Başkan Türel “El ele vereceğiz Antalyaspor´u en iyi noktaya taşıyacağız”
Birlik ve beraberlikle sorunları aşacağız
Tarih: 24.9.2018 10:24:41

Antalyaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu´na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Birlik ve beraberlik içinde olursak aşamayacağız sorun yoktur. El Ele vereceğiz Antalyaspor´un en iyi noktaya taşıyacağız” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor Kulübü Derneği´nin Olağanüstü Genel Kurulu´na katılarak bir konuşma yaptı. Antalyaspor´un geçmişten geleceğe gidişatıyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulunan Başkan Türel, “Antalyaspor hepimizin tüm Antalya´nın bir markası. Bunu tabi ki en üst düzeye taşımak bizim en büyük gayemiz. Takdir edersiniz ki tüm spor kulüplerinin her dönem inişli çıkışlı grafikleri olur. Bu inişli çıkışlı dönemlerde sıkıntılı süreçleri tedbir almak suretiyle mutlaka daha iyiye taşımak biz yöneticilerin görevidir. Antalyaspor´un geçmişini itham etmek için söylemiyorum önemli biriken sorunlarını hala yaşıyoruz. Bunları çözmek için hala gayret ediyoruz. Geçmiş dönemde biriken bu sorunlar belki imkansızlıklar nedeniyle çözülememiştir ama birike birike gelmiş neredeyse artık bardağı taşıracak bir damla suya dönüşmüştür” dedi. 


Öncelik borç yükünün yönetilmesi
Antalyaspor´un geleceği fevkalade aydınlık olduğunu belirten Türel, “Karamsarlığa kapılmaya mahal bir durum yoktur. Bugün tesislerimizle, dernek yönetimimizin faaliyet raporunda açıkladığı çalışmalarla Antalyaspor´un geleceğe emin adımlara ilerlediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugün içinde yönetilmesi gereken ön önemli sorun Antalyaspor´un ciddi bir borç yükü altında olmasıdır. Bugün için birinci önceliğimiz budur. Bunu yönetmeyi başaramazsak Allah korusun Antalyaspor´un o zaman geleceğinden endişe edebilir bir duruma geliriz” diye konuştu. 


Dernek ve şirket başkanının aynı kişi olması gerek
Antalyaspor´un bugünlere büyük fedakarlıklarla, kolay gelmediğini vurgulayan Türel, birkaç ay önce yaşamını yitiren Özcan Kırmızıoğlu´nu da rahmet ve minnetle yad etti. Başkan Türel, “Hiç kimseye haksızlık etmememiz lazım. Ali Şafak Öztürk bugün bir kez daha önemli sorumluluğu üstlenmiştir. Ben ilk dönem Belediye başkanlığımda da bunu ifade ediyordum. Dernek Başkanıyla Anonim Şirket Başkanının mutlaka kim olursa olsun aynı kişi olması lazım. Buradaki bir senkron bozukluğundan değil, iletişimsizlikten değil. Olması gerekendir” dedi. 


Nafiz Tanır büyük olgunluk gösterdi
Türel şöyle devam etti: “O dönemlerde de değerli Nafiz Başkanla hep konuştuk, kendisi de fevkalade açıktır. Fevkalade olgun davrandı işte bugün de bunun en iyi güzel teyidini gösteriyor. Biz koltuk meraklısı değiliz. Biz Antalyaspor için her türlü fedakârlığı yapmaya razıyız diye Sayın Başkan ve yönetimi büyük bir olgunluk gösterdi. Bugün de işte bunun teyididir yaşananlar. Yoğun bir mesai ile Antalyaspor´un bu krizli dönemlerinde maddi sorunların aşılmasında birçok adımın atılmasında başrolde oynayan Nafiz Başkan ve arkadaşları çok önemli bir sorumluluğu yerine getirdiler. Hepsine bütün yönetim kurulu olarak gönülden teşekkür ediyorum.” 


Başkanlara ve Bakan Çavuşoğlu´na teşekkür
Bir önceki Antalyaspor Kulübü Başkanı Cihan Bulut´a da teşekkür eden Başkan Türel, “Cihan Bulut´un da fedakarlıklarını unutmak mümkün değil. Antalyaspor´un gerçekten çıkmaza gittiği bir süreçte fevkalade büyük bir cesaretle ortaya çıkmış elini taşın altına koymuştur. O cesareti göstermeseydi belki bugün Antalyaspor küme düşmüş ve PTT birinci lig takımının dernek genel kurulunu yapıyor olabilirdik. Cihan Başkan da aynı Nafiz Başkan gibi Antalyaspor´un daha iyi yönetilebileceği bir ortamı gördüğünde koltuğa yapışıp kalmamış yeni başkan Ali Şafak Öztürk´e Antalyaspor şirket başkanlığını genel kurulu bile beklemeden teslim etmiştir” ifadelerini kullandı.
Ali Şafak Öztürk´ün yeniden Antalyaspor´a gelişinin Antalyaspor için yeni bir umuda vesile olduğunu kaydeden Türel, şunları söyledi: “Bir kez daha önemli bir fedakarlık gösterdikleri için kendisine de gönülden teşekkür ediyorum. Ama bütün bu çalışmaları yapıyorken bayramın birinci günü bu konuları nasıl aşarız diye beni Moskova´dan arayan ve bu konuya fevkalade eğilerek önemli bir hassasiyet gösteren Dış İşleri Bakanımızla aramızdaki o konuşmalar bugün belki birçok sorunu da aşmamıza vesile olmuştur. Sayın Bakanımıza da Antalyaspor´a verdiği önem ve destek için teşekkür ediyorum.” 


Birlik ve beraberlikle sorunları aşacağız
“Birlik beraberlik olursak  aşamayacağımız engel yoktur” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şunları dile getirdi: “Antalyaspor konusunda hep birlik beraberlik gayreti gösterdim. Çocukluk, gençlik yıllarımdan beri Antalyaspor´un hep içinde oldum, hep birliği beraberliği için gayret ettim. En büyük mücadelem de Antalyaspor üstünden bireysel hesap yapanlar oldu. Buna da müsaade etmemek için gözümü budaktan esirgemedim. Antalyaspor üstünden kimse kendi hesaplarını Antalyaspor´a alet edemez. Karşısında da Menderes Türel´i bulur. Her ne pahasına olursa olsun. Yeni dönem de inşallah Antalyaspor daha emin şekilde ama büyük zorlukları da yaşayarak yoluna devam edecektir. İşimiz kolay değil. El ele vereceğiz yönetimimizle, Ali Şafak Başkanımızla, derneğimizle, vakfımızla bu kulübü en iyi noktaya nasıl taşıyacaksak taşıyacağız.  Benim için aşk yedi harftir, o da Antalyaspor.” 
Antalyaspor Kulübü Derneği tarafından Başkan Türel´e Antalyaspor´a hizmet ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Veliler için çocuklarını sınava hazırlamanın en ekonomik yolları
Özel ders yerine Kunduz
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Vinello müzik grubu efsaneleşiyor
Tamamı müzik alanında ihtisas yapmış müzik öğretmenliği bölümü mezunu tecrübeli eğitimci müzisyenlerden oluşan Vinello Müzik Grubu ününü ve performansını Antalya dışına taşıyor
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
Gecede “Meslekte 50. Onur” ve “POYD´da 25. Yıl” ödülleri de sahiplerini buldu
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Başkan Böcek sözünü tuttu
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Mavi Bayrak ve Çevre Eğitim Çalışmaları İl Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Birimler gece boyunca ihbarlara müdahale etti
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Noel Etkinlikleriyle, Antalya´ya gelen turist sayısında artış hedefleniyor.
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
“Yerelde Kadın Buluşmaları”nın üçüncüsü Antalya´da düzenlendi.
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e doğal gaz 2020´den önce geldi
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Bi Muz Üretim Tesisi ve Haseki Gıda ve Zeytinyağı Fabrikası´nı ziyaret etti.
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Akdeniz Bilişim Zirvesi,16 konuşmacı ile 2750 katılımcıyı ağırladı.
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi