Astroloji Danışmanı ve Eğitmeni Pınar GÜREL,
Ayrıca 2018 yılında en şanslı burç hangisi olacak?
Tarih: 6.11.2017 19:47:48

Öncelikle bizleri kırmayıp dergimize vermiş olduğunuz röportajdan ötürü teşekkürlerimizi sunarız. 

Pınar Gürel kimdir? Diye röportajımıza başlamak istiyoruz. Astrolojiye ilginizi ne zaman fark ettiniz ve bunu iş haline dönüştürmeye nasıl karar verdiniz?

Öncelikle tüm okuyucularımıza sevgilerimi sunarak röportajımıza başlamak istiyorum. Evet, astrolojiye merakım uzun seneler boyunca profesyonel iş hayatında ve kurumsal firmalarda Pazarlama/Marka Yönetimi alanında çalışmamdan sonra 2010 senesinde başladı. O dönemde birçok etkin ve yetkin astroloğun yazılarını takip ediyor, okuyor ve o dönem içinde bulunduğumuz zamanın kalitesiyle ilgili bilgi sahibi olmaya çalışıyordum. Hatta bir zaman sonra öğrendiklerim sonucunda yakın çevreme ve dostlarıma da önerilerde bulunmaya başlamıştım. O günlerde özel hayatımda geçirdiğim zorlu bir dönemde aldığım danışmanlık astrolojiye olan ilgimi daha da perçinledi ve bu alanda eğitim almayı, alırsam başarılı olup olamayacağımı irdelemeye başladım. Ben kendi kendime bu “acabalar” içinde gidip gelirken bir gün yoga eğitmeni arkadaşım Lalehan Şişik ile sohbetimiz sırasında “Pınar, astrolojiye bu kadar ilgin var, neden bunun eğitimini almayı düşünmüyorsun?” cümlesini ondan duymam bu işe girmemi sağladı. Sevgili arkadaşıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim. O gün kendisi farkında olmasa da hayatıma olumlu anlamda yön vermiş oldu. Hayatta hiçbir şey tesadüf değil aslında, o dönemde geçirdiğim süreci düşününce bunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Sonrasında yoğun bir eğitim süreci, geceli-gündüzlü çalışmalar, harita pratikleri, sınavlar derken 2 senem çok yoğun bir şekilde öğrencilikle geçti. O dönemde ve sonrasında bana desteklerini esirgemeyen değerli hocalarım Sn. Devrim Dölen ile Sn. Devrim Yılmazer´in hakkını ödeyemem, bu vesileyle kendilerine de bir kez daha teşekkür etmek isterim. Eğitim ve mezuniyet sürecimin sonunda 2015 senesinde kendime ait astroloji firmamı kurdum ve halen bir yandan danışanlarıma doğum haritalarının analizleri ve önlerinde bulunan zamanın kalitesiyle ilgili danışmanlık verirken bir yandan da bu güzel ilmi öğrenmek isteyen astroloji öğrencilerine eğitimler veriyorum. Eğitimini tamamlayan ve sınavlarını başarıyla geçen astroloji öğrencisi alacağı sertifikalarla birlikte bu işi dilerse profesyonel meslek olarak da yapma şansına sahip oluyor.

Mesleğinizi nasıl tanımlarsınız? 

Astroloji adeta sonsuz bir derya gibi. Binlerce yıl öncesinden damıtıla damıtıla günümüze gelmiş, istatistiklerle oluşturulmuş, sınırları olmayan çok büyük bir server gibi düşünebilirsiniz. Öğrenmenin sonu olmadığı gibi bu işe gönül vermenin de yaşı ve zamanı yok. Gönül vermek isteyen, isterse 20´li yaşlarda başlayabileceği gibi, benim gibi 40´lı yaşlarında da başlayabilir. İşin sırrı çalışmak, emek vermek, okumak, araştırmak, yaşadıklarını astrolojiye uyarlamaktan geçiyor.

En basit anlamıyla astroloji; doğum haritamızdaki gezegen, gök cisimleri ve matematiksel olarak hesaplanmış noktaların burç yerleşimleri, bunların kendi içindeki açıları ve haritada bulundukları evlerden yola çıkılarak yapılan senteze göre geçmiş-gelecek bağlantısında sembolik okuma sanatı, doğduğumuz an ve konum itibariyle sadece kendimize özel, parmak izi misali kaderimizin şifrelerini bize gösteren önemli bir rehber, muazzam bir sistemdir. Elbette astrolojiden faydalanmadan da yaşamak mümkün ama o zaman hayatın içinde adeta akıntıya kürek çeker gibi ilerliyoruz. Örneğin engellemeler, gelen şans ve fırsatların kısıtlamalar içerdiği bir dönemdeysek kurduğumuz iş, sonunda bizi tatmin etmiyor ve işyerimizi kapatmak zorunda kalıyoruz veya uygun olmayan bir dönemde başladığımız bir ilişki veya evlilik sonunda bize mutsuzluk getiriyor. İçinde bulunduğumuz kozmik düzen ve İlahi yaratım gezegen hareketlerinden faydalanmamız için bize böylesine muhteşem bir olanak verdiyse bundan faydalanmak elbette ki sonuçta bizim faydamıza oluyor.

Yol haritası dediğimiz astroloji bize nelerin cevaplarını veriyor?

Yukarıda tarifini yaptığım astroloji aslında en birincil anlamıyla her birimizin doğum haritasıyla başlıyor. Bunun için de kişinin doğduğu gün/ay/yıl/ saat/ şehir bilgilerini biliyor olması gerekiyor. Kişi doğduğu anda gökyüzünün fotoğrafını çekiyoruz gibi düşünebilirsiniz. Bu düşünceden yola çıkarak sadece bizlerin değil şirketlerin, evliliklerin, iş kuruluşlarının, önemli yatırımlarımızın, evcil hayvanlarımızın, ülkelerin, siyasi partilerin hatta spor kulüplerinin bile doğum haritasını oluşturmak ve analiz etmek mümkün.

Astroloji nasıl ki sonsuz bir derya ise danışanın doğum haritasından yola çıkarak yapılacak analizin de ucu bucağı yok. Kişinin bu hayatta yaşadığı tüm olaylar için karşılaşacağı şans ve fırsatlarla birlikte hangi alanlarda kısıtlanmalar, zorluklar, gecikmeler, krizler yaşayabileceğini de bilebiliyoruz. Yaşamında para kazanma potansiyeli, hangi alanlarda yeteneği olduğu, iş için seçebileceği meslekler, evlilik potansiyeli/eş modeli/evliliğin gidişatı, sağlığı, çocuk sahibi olma potansiyeli, aile büyükleriyle olan ilişkileri, çalışma hayatı, kariyer imkanları ve yaşamda başarıya ulaşabileceği alanlar gibi daha bir çok hususu kişinin haritasından görebiliyoruz.

Benim danışmanlıklarım 2 bölümden oluşuyor. 1.bölüm kişinin haritasını tüm detaylarıyla; eksileri, artıları, hayata gelirken cebine neler konduğu/şanslı olduğu alanlar ve hangi alanlarda mücadele etmesi/kendini geliştirmesi gereken hususlarla birlikte, hayat amacının analizi gibi unsurları içeriyor. 2.bölümde ise kişinin önündeki 1 yıllık süreci, geçireceği zamanın kalitesini analiz ediyorum. Çalışmayı kişinin elinde sonradan rehber olarak kalması için yazılı olarak kendisine de veriyorum.

İşte bu noktada geldiğim sonuç benim adıma gayet sevindirici. Çünkü danışanlarım bir önceki danışmanlık sürecini takip edip, 1 sene sonra yeni danışmanlık dönemlerinin geldiğini ve yeniden bir analiz istediklerini söylüyorlar. Her işte olduğu gibi astrolojide de istikrar ve süreklilik çok önemli.

Gelecek hakkındaki sezileri çok kuvvetli birisi olarak, kendinizle ilgili olayların sonunu da biliyor musunuz?

Evet, tabi ki. İnanıyorum ki bunu zaten tüm astrologlar da yapıyorlardır. Aksi takdirde kendi söküğünü dikemeyen terzi gibi oluruz. Yalnız tabi ki her gün kendim veya ailem için analiz yapmıyorum. Önemli olan büyük döngüye sahip gezegen etkilerini, profeksiyon, güneş dönüş ve progress gibi önemli tekniklerin getireceği etkileri bilmek. Bunları bildikten sonra zaten haritanıza hakimsiniz, yaşayacağınız potansiyelleri öngörmek kolay oluyor.

Astrolojinin bize faydası ne? Diyelim ki, doğum haritamızı çıkarttık. Ne işimize yarar bu?

Aslında bunun cevabını 2 soru yukarda vermiştim. Doğum haritamızın rehberliğinde ilerlemek çok daha bilinçli kararlar almamızı ve uygun zamanı bekleyerek adım atmamıza fayda sağlıyor. Ve tabi en önemlisi de zor bir dönemdeysek önceden tedbir almamızı ve sürecin ne zaman tamamlanacağını bilmemize fayda sağlıyor. Örneğin maddi anlamda kısıtlanacağımız bir süreç geliyorsa öncesinde kendimize ekonomik bir düzen sağlamak, ilişkilerimizde zorlu bir dönem geliyorsa ilgili dönemde empati ve sağduyuyla hareket etmek veya kilo kontrolünde zorlanacağımız bir sürecin öncesindeysek kendimizi şimdiden disipline etmek gibi. 

Bir astrolog için mesleğinde en önemli nokta öngörülerini gerçekleştirme oranıdır. Bu işin en keyifli yanı da gerçekleşen öngörülerimle ilgili danışanlarımdan sonradan aldığım geri bildirim bölümü. Farklı farklı danışanlarımdan duyduğum “Pınar Hanım hatırlıyor musunuz ben inanmadığım halde bu dönemde işe başlayacağımı söylemiştiniz ve yeni işe başladım… Eşim dediğiniz dönemde gerçekten iş buldu… Kızım üniversite sınavını gerçekten dediğiniz gibi geçirdi… Dediğiniz dönemde gerçekten ev değiştirdim…”gibi cümleleri duymanın lezzeti gerçekten tarif edilemez.  Ama bazen de öyle olaylar yaşıyoruz ki “bu dönemde işe başlama, ilişkiye başlama, radikal adım atma” dediğim halde danışan sürecin heyecanına kapılıp o konuyla ilgili adım attığında sonunun mutsuzluk getirdiğini de maalesef birlikte görüyoruz. Elbette bunun da ayrı bir değeri var, kişi süreç sonunda zorluklar yaşasa bile daha da olgunlaşma şansını elde ediyor ama alması gereken dersi almış oluyor.

Dünya ve Ülke gündemi hakkında Astrolojik açısından baktığınızda Ülkemizi 2017 yılının sonlarına geldiğimizde kalan son 3 ayında önemli gelişmeler bekliyor mu?

Şu dönemde içinde bulunduğumuz en önemli süreç Jüpiter´in Akrep burcuna geçişi. Bu döngü ülkemiz açısından oldukça önemli çünkü Ülkemizin Güneşi-Venüsü-Jüpiteri Akrepte. Ekonomik anlamda zorlanma ve dış borçlanma ihtiyacını arttıracağı gibi Kasım ve Aralık aylarında Mars´ın sahnede olacağını göreceğiz. Mars zorlayıcı bir gezegen… Temas ettiği yere savaş, terör, yangın, kaza, saldırı, suikast getiriyor. Bu dönemin ülkemizin güvenliği açısından hassas olduğunu, özellikle 18 Kasım 2017 tarihindeki Akrep burcundaki yeni ay ile 18 Aralık 2017 tarihindeki Yay burcundaki yeni ayların (+/5 günlük süreçlerle birlikte) önem arz ettiğini belirtmek zorundayım.

Peki, 2018 yılı astrolojisi belli mi? Dünya ve Ülkemizi neler bekliyor?

Türkiye için oldukça önemli ve görünür olayların yaşandığı bir yıl olacak. Ülke güvenliğini sağlamak adına T.C.M.M. her zamankinden daha yoğun çalışacak gibi görünüyor.  Ülke topraklarıyla ilgili riskler, askeri müdahale, terör riski ve savaş ihtimalinin devamı görünmekle birlikte deprem veya toprak altını ilgilendiren göçük ve gaz kaçakları, yangın ve patlamalar gibi doğal afetlere karşı da hazırlıklı olmamız gerektiğini belirtmek zorundayım. 30 Mart, 9 Nisan, 3 Mayıs tarihleri (+/-10 günlük süreçlerle birlikte) bu ihtimalleri tetikleme durumu getirebilmekle birlikte özellikle 2018 Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşecek tutulmalardan da önemli etkiler alacağımız görünüyor. Deprem ve deniz kazalarına karşı da 11 Ağustosta gerçekleşecek tutulma zamanı dikkatli olmalıyız. Tutulmaların etki alanı için almamız gereken süreç +/-3 aydır.

Ayrıca 2018 yılında en şanslı burç hangisi olacak?

Evet, Jüpiter´in Akrep burcuna geçişiyle birlikte 2018 Kasım ayına kadar yükseleni ve güneş burcu su grubu (Akrep-Balık-Yengeç) olanların şanslı etkiler alacağını göreceğiz.  Özellikle maddi konularda büyüme, aşk hayatı ve yaşam motivasyonunun canlanması, umut ve ideallerin geliştirilmesi anlamında büyüme enerjisinde olacaklar. Bununla birlikte Jüpiter´in temas ettiği noktada risk ve rahatsızlıkları da büyütme ihtimali olduğunu unutmadan, harcamalarda disiplinli gitmeleri gerektiğini ve mevcut hastalığı olanların tetkiklerini ihmal etmemelerini öneririm.

Son olarak takipçilerinize neler söylemek istersiniz?

Astrolojinin saygınlığı her geçen gün donanımlı astrologların ön planda olmasıyla birlikte artıyor. Bu işin sırrı her meslekte olduğu gibi gerçek bilgi sahibi, donanımlı ve sadece umut pompalamadan veya sadece felaket tellallığı yapmadan mutlak ve doğru mesajı veren insanları takip etmekten geçiyor. Her iş kolunda olduğu gibi bir defa iyiyi ve kötüyü ayırt etmeleri çok önemli. Takipçilerimden öncelikle bunu rica ediyorum. Danışmanlık veya eğitim alacakları astroloğun kararını iyi vermeliler. Bir defa nerden eğitim aldıklarını, hangi ekoldan geldiğini mutlaka astrologlarına sorsunlar. Sonrasında bu işi şirket sahibi olarak kurumsal bir şekilde yapan, güvenilirliği yüksek, kendilerine ihtiyaç duyduklarında geri dönecek, iletişimin kesintisiz akacağı bir astroloğu tercih etsinler. Onun dışında eğer ki şartları el veriyorsa hayatlarını bilinçli yönlendirme şansına sahip olmaları için yılda en az bir kez danışmanlık almalarını tavsiye ediyorum.

Danışmanlık veya astroloji eğitimi almak isteyen takipçilerimiz güncel gökyüzü bilgilendirmelerini ve ülke öngörülerini de yaptığım aşağıdaki sosyal hesaplarımdan bana ulaşabilirler:

E-posta: pgurel@yahoo.com

İnstagram: pinargurel_

Facebook: Pınar Gürel ile Astroloji

Twitter: pinargurel_

Tüm astroloji severlere gökyüzünden güzel etkiler alacakları, mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Sevgi ve saygılarımla

Röportaj: Aynur ERYILMAZ


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
 “Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
“Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
Siz eşit paylaşım yapar mıydınız?
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Antalya Oto Galericiler Odası, Oto Galericiler Sitesi Arsa ve Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı İsmail ÇAĞLAR
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Ressam, eğitmen, küratör Günay Aral´la beraberiz. Farkındalık yaratan son etkinliği “Basma Fistan Giyerim” projesi üzerine söyleşeceğiz. Sanata bakış açısını öğreneceğiz.
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli,  Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli, Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya Şoförler Odası
 “Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
“Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
Kadın ve erkek eşit yaratılmış iki insan
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Banu Bozkurt
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Diş Hekimi Rabia Duman ile söyleşi
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Yeni teknikler, uygulamalar
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Diclehan METO röportajı
İrfan VAROL diyor ki..!!!
İrfan VAROL diyor ki..!!!
Hizmette 17 yıl
HELICO TERCÜME BÜROSU
HELICO TERCÜME BÜROSU
Burcu Demirörs & Rasim Esen
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi