede asfalt plenti tesisi kuran tek büyükşehir 2014 senesinde Antalya Büyükşehir Belediyesiydi” hatırlatmasını yapan Başkan Türel, “Elmalı artık Demre´ye Kaş´a kadar asfalt ihtiyacımızı karşılayabiliyor. Elmalı bizim için fevkalade önemli bir ilçemiz” dedi. Başkan Türel, konuşmasında bir müjde verdi: “Birçok ilçemizde başarıyla uyguladığımız engelsiz ulaşım aracımızı şimdi Elmalıya da kazandırıyoruz. Ve inşallah kısa sürede ihalesini tamamlayıp Elmalı´daki engelli kardeşlerimizi bu merkeze daha rahatlıkta taşıyacağız. Bütün bunları bir olduğumuz için yapıyoruz” dedi.


Hainlere izin vermeyeceğiz
Elmalı´nın manevi iklimin en güçlü yaşandığı bir ilçe olarak kültür ve turizm yönüyle de öne çıkmaya başladığını anlatan Başkan Türel, sözlerine şöyle devam etti: “ Hep söyledim biz birlik olursak dirlik olur. Bolluk, bereket, üretim ve müreffeh bir yaşam olur. Siz bakmayın son günlerde özellikle bir ekonomik darbe yapılmaya çalışılıyor.  Maalesef üzülerek söylüyorum biz bu darbe girişimlerine alışmaya başladık. 3 tane sökülen ağacı bahane ederek Gezi Olaylarında bir halk darbesi bir toplumsal ayaklanma yapmaya çalıştılar ama bu milletin birliği beraberliği onlara fırsat vermedi.  17/25 Aralık olayları bir Yargı Darbesi girişimiydi. 15 Temmuz askeri darbe girişiminde askeri elbise içindeki FETÖ´cü hain şerefsizler ülkede adeta bir işgal provasını gerçekleştirmeye çalıştı.  O hainleri nasıl darmadağın ettiysek şu anda yapılmakta olan ekonomik darbe karşısında da milletimiz ile el ele omuz omuza vererek Türkiye üzerinden ameliyat yapmaya çalışan hainlere asla izin vermeyeceğiz. Çünkü bizler Sinan-i Ümmü´nin torunları, Vahab-i Ümminin torunlarıyız, Niyazi Misri´nin torunlarıyız. Onların neslinin devamıyız. Bu erenler ki bu toprakları ilim yuvası yapmışken, asla korkmayın,  çimentosu sağlam olan ülkemize evvel Allah hiçbir şey olmadı bundan sonra olmayacak. Onların bu topraklarda yaydığı ilim ve irfan tüm insanlığa bir lütuf ve kıymetli bir hediyedir. İşte bu merkeze adını verdiğimiz Hamdi Yazır ise İslam Âleminin yetiştirdiği önemli bir değer ve mütefekkirdir” 


Başkan Türel spor yaptı
Başkan Türel, konuşmasının ardından katılımcılarla birlikte kültür merkezini hizmete açtı. Daha sonra kültür merkezini gezen Başkan Türel, spor salonunda spor yaptı. Yüzme dersi, ASMEK kursu, kuaför salonunu, müzik odasını ziyaret eden Başkan Türel, çocuklarla fotoğraf çektirdi şarkı söyledi ve kültür merkezinin hayırlı olmasını diledi. Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
FABRİKALARA 50 BİN MASKE DAĞITILDI
FABRİKALARA 50 BİN MASKE DAĞITILDI
Antalya OSB Yönetimi, Bölge firmalarına 50 bin adet maske dağıttı.
İletişim Başkanlığı “KOVİD-19 Tecrübeleri Ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği”            video-konferansı düzenledi
İletişim Başkanlığı “KOVİD-19 Tecrübeleri Ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği” video-konferansı düzenledi
“Sağlık sistemimiz çağ atladı”
ANTALYA İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu´nca, koronavirüs (Covid-19)
ANTALYA İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu´nca, koronavirüs (Covid-19)
Antalyalılar bu kararı okumadan alış verişe çıkmayın
CEHALET, KORONAVİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİDİR
CEHALET, KORONAVİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİDİR
BİLİMİN ÖNEMİ
VALİ KARALOĞLU´NDAN HAYIRSEVERLERE VEFA ÇAĞRISI
VALİ KARALOĞLU´NDAN HAYIRSEVERLERE VEFA ÇAĞRISI
38 Milyon TL Yardım
Büyükşehir´den duraklara el dezenfektanı
Büyükşehir´den duraklara el dezenfektanı
Toplu taşıma araçlarında detaylı temizlik
Kepez´de maskeler kapıya geliyor
Kepez´de maskeler kapıya geliyor
Tütüncü kapı kapı dolaşarak maske dağıtıyor
“KORONAVİRÜS SONRASI BATI ANTALYA BÖLGEMİZ TURİZM AÇISINDAN ÇOK ŞANSLI”
“KORONAVİRÜS SONRASI BATI ANTALYA BÖLGEMİZ TURİZM AÇISINDAN ÇOK ŞANSLI”
Zor ama gelecek adına umutlu bir dönem yaşıyoruz!
KORONA İÇİN ANTALYA´DA YENİ TEDBİRLER AÇIKLANDI
KORONA İÇİN ANTALYA´DA YENİ TEDBİRLER AÇIKLANDI
Uymayanlara ağır cezalar uygulanacak
1179 ARAÇTA 2809 KİŞİ ANTALYA SINIRINDAN GERİ GÖNDERİLDİ
1179 ARAÇTA 2809 KİŞİ ANTALYA SINIRINDAN GERİ GÖNDERİLDİ
1 Nisanda Türkiye´de ilk defa Antalya´da başlatıldı
Vakit Yardımlaşma Vakti
Vakit Yardımlaşma Vakti
Paylaşmayı bilen bir milletiz
İlçelerde koronavirüs önlemleri
İlçelerde koronavirüs önlemleri
korona virüs salgınını önleme çalışmalarını merkez dahil 19 ilçede sürdürüyor.
ANTALYA´DA ÜRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
ANTALYA´DA ÜRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
Antalya´da Üretim Devam Edecek
Tarım Bakanı´na Tarıma Cansuyu Olacak 13 Maddelik Rapor
Tarım Bakanı´na Tarıma Cansuyu Olacak 13 Maddelik Rapor
Tarımda “Üretime Devam Kredisi”nin acilen hayata geçirilmesi
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
7/24 görev başında
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi