Başkan Türel´den Konyaaltı ve Boğaçayı açıklaması
“Seçim öncesi itibarsızlaştırma çalışmaları başladı”
Tarih: 11.1.2019 14:18:57

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi´nin Ocak ayı devam toplantısı Başkan Menderes Türel başkanlığında yapıldı. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde itibarsızlaştırma çalışmalarının başladığını söyledi. Türel, geçmişte Konyaaaltı Sahil Projesi´ne yönelik de itibarsızlaştırma çalışmaları yapıldığını hatırlatarak “Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi´nin Konyaaltı Belediye Başkan Adayı il başkanlığı döneminde sizin teşekkür ettiğiniz Boğaçayı projesi için “Ayranı yok içemeye projesi” diye basın toplantısı yaptı. Şimdi de Konyaaltı´na aday oldu” dedi. 


39 gündem maddesinin karara bağlandığı Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Türel, Boğaçayı´ndaki Yat Limanı Projesinin İnşaat Mühendisleri Odası ile yapılan istişareler neticesinde Büyük Limanın mendireğinin oraya taşındığını söyledi. Bu sayede orada kamu kurumlarına ait olan ve halka kapalı olan bir alanın da halka açılacağını vurgulayan Başkan Türel, “Halkçılığın en güzel örneklerini biz veriyoruz” dedi. 


“Kimsenin gözünün yaşına bakmıyoruz”
CHP´li Meclis üyesi Recep Tokgöz´ün sorusu üzerine Konyaaltı Sahili ile ilgili kurulan denetim komisyonunun raporu hakkında açıklamalarda da bulunan Başkan Türel, sahille ilgili yönetim planının Büyükşehir Meclisinden geçtiğini hatırlatarak, yapılan incelemeler sonrası plan dışında hareket eden işletmelere kapatma cezasına varan çok ciddi cezalar verildiğini söyledi. Yönetim planına uymayan işletmelere taviz verilmediğinin altını çizen Başkan Türel, “2014 senesinden önce burası Konyaaltı Belediyesi´nin sorumluluğunda iken 6 metrekarelik büfelerin maalesef müzikli gazinolara dönüştüğünü biliyoruz. Biz bu acı gerçekleri yaşadığımız için bundan ders alarak burada bu yönetim planın uygulanması ve meclisten geçirilmesi hususunu da çok ciddi şekilde önemsedik. Buna göre de gereken cezai işlemleri kimsenin gözünün yaşına bakmadan uyguluyoruz” dedi. 


“Katılımcı yönetimin en güzel örneği”
Başkan Türel, Boğaçayı Projesinde yer alan Yat Limanı Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 2014´te ilk düzenlenen projede içeride bir küçük marina ve hemen dere ağzında da bir büyük marina planlandığını hatırlatan Başkan Türel, o dönem özellikle İnşaat Mühendisleri Odası tarafından yapılan eleştirileri dikkate aldıklarını ve projenin yerinin değiştirildiğini belirtti. Başkan Türel, “Biz katılımcı yönetim dediğimizin en güzel örneğini uyguluyoruz. Bunun en güzel teyidi de budur” dedi. 


“İtibarsızlaştırma çalışması yapılıyor
İnşaat Mühendisleri Odası´nın önerisini uygulamalarına rağmen o dönemki oda başkanı Cem Oğuz´un gazetelerde açıklamaya yapmaya devam ettiğini belirten Başkan Türel, “Cem Beyin taşınsın dediği yere biz yat limanı yapıyorken şimdi çıkıyor bu yapılmasın diyor. Kendi önerisine şimdi karşı çıkıyor. Onların önerisine uygun bir şekilde adım attık. Şimdi ne oluyor, ne değişiyor? Dün bunları söyleyenler bugün başka şeyler söylüyorlar. Vardır herhâlde bir amaçları. Herhâlde seçim geldi yine itibarsızlaştırma operasyonu yapılıyor diye düşünmüyor da değilim. Yaptığımız her işe çünkü bir itibarsızlaştırma operasyonu Antalya´da alıştığımız bir hadise oldu ama zaman hep bizi haklı çıkarttı” ifadelerini kullandı.

 
Semih Esen´in eleştirilerini hatırlattı 
Geçmişte Konyaaaltı Sahil Projesi´ne yönelik de itibarsızlaştırma çalışmaları yapıldığını da hatırlatan Başkan Türel şunları söyledi: “Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi´nin Konyaaltı Belediye Başkan Adayı, il başkanlığı döneminde sizin teşekkür ettiğiniz bu Boğaçayı Projesi için “Ayranı yok içemeye projesi” diye basın toplantısı yaptı. Şimdi de Konyaaltı´na Allah büyük aday oldu. Nereden nereye. Bu güzelliklere karşı çıktı il başkanıyken. Siz de hatırlıyorsunuz orada bir sürü nümayişler yaptı Sayın Esen. Konyaaltı Sahil Projesi için de yaptı, Boğaçayı için de yaptı ama kadere bak şimdi kendisi Konyaaltı Belediye Başkan adayı oldu.” 


Halkın kullanamadığı yerler halka açılıyor
İnşaat Mühendisleri Odası´nın önerisi ile belirlenen büyük limanın mendireği yanındaki alanın karayolları, ulaştırma ve orman bölge müdürlüklerine ait olduğunu ve tel örgülerle halkın kullanımına kapalı olduğunu vurgulayan Başkan Türel, “Biz halkın kullanamadığı yeri, halka açık marina ve yaşam alanı haline dönüştürüyoruz. Biz hep halk için yapıyoruz. Hani bizim adımıza halk yok diye zaman zaman halkçılık meselesi tartışılıyor. Antalya´da halkçılığın en güzel örneklerini biz veriyoruz” diye konuştu.


Boğaçayı´nda hiçbir ticari ünite yok
Boğaçayı Projesinin içerisinde hiçbir ticari ünite olmayan halka açık bir proje olduğunun altını çizen Başkan Türel, “Boğaçayına rant projesi dediniz. Projenin içinde bir tane bile büfe yok. Biz hep halkımızın yararına adım atarız. Bizim yaptığımız halkçılık, halka hizmet” dedi.  


Taşkın önleme çalışmaları bölgeyi felaketten kurtardı
Boğaçayı´nda önemli bir taşkın önleme çalışması yapıldığını, üstte görülen peyzajın altında önemli bir alt yapı çalışması olduğunu anlatan Başkan Türel, yapılan çalışmaların ne kadar yerinde olduğunun yaşanan son yağışta ortaya çıktığını hatırlattı. Türel, “Türkiye´nin son yüzyıldaki en yüksek yağışı 1992 senesinde Marmaris´e yağmış. Metrekareye 420 kilogram. Bundan bir ay önce bunun rekorunu biz Antalya olarak kırdık. Metrekareye 480 kilogram yağmış. Boğa çayındaki köprünün 2003 senesinde selle denize yıkıldığı taşkın debisi 1700 metreküptü. Biz şu anda 2900 metreküp debisi olan bir sel geldiğinde o bölgeyi felaketten kurtardık. Eğer biz bunu son yağışlarda bitirmemiş olsaydık belki o köprüler yine yıkılacaktı” şeklinde konuştu. 


Başkan Türel, Boğaçayı´nda yapılan çalışmalar neticesinde 4.5 metre yeraltındaki su kaynağının su yüzüne çıkmasıyla denizi içeri almaya yönelik çalışmalara da gerek kalmadığının altını çizdi.  Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Özel ders yerine Kunduz
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Tamamı müzik alanında ihtisas yapmış müzik öğretmenliği bölümü mezunu tecrübeli eğitimci müzisyenlerden oluşan Vinello Müzik Grubu ününü ve performansını Antalya dışına taşıyor
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
Gecede “Meslekte 50. Onur” ve “POYD´da 25. Yıl” ödülleri de sahiplerini buldu
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Başkan Böcek sözünü tuttu
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Mavi Bayrak ve Çevre Eğitim Çalışmaları İl Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Birimler gece boyunca ihbarlara müdahale etti
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Noel Etkinlikleriyle, Antalya´ya gelen turist sayısında artış hedefleniyor.
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
“Yerelde Kadın Buluşmaları”nın üçüncüsü Antalya´da düzenlendi.
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e doğal gaz 2020´den önce geldi
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Bi Muz Üretim Tesisi ve Haseki Gıda ve Zeytinyağı Fabrikası´nı ziyaret etti.
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Akdeniz Bilişim Zirvesi,16 konuşmacı ile 2750 katılımcıyı ağırladı.
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
deneme deneme

deneme 4
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi