Başkan Böcek ATSO zirvesinde konuştu
Böcek, “19 ilçeye eşit hizmet götüreceğiz”
Tarih: 20.6.2019 12:32:58

 ´Gerekli projelere devam edeceğiz´

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ´3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi´nde Antalya´nın mali, iktisadi ve yerel kalkınma hamlelerini değerlendirdi. Antalya´nın sorunlarını ve ihtiyaçlarını çok iyi bildiğini ifade eden Başkan Böcek, “Bizim çılgın projemiz yok ama ortak akılla dertlere derman olacağız. Antalya için gerekli projelere devam edeceğiz. 12 projeyi beklemeye aldık. 19 ilçemize eşit hizmet götüreceğiz” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen, belediye başkanları ile iş dünyasının bir araya geldiği 3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi´nde kentsel ve sektörel  konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Zirvede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya ile ilgili çalışmalarını ve hayata geçirilecek projeleri anlattı.

19 İLÇEDE ULAŞIM MASTER PLANI

Antalya´nın nüfus olarak Türkiye´nin 5. büyük şehri olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, kentin en önemli 3 sorununun işsizlik, ekonomi ve ulaşım olduğunu ifade etti.

Antalya´nın Türkiye´nin 4´üncü en fazla motorlu taşıtına sahip ili olduğunu belirten Başkan Böcek bu durumun ulaşımla ilgili sorunları da beraberinde getirdiğini söyledi. Başkan Böcek, Antalya´da 19 ilçede ulaşım master planı ile ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından oda başkanlarının da dahil olacağı ortak bir çalışma ile bu sorunun hep beraber çözüleceğini anlattı.

KRUVAZİYER LİMAN BÜYÜK LİMAN´A

Yeraltı otoparkları yaparak Antalyalıların bu anlamda yaşadığı sıkıntıyı da çözeceklerini söyleyen Başkan Böcek, bisiklet yollarının da revize edileceğini açıkladı. Kruvaziyer Liman ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Böcek, “Kruvaziyer limanın master planda yer aldığı gibi ki bakanlık önerisi de o şekildeydi. Antalya limanında olması gerekiyor. Danışmanlık firması ile bu konuda görüşmelerimizi yaptık ve şimdi Antalya büyük limanında bu çalışmalara başladık” dedi.  

YENİ CAZİBE MERKEZİ YARATILACAK

Başkan Böcek 3500 dönümlük Lara Kent Parkı´nın Büyükşehir Belediyesi´ne tahsisi konusunda da ilgili bakanlıklarla görüşeceğini söyledi. Başkan Böcek, afet toplanma merkezi, katlı otopark konusunda da çalışmaların ve yazışmaların sürdüğünü açıkladı. Başkan Böcek, Haşimişcan, Balbey Mahalleleri ve Kaleiçi bölgesinin seçim öncesinde de vadettiği gibi bütüncül bir proje ile yeniden ele alınacağını ve bu alanda bir cazibe merkezi yaratılacağını anlattı.

ALTINPORTAKAL ULUSAL VE ULUSLARARASI OLACAK

Göreve gelir gelmez öncelikli hedeflerini belirlediklerini ve bu yönde çalışma başlattıklarını anlatan Başkan Böcek, bu yıl 56.´sı düzenlenecek olan film festivalinin Altınportakal adı ile yapılmasının da bu önceliklerden biri olduğunu söyledi. 56. Antalya Altınportakal Film Festivali´nin ulusal ve uluslararası boyutta olacağını ifade eden Başkan Böcek, “Hem yerelde hem genelde gereğini yapacağız. 26 Ekim-1 Kasım arasında festivali sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Bayramı ile aynı tarihlere denk gelmesi dolayısıyla bütün vatandaşlarımızın katılımları ile festivali yapacağız” dedi.

KIRCAMİ İLE İLGİLİ RESMİ YAZI YOK

Kırcami ile ilgili son günlerde basında zaman zaman açıklamalar yer aldığını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, “Büyükşehir Belediyesine gelmiş resmi bir yazı yoktur. Ancak seçim öncesi iptal edildiği ve bu konudan haberdar olduğunu söyleyen arkadaşlarımız oldu. Kırcami kimsenin siyasetine alet edilecek bir yer değildir. Kırcami ´de yolun bir tarafında sekiz, on katlı binalar, bir tarafta marul ekmeye devam eden vatandaşlarımız var. Bu onların kaderi olmamalıdır” diye konuştu.

TÜNEKTEPE DAHA DA GELİŞECEK

´3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi´nde yaptığı konuşmada gündeme dair merak edilen konularda açıklamalarda bulunan Başkan Böcek “Tünektepe´de otel yapmayacağız” dedi. Tünektepe´yi daha da geliştireceklerini anlatan Başkan Böcek, “Tünektepe´yi seyir terasları, çay bahçeleri gibi vatandaşlarımızın günü birlik dinlenebileceği alanlar olarak değerlendireceğiz” dedi.  

İNANÇ TURİZMİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Antalya´nın en önemli sektörü olan turizmle ilgili de konuşan Başkan Böcek şunları söyledi: “Turizm alanları ve sahillerle ilgili sıkıntıları hepimiz çok iyi biliyoruz. Master planımız kapsamında çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Tüm ilçeleri kapsayan atık su arıtma master planını gerçekleştireceğiz.” İnanç turizmini de öne çıkaracak çalışmalara öncelik vereceklerini söyleyen Başkan Böcek, Elmalı ve Demre gibi yerlerin tanıtımlarına ağırlık verileceğini dile getirdi. Başkan Böcek kış turizmine yönelik eksiklerin de acilen giderileceğini, Tahtalı ve Saklıkent´in kültür sanat ve spor etkinlikleri ile cazibelerinin arttırılacağını anlattı.

TARIM İÇİN YERELDEN KALKINMA MODELİ

Antalya´nın bir diğer önemli sektörü olan tarım ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Böcek, yerelden kalkınma modeli ile çiftçiye destek verileceğini belirterek, “Üretici ve tüketicileri Büyükşehir Belediyesi olarak buluşturacağız. Sera artıkları merkezleri faaliyete geçirilecek. Atıklar bu merkezlerimizde organik gübre ve biyogaza dönüştürülecek. Sera projelerindeki yatırım maliyetlerini ve bürokratik işlemleri de en aza indirmek için imar yönetmeliklerinden kaynaklanan sorunları azaltacağız. Tarımsal sulama amaçlı güneş enerji santrallerini Antalya´ya yayacağız. Tarımsal sulamada elektrik bedava olacak” dedi.

19 İLÇEYE EŞİT HİZMET

Antalya´nın 19 ilçesine de eşit hizmet gideceğini belirten Başkan Böcek, “Mahalleye dönüşen tüm köylerin, köy yerleşim alanlarının tespiti yapılarak imar planları tamamlanacak. İlçelerimizde kırsalda yer alan mahallelere muhtarlıkların gözetiminde çok amaçlı sosyal donatı alanları, salonlar yapacağız. Biz planlı, kurallı kent, kimlikli kent, için geliyoruz dedik. Tüm mahallelerimizde vatandaşlarımızın düğününü, mevlidini yapabileceği alanları yapacağız” diye konuştu. 

ANTALYA İÇİN GEREKLİ PROJELERE DEVAM

Antalya için gerekli olan tüm projelerin devam ettirileceğini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Antalya için gerekli projeleri devam ettiriyoruz. Kamu yararı olan Doğu Garajındaki yerimiz, eski Atatürk Stadımızın orası dahil olmak üzere birçok projemize hızla devam ediliyor. Bununla ilgili bir tereddüttünüz olmasın. 12 projeyi beklemeye aldık.  Teknik anlamda bazı maliyetleri yüksekse eksiltmeli götürüyoruz. Bazılarını iptal edeceğiz.” dedi.

Başkan Böcek konuşmaların ardından Zirvenin sonunda bu anlamlı buluşmanın gerçekleşmesine öncülük eden ATSO Başkanı Davut Çetin´e plaket takdim etti.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Başkan Böcek ATSO zirvesinde konuştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Bi Muz Üretim Tesisi ve Haseki Gıda ve Zeytinyağı Fabrikası´nı ziyaret etti.
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Akdeniz Bilişim Zirvesi,16 konuşmacı ile 2750 katılımcıyı ağırladı.
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
ANTALYA OSB CUP 2020 BAŞLADI
ANTALYA OSB CUP 2020 BAŞLADI
Antalya Organize Sanayi Bölgesi Firmalar Arası 5´inci Halı Saha Futbol Turnuvası, Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen kura çekimi töreni ile başladı.
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez Belediyesi, gaz dağıtım şirketiyle 2020´de ilçede yapacağı yatırımlarla ilgili yaptığı toplantıda 3 mahalleye doğal gaz müjdesi çıktı.
Kepez yol için dağları deliyor
Kepez yol için dağları deliyor
Kepez Belediyesi, iş makineleriyle vadiyi doldurarak ve büyük kaya parçalarını kırarak açtığı yeni yolla Barış Mahallesi´nin iki yakasını bir araya getirdi.
UTEF´TEN TÜRKİYE´DE BİR İLK!
UTEF´TEN TÜRKİYE´DE BİR İLK!
Engelsiz Bir Yaşam Adına Kültür, sanat etkinliği gün boyu devam etti.
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez Belediyesi, kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için ‘Antalya Köy Pazarı´ kuruyor.
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
8. Antalya Leather & Fur Fashion Show
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
OSBÜK, TÜM OSB´LERİ BİRBİRİNE BAĞLIYOR
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
İlk sevgi evi atölyesi Dokuma´ya
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Münir Karaloğlu, hayırsever Mümün – Kübra Soydal çifti ile Okul Protokolü imzaladı.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi