BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU VE BAKAN GÜL ÖNCÜPINAR´DAKİ BYEGM BASIN MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Türkiye güçlü bir ülkedir.
Tarih: 29.1.2018 12:25:36

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Harekatı´na ilişkin, "Hangi güçlü ülke vardır ki sınırlarından kendisine yönelen roketler karşısında sinsin, sussun ve karşılık vermesin. Türkiye güçlü bir ülkedir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Hangi güçlü ülke vardır ki sınırlarından kendisine yönelen roketler karşısında sinsin, sussun ve karşılık vermesin. Türkiye güçlü bir ülkedir." dedi. 

Çavuşoğlu, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Öncüpınar Sınır Kapısı´nda oluşturulan basın merkezindeki konuşmasında, basın mensuplarına ve güvenlik güçlerine başarılar diledi.

Çavuşoğlu, bir süredir sınırın karşısında kendisine alan bulmaya, Türkiye´nin güney sınırını terör koridoruyla kuşatmaya çalışan PYD/PKK/YPG ve DEAŞ unsurlarına karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı´nın başarıyla sürdüğünü bildirdi.

Çavuşoğlu, harekatın amacının Türkiye´nin güney sınırlarını güvenli hale getirmek, terör unsurlarını bir tehdit olmaktan çıkarmak, PYD/PKK/YPG ve DEAŞ unsurlarının özellikle Hatay Amanos Dağlarından Türkiye´ye sızarak eylem gerçekleştirme planlarına karşı güvenliği sağlamak olduğunu aktardı.

2012 yılında PYD/PKK/YPG unsurlarının Afrin´i ele geçirdiklerinde burada başlattıkları zulüm ile Türkmen, Arap ve Kürtlere uyguladıkları soykırım nedeniyle bölgeden ve Suriye´nin diğer bölgelerinden Türkiye´ye ve başka bölgelere sığınan yaklaşık 370 bin Kürt bulunduğuna değinen Çavuşoğlu, "Operasyonumuz, bu alanı teröristlerden arındırmak, temizlemek suretiyle; teröristlerin mühimmat depolarını, mevzilerini imha ederek, onların silah araç ve gereçlerini 

bertaraf ederek, bu kardeşlerimizin buraya dönerek hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeleri amacını da taşımaktadır." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, hangi tabela adı altında olursa olsun bölgede bulunan terör örgütlerinin birbirinden farkının olmadığına dikkati çekti.

DAEŞ unsurlarının da PYD ile işbirliği yaptığına ilişkin haberler aldıklarını belirten Çavuşoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Aynı zamanda bu harekatla ilgili karşı taraftan tek ses veren merkezin de Kandil olduğunu, Bayık olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bizim buradaki mücadelemiz, teröristlerle ve terör örgütleriyle olan bir mücadeleden ibarettir. Bunu çeşitli şekillerde farklı yerlere çekmek isteyenler olabilir. Bunlar kötü propagandadır. Bizim sivillere ilişkin özel bir hassasiyetimiz her daim var. Burada da özel bir ihtimam gösterilmektedir. Zaten, Türk askerinin ve Türk milletinin nereye gittiyse oraya barış ve huzur getirdiğini herkes bilmektedir. Dolayısıyla bizim amacımız, bölgeyi terörden kurtarmak ve insanların yeniden ait oldukları yerlerde yaşamlarına devam etmelerini sağlamaktır. Bakın, bu örgütlerin hiçbir şekilde ne bir insani değere ne insanlığın ortak değerlerine karşı hiçbir hassasiyeti yoktur. Bir akşam namazı esnasında teröristlerin fırlattığı bir füzenin düşmesi nedeniyle orada 2 kardeşimiz şehit oldu. Bu saldırı bize şunu göstermektedir; teröristlerin dine ve inanca karşı hiçbir saygısı yoktur. Biz bunların işini bitireceğiz. Milletimizin duasını ve gücünü arkamızda hissediyoruz. Biz bunları buradan temizleyeceğiz. Türkiye´ye tehdit olmaktan bunları çıkaracağız. Hangi güçlü ülke vardır ki sınırlarından kendisine yönelen roketler karşısında sinsin, sussun ve karşılık vermesin. Türkiye güçlü bir ülkedir. Türkiye artık, kendisine operasyon çekilen bir ülke olmaktan çıkmıştır. Türkiye bizatihi kendisine tehdit olan unsurları nerede olursa olsun bulup tepesine binecek kapasiteye sahip güçte bir ülkedir. Bunun da böyle bilinmesi gerekmektedir."

Çavuşoğlu, BYEGM olarak iki yerde basın tırının gazetecilerin, harekatla ilgili haberlerini sağlıklı ve rahat bir ortamda ajanslarına, gazetelerine ulaştırması için hizmet verdiğini bildirdi. İlk defa 18 Ocak´ta Hatay Cilvegözü´nde AFAD tırına kurdukları basın merkeziyle bu hizmeti vermeye başladıklarını belirten Çavuşoğlu, birkaç gün önce de Öncüpınar´da basın merkezini hizmete soktuklarını aktardı. 

Çavuşoğlu, "Hatay´daki basın merkezinde 3, burada da 2 personelimiz sizler için her an hizmete hazır durumda. Basın merkezlerimizde toplam 123 yabancı olmak üzere 264 basın mensubumuz akredite edilmiş durumda." dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yaptığı konuşmada, Kilis halkına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım´ın selam ve geçmiş olsun dileklerini iletmek için kente geldiklerini söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı´yla ilgili Kilislilerin ve tüm halkın, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ve Mehmetçik´e çok büyük desteğini gördüklerini anlatan Gül, bu desteğin temelinde de camiye, vatandaşlara yapılan terör saldırılarına karşı meşru müdafaanın ne kadar yerinde olduğunu bütün dünyanın kabul ettiğini ifade etti.

Bakan Gül, yapılan harekatın Türkiye´deki vatandaşların can ve mal güvenliklerini sağlamak ve sınır güvenliğini tesis etme amacını taşıdığına dikkati çekerek, şu görüşlere yer verdi:

"Hiçbir sivile, vatandaşa karşı yapılan bir hareket söz konusu değildir. Bilakis vatandaşlarımıza, ülkemize karşı yapılan saldırıları bertaraf etmeye yönelik bir operasyondur. Hemen yanı başımızda terör gruplarının Türkiye´ye tehditlerine karşı yapılan, uluslararası hukuka dayalı bu operasyonun, başarılı olacağına olan inancımız tamdır. Hiçbir etnik gruba veya unsurlara karşı değil, terörist gruplara yapılan bu operasyon, bir NATO ülkesi olarak NATO´nun da güvenliğini, Avrupa´nın da uluslararası toplumun da güvenliğini sağlamak için yapılan bir operasyondur. Sadece Türkiye´nin değil, Avrupa şehirlerinin de güvenliğini sağlamak için çok önemli bir operasyondur."

Operasyonda fedakarca görev yapan basın mensuplarını da ziyaret etme fırsatı bulduklarını belirten Gül, "Hepinize bu yoğun emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz. Sizler de yansıtıyorsunuz, Mehmetçiğimiz asla bir sivile, masuma değil teröristlere yönelik bu operasyonu yapmaktadır." dedi.

Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, ve Adalet Bakanı Gül, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü İletişim Merkezini ziyaret ederek gazetecilere tatlı ikram etti.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez, WhatsApp ihbar hattı ile yanı başınızda…
Kepez, WhatsApp ihbar hattı ile yanı başınızda…
Kepez Belediyesi-0 555 024 07 07 WhatsApp ihbar hattı
KEPEZ´DE FESTİVALLİK KONSERLER
KEPEZ´DE FESTİVALLİK KONSERLER
Kepez Belediyesi´nin Antalyalılara armağan ettiği Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu, önce Buika konseri, ardından Pink Martini ve Rafadan Tayfa konserlerine ev sahipliği yapacak.
BÜYÜKŞEHİR´DEN YAZ SPOR OKULLARI
BÜYÜKŞEHİR´DEN YAZ SPOR OKULLARI
Antalya Büyükşehir Belediyesi ‘Yaz Spor Okulları´ törenle açıldı. Antalyalı öğrenciler yaz tatilini spor yaparak geçirecek.
ERDOĞAN´DAN HÜSEYİN SAMUT´A BAŞARI PLAKETİ
ERDOĞAN´DAN HÜSEYİN SAMUT´A BAŞARI PLAKETİ
Kurulduğu 1994´ten beri Antalya´ya ülkemize hizmet üreten SAMUT Yatırım A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut´a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan plaket verdi
MÜSİAD´TAN KATAR´A DESTEK
MÜSİAD´TAN KATAR´A DESTEK
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Körfez ülkelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerinin kesilmesi ve yaşanan gelişmeler ile ilgili Ankara´da yapılan Başkanlar Kurulu toplantısından sonra bir açıklama yaptı.​
KEPEZ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
KEPEZ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
Kepez Belediyesi, ilçede eğitim veren okulların her türlü ihtiyacına koşarak sosyal belediyeciliğe yeni bir soluk getiriyor.
TİTREYEN GÖL TERFİ MERKEZİ TAMAMLANDI
TİTREYEN GÖL TERFİ MERKEZİ TAMAMLANDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi çevreci projelerine hız kesmeden devam ediyor.
KEPEZ´DE İMAR MASAYA YATIRILDI
KEPEZ´DE İMAR MASAYA YATIRILDI
İmar ve şehircilik alanında sürekli gelişim sağlayan Kepez Belediyesi, bu alanlardaki yeni gelişmelerin takibi amacıyla Büyükşehir Belediyesi´ne çıkartma yaptı.
 TÜREL; “HAYSİYET VE ŞEREF CELLADI KABİR BÖCEKLERİ”
TÜREL; “HAYSİYET VE ŞEREF CELLADI KABİR BÖCEKLERİ”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kendisi hakkında, hiçbir temele dayanmayan, aslı astarı olmayan ‘Türel görevden alınacak´ şeklinde yazı ve yorumlara tokat gibi cevap verdi.
KONYAALTI FESTİVALE HAZIR
KONYAALTI FESTİVALE HAZIR
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek; “Hobi Fest 2017´ye hazırız” dedi
POTANIN EFSANELERİ MURATPAŞA´DA
POTANIN EFSANELERİ MURATPAŞA´DA
Muratpaşa Belediyesi´nin aralarında futbolcu Burak Yılmaz´ın annesi Belgin Yılmaz´ın da bulunduğu Antalya´da bir dönem basketbola damgasını vuran sporcuların karşı karşıya geldiği Potanın Dostları Basketbol Şenliği Çağlayan Spor Salonu´nda gerçekleşti.
ANTALYA´DA TARİHİ BULUŞMA
ANTALYA´DA TARİHİ BULUŞMA
Türk Konseyi Gümrük İdareleri Başkanları 6. Toplantısı 12 Mayıs 2017 tarihinde Antalya´da düzenlendi.
RUS KONSOLOS´TAN SÜMER´E ZİYARET
RUS KONSOLOS´TAN SÜMER´E ZİYARET
Rusya´nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer´i ziyaret etti.
KEPEZ´DEN SATRANÇ TURNUVASI
KEPEZ´DEN SATRANÇ TURNUVASI
Belediyesinin düzenlediği satranç turnuvasında yaş günü olan Deniz Oskay adlı öğrenciyle satranç oynayan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, doğum günü hediyesi olarak uluslararası turnuva sözü verdi.
MURATPAŞA´DAN MOBİL VEZNE
MURATPAŞA´DAN MOBİL VEZNE
Muratpaşa Belediyesi´nin mobil veznesi, 31 Mayıs Çarşamba sona erecek emlak vergisi 1´inci taksit ödemesi için yollara çıkıyor.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
deneme deneme

deneme 4
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi