Duraliler´e yeni eserler ve imar müjdesi
“Duraliler akıllıdır, millete hizmet edenlere değer verir”
Tarih: 13.3.2019 14:08:32

Duraliler´e, doğalgaz (bölgedeki sitelere), kapalı semt pazarı, çocuklara ve kadınlara yeni sosyal tesisler müjdesi veren Başkan Hakan Tütüncü, meslek odalarının açtığı dava neticesinde 2 kez iptal edilen mahallenin imar planını da engelleri aşarak tamamlayacaklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı Ak Parti Kepez Belediye Başka adayı Hakan Tütüncü, yerel seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen açık hava mitinginde Duraliler Mahallesi sakinleriyle buluştu.
Başkan Hakan Tütüncü, yüzlerce kişinin katıldığı mitingde, 2 kez yapmalarına rağmen engellenen Duraliler imar planıyla ilgili bilinmesi gereken gerçekleri anlattı ve yeni hizmetlerin müjdesini verdi.

Duraliler´e hizmet de yaptık gönül de kazandık”
Başkan Tütüncü, 10 yıllık görev süresi içerisinde Duraliler´de pek çok hizmet yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti. “Hizmete açılan Batı Çevre Yolu, mahalle ve bölgenin değerini artırdı. Söz verdiğimiz aile sağlığı merkezini Duraliler´e kazandırdık. Duraliler Okulu da dönemimizde kazandırdığımız önemli eserlerden birisi oldu. Sıcak asfalt, yeni yol, kaldırım ve park çalışmalarıyla mahallemizin temel belediyecilik hizmetlerini karşıladık.
Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmek için de iyi günlerinde, kötü günlerinde Duralilerli hemşehrilerimin yanında oldum.  Duraliler ile et ve tırnak gibi olmayı Allah´a binlerce şükürler olsun ki başardık. Sadece hizmet ve eser yapmak değil, önemli olan kalplerde, gönüllerde yer edinebilmekti. Bu düşünce ile Duralilerli kardeşlerimle içli dışlı, dost ve kardeş olmaya önem verdik.”

Duraliler´e kapalı semt ve doğal ürünler pazarı 
Tütüncü, 3. döneminde mahalleye yapacağı hizmetlerle ilgili de şunları söyledi: Mahalle sakinlerimiz, bizden ısrarla kapalı semt pazarı yapılmasını talep ediyor. Kapalı pazarın yapılabilmesi için imar planının tamamlanması gerekiyor. Ama sizlerden gelen taleplerin o kadar yoğun olduğunu görünce yeni bir formül ürettik. 15-20 gün içerisinde geçici bir kapalı pazarı Duraliler´e yapıyor ve hizmete açıyoruz. İstiyorum ki, imar planı yapılıncaya kadar Duralilerli hemşerilerimiz pazar alışverişlerini yağmurda, çamurda yazda ve kışta daha düzgün alanlarda yapsınlar. İmar planını yaptıktan sonra pazarı kalıcı hale getireceğiz.Semt pazarının içerisinde de Antalya´nın her tarafından insanların gelebileceği, Duralilere de değer katacak bir köylü pazarı da yapacağız. Çiftçimizin, hayvansal ve tarımsal ürünlerini doğrudan pazara sunabileceği bir doğal ürünler pazarını kapalı semt pazarı içerisinde hizmete açıyoruz. Köylü pazarı ile hafta sonları Duraliler´e bir ekonomik canlılığı getirelim istiyoruz.

Duraliler´deki sitelere doğalgaz 
Duraliler´deki sitelerde oturan hemşerilerimiz doğalgaz taleplerini bizlere ilettiler. Kepez´de, 22 mahallede 80 binden fazla konuda doğalgaz getirmiş bir belediyeyiz. Duraliler´in siteler bölgesine doğalgazın gelmesi için imar planının tamam olması gerekiyordu. Çünkü doğalgaz borularının geçeceği yerde imar planı olmayan Avni Tolunay Mahallesi var. Bu mahalleden Duralilere doğalgaz getirirken nerenin yol, nerenin konut alanı olduğunu imar planı yapılmadan bilemeyeceğimiz için doğalgazın bölgeye getirmekte güçlük çektik. Çobanın gönlü olunca, tekeden süt çıkarırmış. İmar planı yok ama bizim bölgeye doğalgaz getirme kararlığımız var. 2019 yılı içerisinde doğalgaz, Duralileler´deki sitelere gelecek. 2020 yılının kışında sitelerde oturan hemşerilerimiz, evlerinde doğalgazla ısınacaklar. Birileri bölgenin imar planını iptal ettire dursun, Hakan Tütüncü Ankara ile gerekli görüşmeleri yapar o doğalgazı Kepez´den değil, Konyaaltı´ndan Duraliler´e getirir.

Kadınlara aile yaşam merkezi, çocuklara matematik evi 
Duraliler´deki hanım kardeşlerime de aile yaşam merkezi müjdesini vermek istiyorum. Spor salonunun, diyetisyenin, aile danışma uzmanlarının ve AKMEK kursunun olacağı Duraliler Aile Yaşam Merkezini, 2020 yılında hizmete açıyoruz. Duralilerin çocuklarını da unutmadık.  Çocuklar için mahallede matematik evi yapıyoruz. Bu evde, çocuklarımız baştan matematik ve fen bilimleri olmak üzere takviye ders ve kurslar alacaklar. Bu hizmetimiz de 2020 yılı içerisinde hizmete açılacak.”

“İmar planı yapma sözümüzü tuttuk”
Başkan Hakan Tütüncü, hazırladıkları ‘Duraliler Mahallesi İmar Planı Gerçekleri´ adlı broşür ile mahallenin beklentisi olan imar planıyla ilgili de şu bilgilendirmeyi yaptı: “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Menderes Türel ile 2014´te mahalleyi ziyaret ettiğimizde imar planı sorununu çözme sözü vermiştik.  
Ak Partililer ve Milliyetçi Hareket Partililer, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Duraliler´in imar planını yapmak için üstün bir gayreti ortaya koydular.

“2 kez yaptığımız imar planı yargı kararıyla iptal ettirildi”
Duraliler´in imar planı çalışmalarına 2015´te başladık. Bölgenin tarım arazisi olması dolayısıyla öncelikle Tarım Dışı Kullanım ve Kamu Yararı kararlarını aldık. Bu kararların alınmasının ardından 5 bin ölçekli nazım imar planını hazırladık. Büyükşehir Meclisi´nde bu plan, 8 Aralık 2015´te kabul edildi. Bu imar planı, Ziraat Mühendisleri Odası ve Şehir Plancıları Odası´nın açmış olduğu dava neticesinde 3. İdare Mahkemesi´nin ‘Tarım Dışı Kullanım Kararı´nı iptal etmesi neticesinde imar planı uygulanamadı.

CHP´den Duraliler´in imar planına ret 
Mahkemenin iptal kararından sonra Duraliler´in imar planını yapma kararlılığımızdan vazgeçmedik. Büyükşehir Belediyemiz ile çalışarak 2016 yılında Tarım Dışı Kullanım ve kamu yararı kararlarını alarak yeniden imar planı yaptık. Mahkeme kararına karşı gelmeyecek bir imar planı hazırladık. Bu plan, Büyükşehir Meclisi´nde Ekim 2017´de kabul edildi. Bu plan, meclisten Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Partili meclis üyelerinin kabul oylarıyla, Cumhuriyet Halk Partisi´nin ret oylarıyla geçti.
Duraliler´in 2.imar planı da Ziraat Mühendisleri Odası ve Şehir Plancıları Odası´nın açmış olduğu dava neticesinde Antalya 3. İdare Mahkemesi´nin ‘Tarım Dışı Kullanım Kararı´nı iptal etmesiyle engellendi. Engelleri aşa aşa Duraliler´in imar planını tamamlayacağız.

“Türel ve Tütüncü Duraliler´in imar planını yapacak” 
Altınova´nın 40 yıla yakın çözüm bekleyen imar planını yaparken de iptallerle çok karşılaştım. Ama Altınova´nın imar planını yaptım ve hemşerilerimize tapularını verdim. Altınovalılara nasıl tapularını verdiysek, Duraliler´e de vereceğiz. Duralilerin imar planını yapacağız.  
Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Menderes Türel ve Hakan Tütüncü bu imar planını yapacak, Duraliler de muradına erecek. Bu böyle bilinsin.

“Duraliler akıllıdır, millete hizmet edenlere değer verir”
Planı yapmak için gayret eden Ak Parti belediyeleri, planı yapmak için destek verenler Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerim. Cumhur ittifakı en güzel şekilde bu planı yapacak. Bugüne kadar engellerin karşısında Allah´ın izniyle yılmadık. Bundan sonra da yılmayacağız. Duraliler bu planı istiyorsa o plan yapılacak. Sizin için iki kez imar planını yapan, iki kez meclise getiren Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Partili Cumhur ittifakının üyesi olan arkadaşlarımıza güvenin ve onlara desteğinizi sürdürün. Onlara desteğinizi sürdürdükçe her şey çok daha güzel olacak. Biliyorum ki, Duralili hemşehrilerim kuru gürültüye pabuç bırakmazlar. Biliyorum ki, Duraliler akıllıdır, millete hizmet edenlere değer verirler ve onların yanlarında dururlar.  Sözüm sözdür; bu plan ya yapılacak ya da yapılacak diyorum. Destek sizden hizmet bizden”


Mitinge Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile cumhur ittifakının Kepez Belediye Meclis üyesi adayları katıldı. 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Duraliler yeni eserler imar müjdesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale şehitleri dualarla anıldı
Çanakkale şehitleri dualarla anıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünde ‘18 Mart Şehitlerini Anma Programı´ düzenledi.
Yaya geçitlerinde ‘Önce Yaya´ uygulaması
Yaya geçitlerinde ‘Önce Yaya´ uygulaması
Yaya ve okul geçitlerine görsel uyarı
Beach Park´a ulaşmak artık daha kolay
Beach Park´a ulaşmak artık daha kolay
Panoramik asansör kullanıma açıldı
Elektrik Çarpmasında Ne Yapmalı
Elektrik Çarpmasında Ne Yapmalı
Elektrik enerjisi 15 Volta kadar insan vücudunu etkilemez
Yaşlılıkta zatürre riskine dikkat
Yaşlılıkta zatürre riskine dikkat
Yaşlılar Haftası sebebiyle görüş bildiren İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Bilim Komisyonu ve Aşı Çalışma Grubu Üyesi Uzm. Dr. Ayşe Seda Demirel
Büyükşehir´de Çanakkale Zaferi türkülerle anıldı
Büyükşehir´de Çanakkale Zaferi türkülerle anıldı
Çanakkale türküleri belediye personelini duygulandırdı “Toprak bağırıyor”
Büyükşehir´den Mobil kolaylık
Büyükşehir´den Mobil kolaylık
Antalya Akıllı Şehir Mobil Uygulaması
BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan, coşkulu Antalya mitinginden halka seslendi
BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan, coşkulu Antalya mitinginden halka seslendi
Erdoğan: Cananı millet olmayan, sevdası vatan olmayan bizi anlayamaz
 Çanakkale Şehitlerini Anma Programı
Çanakkale Şehitlerini Anma Programı
Antalya Büyükşehir Belediyesi ‘Çanakkale Şehitlerini Anma Programı´ düzenliyor.
Antalya Polisi istihdam fuarında “UYUMA” Projesini tanıttı
Antalya Polisi istihdam fuarında “UYUMA” Projesini tanıttı
Antalya Cam Piramit´te düzenlenen "İstihdam Fuarı"nda
18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI
18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI
Cennet mekân şehitlerimizin ruhları şad olsun.
Başkan Türel Tıp Bayramı´nda sağlık çalışanlarıyla buluştu
Başkan Türel Tıp Bayramı´nda sağlık çalışanlarıyla buluştu
“Sağlık hizmetleri insani görevimiz”
“Neşredilmemiş Anadolu Selçuklu Sikkeleri”
“Neşredilmemiş Anadolu Selçuklu Sikkeleri”
Selçuklu Dönemi´ne ışıt tutacak
Dülgeroğlu: “31 Mart´ta çile bitecek”
Dülgeroğlu: “31 Mart´ta çile bitecek”
“Her türlü fedakarlığı yapacağız”
DİNÇ, TAM GAZ
DİNÇ, TAM GAZ
“HER KÖŞESİ HİZMET GÖRECEK”
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.4700
EURO
6.2082
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi