Antalya´nın Spor Şöleni Well Life Yola Çıktı!
2019 Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası WellLife´da
Tarih: 13.11.2018 11:21:11

ANFAŞ Antalya Fuarcılık A.Ş., doğa ve salon sporlarına dair tüm enstrümanları bir araya getirerek kentin spor festivali olacakWell Life 2019 - Outdoor&Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı´nı tanıttı. Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası´na da ev sahipliği yapacak WellLife 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center´da gerçekleştirilecek. Tanıtım toplantısında konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, fuarın Antalya ve Türkiye´nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını ifade ederekWellLife´ın başarılı olması halinde Almanya´daki örneklerini geçerek bir dünya markası olabileceğini söyledi.

Antalya´nın fuarcılık markası ANFAŞ (Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.), kentin dokusuna uygun yep yeni bir fuarı daha hayata geçiriyor.

Salon ve doğa sporlarına dair tüm paydaşları, 4 mevsim elverişli iklimi ve eşsiz doğasıyla tüm spor branşlarını aynı anda yapabilme imkanı sunan Antalya´da bir araya getirmeyi hedefleyen ANFAŞ Well Life 2019 - Outdoor&Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı´nın ilk tanıtım toplantısı Antalya Expo Center´da gerçekleştirildi.

Toplantıya, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu katıldı.

22- 26 MART 2019´DA SPORUN KALBİ ANTALYA´DA ATACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, fuarın yapısı ile ilgili bilgi verdi. ANFAŞ Well Life Fuarı´nın Antalya´yla özdeşleşerek kısa sürede Türkiye´nin markası olacağını ifade eden Bıdı,” ANFAŞ olarak kentimize ve ülkemize hem ekonomik katkı sağlayacak hem de marka değerini arttıracak yep yeni bir projeyi daha sizlere sunuyoruz. 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center´da açılışını gerçekleştirmeyi planladığımız Well Life, tüm doğa ve salon sporlarını tüm profesyonelleriyle birlikte içinde barındıracak. Fuar, yaratacağı ticaret hacminin yanı sıra bünyesinde gerçekleştirilecek şampiyona, yarışma, eğitim, konser ve eğlence alanlarıyla sadece bir fuar değil Antalya´nın spor festivali olacak” diye konuştu.

SPORA İLK ADIM WELL LIFE´DA ATILACAK

Ali Bıdı “Fuar ve festival alanı olmak üzere iki bölümden oluşacak Well Life, her kitleden, her alanda, her yaş grubundan ziyaretçiye hitap edecek. Spor ekipmanlarından performans ürünlerine, spor giyimden sağlıklı beslenmeye, outdoor ve doğa sporlarından dernek ve federasyonlara kadar tüm katılımcılar; en yeni ürün ve hizmetlerini sporun profesyonellerine tanıtma imkanı bulacak. Biz tüm bu çalışmalardan ayrı olarak bu organizasyonu bir sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Well Life, sporun profesyonellerini bir araya getirmenin yanı sıra daha önce spor yapmamış veya farklı alanlarda spor yapmış tüm vatandaşlara daha önce yaşamadıkları yeni deneyimleri yansıtacak bir festival olacak. Spora ilgi duyan herkesin kendine uygun bir spor branşı ile bütünleşmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

AVRUPA ÖNCESİ TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONASI WELL LIFE´TA

Organizasyonun paydaşlarından Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, WellLife´ın içerisinde yer alacak Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası hakkında bilgi verdi. Şirin, “Biz federasyon olarak uzun zamandır böyle bir fuarı Türkiye´de gerçekleştirmeyi hedefliyorduk. Titiz çalışmaların ardından ANFAŞ ile bir araya geldik. Well Life fuarında Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası öncesi Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası´nı eş zamanlı olarak gerçekleştireceğiz. Federasyonumuza bağlı milli sporcularımızla burada Avrupa Şampiyonası öncesi eleme yapacağız. Biz bu fuarın çok önemli olduğunun farkındayız. Şu an Türkiye´de fitness ve vücut geliştirme çok büyük gelişme içindedir. Türkiye´de fitness ve vücut geliştirme ile ilgili önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli hep birlikte dünyaya pazarlayacağız” şeklinde konuştu.

ALMANYA´YI GEÇEREK DÜNYA MARKASI OLABİLİRİZ

WellLife´ın, Antalya ve Türkiye´nin tanıtımında önemli bir proje olacağını ifade eden Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Bugün burada Well Life Fuarı´nın tanıtımı ile ilgili bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şu an dünyadaki en büyük spor fuarı Almanya´da gerçekleştirilen FIBO Köln Spor Fuarı olduğunu biliyoruz. Ben de bu fuara katılma, inceleme fırsatı buldum. Gerçekten çok önemli marka değeri olan bir fuar. Ben bu fuarın Antalya´mızın ve ülkemizin tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu fuarların ilk yıllarda çok büyük ekonomik gelir getirmesi önemli değil. Bu tür organizasyonlar ülkelerin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Eğer spor ekipmanları üreten firmalar buraya gelirse WellLife´ın dünyadaki örneklerini geçerek bir dünya markası olabilecektir” dedi.

TURİZM İLE BİRLİKTE GELİŞECEK

Antalya´nın tüm spor branşlarını gerçekleştirebilme potansiyelinin olduğunu ifade eden Burhanettin Hacıcaferoğlu,”Well Life Fuarı, Antalya´nın turizm sektörüne önemli katkı sağlayacaktır. Spro fuarımızın turizmle birlikte gelişeceğine inanıyorum. ‘Yaşam Harekettir´ sloganı ile fuarın yola çıktığını görüyoruz. Gerçekten biz de herkesin hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah sporun tüm kitlelere yayılmasını sağlayacak bir fuar olacak” şeklinde konuştu.

HIZLI BAŞLANGIÇ

Fuarın içeriği hakkında bilgi veren ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu, fuarın çalışmalarının kısa sürede uzun mesafe kat ettiğini söyledi. Uygurlu, “Uzun zamandır kurgulama çalışmalarının yürütüldüğü WellLife´da kısa zamanda çok uzun yol aldık. Geçtiğimiz haftalarda satışlarına başladığımız fuarda yoğun ilgi ile karşılaştık. Şimdiden ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren firmalar yerini aldı. Yeni firmalar ise rezervasyonlarını yaptırdı. Etkinlik alanlarıyla birlikte Antalya Expo Center´ın açık ve kapalı alanının tamamını kullanmayı planlıyoruz. Ziyaretçi anlamında da çok ciddi talepler alıyoruz. Milli sporcuların ve sporun profesyonellerinin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi´nin Beden Eğitimi Yüksek Okulları´ndan toplam 1.200 öğrenci şimdiden programlarına ekledi” dedi.

SPORUN HER BRANŞINDAN DOLU DOLU ETKİNLİK PROGRAMI

Uygurlu,”Dolu dolu etkinlik programıyla kapılarını açacak Well Life bünyesinde açık alanda kurulacak özel alanlarda outdoor aktivitelerine yer verilecek. Kurulacak alanlarda ödüllü crossfit yarışması, tırmanış duvarı, bisiklet parkuru, lasertagforce alanı, offroad şovu, okçuluk ve atlı okçuluk alanı, çocuk eğlence ve spor alanı ve oluşturulacak havuzda fitness etkinlikleri gerçekleştirilecek. Açık alandaki etkinliklerin yanı sıra fuar alanında yoga, plates, meditasyon, taichi, nefes teknik kursları, fascciatraining gibi çok sayıda alanda workshoplar organize edilecek” diye konuştu.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Antalya Spor Şöleni Well Life Yola Çıktı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
POYD, Geleneksel Sezon Galası´nı Lara Barut Collection´da gerçekleştirdi
Gecede “Meslekte 50. Onur” ve “POYD´da 25. Yıl” ödülleri de sahiplerini buldu
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı
Başkan Böcek sözünü tuttu
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Çevre Korunmazsa İnsan Yok Olacak
Mavi Bayrak ve Çevre Eğitim Çalışmaları İl Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Büyükşehir´de kırmızı alarm
Birimler gece boyunca ihbarlara müdahale etti
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Antalya´da Yeni yıl kutlamaları başlıyor!
Noel Etkinlikleriyle, Antalya´ya gelen turist sayısında artış hedefleniyor.
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
Irak Türkleri “Yerelde Kadın Buluşmaları” toplantısına katıldı
“Yerelde Kadın Buluşmaları”nın üçüncüsü Antalya´da düzenlendi.
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e jet hızıyla doğal gaz
Duraliler´e doğal gaz 2020´den önce geldi
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Türkiye´nin En Büyük Muz Üreticisi Olacağız
Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Bi Muz Üretim Tesisi ve Haseki Gıda ve Zeytinyağı Fabrikası´nı ziyaret etti.
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya için ´kırmızı´ aşırı yağış uyarısı
Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Bilişimin Kalbi Antalya´da Attı
Akdeniz Bilişim Zirvesi,16 konuşmacı ile 2750 katılımcıyı ağırladı.
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN Engelli Bireyleri Bulunan Personellerin Aileleri ile Kahvaltıda Biraraya Geldi
Sağlıklı bir toplum kendi engellilerine sahip çıkan, onların üretime katılmasını sağlayan, koruyucu olanakları yaratan bir toplumdur.
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
İnsanların Psikolojik Sorunlar Yaşamasının Temel Sebebi Tasavvufun Hayattan Uzaklaştırılmasıdır
Batı İnsanı Arayış İçinde
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´den okul bahçelerine eğitici oyun alanları
Kepez´in okul bahçelerine renkli çalışma
ANTALYA OSB CUP 2020 BAŞLADI
ANTALYA OSB CUP 2020 BAŞLADI
Antalya Organize Sanayi Bölgesi Firmalar Arası 5´inci Halı Saha Futbol Turnuvası, Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen kura çekimi töreni ile başladı.
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez Belediyesi, gaz dağıtım şirketiyle 2020´de ilçede yapacağı yatırımlarla ilgili yaptığı toplantıda 3 mahalleye doğal gaz müjdesi çıktı.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi