Antalya´nın gururu Bayan DJ NİMET, en güzel eğlencelerin garantörü
dolu dolu bir akşam isteyenlere en güzel eğlencelerin garantörü
Tarih: 28.5.2019 12:24:17

Eşi en büyük destekçisi. Genç, başarılı ve çok güzel üç çocuk annesi olan Bayan DJ NİMET ile DJ´lik serüvenini konuştuk.

Bize biraz kendinden bahseder misin?

Almanya´da doğup büyüdüm. Almanya Duisburg Essen Üniversitesinde Sosyal bilimler okudum. 2002 yılında Avrupa‘da ilk ve tek Kadınlar Diskosunun kurucusu ve DJ i oldum ve bu mekânımı uzun yıllar işlettim. Kulübün özgün konseptiyle bayan bayana eğlenceyi yepyeni bir seviyeye taşıdım, aynı zamanda kadınlar arası kına gibi eğlencelerde DJ performanslarının ilklerinden olarak, bu konseptin yayılmasına öncülük ettim. 2013 yılında ailecek Antalya´ya temelli dönüş yaptık ve Antalya Profesyonel Dj‘ine kavuştu. Avrupa çalışma standartlarında ki performanslarımı Türkiye‘deki organizasyonlarda devam ettirdim. Çok sayıda kadınlar matinesi düzenledim, her türlü özel eğlencelerde profesyonel PIONEER Setup‘ı ve geniş repertuarım ile hizmet veriyorum. Evli ve 3 çocuk annesiyim

DJ´lik yapmaya nasıl ve ne zaman başladın?

Almanya´da hayat çok monoton, akşamları saat 20:00 den sonra şehir merkezleri ölü. Türkiye´de ki gibi ailecek gidebileceğiniz çay bahçeleri, kafeler pek yok. Almanlar birahanelerde diskolarda takılıyor. Biz Türk Müslüman kadınların kız kıza gidebileceğimiz hiçbir yer yok. Bende düşündüm ki, Almanya gibi bir yerde kadınlar için stres atabilecekleri, rahat rahat giyinip, süslenip, eğlenebilecekleri bir yer olmalı ve bir cafe açtım. Haftanın her günü sabah 10:00 akşam 18:00 e kadar cafe restaurant ve saat 19:00 itibarı ile özel eğlencelere kiralıyordum. Lakin haftanın en güzel ve en değerli günü olan Cumartesi akşamları saat 21:00 - 05:00 arası sadece bayanlara yönelik disko tarzı eğlenceye ayırdım. Mutlu kadınlar, mutlu anne, mutlu aile demektir.

Müzik sevgisi nasıl başladı?

Yukarıda da bahsettiğim gibi eğlence mekanı açmaya karar verdim ve fark ettim ki bayan müzisyen DJ bulamıyorum, çünkü Türk Bayan DJ yok. Bende kolları sıvadım bu işi ben yapmalıyım dedim ve böylelikle DJ kariyerime başladım. Tabii ki bu işi yapacağım deyip hemen yapamıyorsunuz, öncelikle bu işin eğitimini almanız gerekiyor. Diskom olduğu için her tarz müzik yani her dilden, her yöreden, güncel Türkçe ve yabancı pop, halaylar, oyun havaları, oryantal ve roman havaları olmazsa olmazlardandı ve mutlaka repertuvarımda bulundurmalıydım. Cafeme sadece Türk değil her milletten kadınlar geliyordu. Yüzlerce CD´ler aldım dinledim çalıştım. 2002 yılında şimdiki gibi internet pek yaygın değildi, her yeni çıkan CD´yi alıyordum. Kazandığım paranın bir kısmını CD´lere harcıyordum. Şimdiki DJ´ler gibi internetten kalitesiz müzikler indirip DJ´im demedim. Laptop´tan rastgele bir şeyler tıklamak DJ‘lik değildir.

 

Sadece kadınlar için çaldığınızı biliyoruz. Sizi ilk defa görenlerin tepkisi ne oldu?

Tepkiler her zaman pozitif oluyor. Bayanlar erkek müzisyenlerin önünde rahat eğlenemedikleri için önlerinde bir bayan bulduklarında çok mutlu oluyorlar ve gönüllerince eğlenebiliyorlar. Antalya´ya geldiğim zamanlarda bayanlar arası olan eğlencelerde erkek müzisyenlerin önüne perde çekiliyormuş ve bu şekilde eğlenceler sürdürülmeye çalışılıyormuş. Benimle bu durum değişti ve artık kadınlar daha güzel eğlenceler yaşıyorlar.

Neden kadın kadına eğlence?

Kadın kadına eğlenceler her zaman çok daha eğlenceli geçiyor. Nedeni, erkekli ortamlarda oynamayan bayanlarda oynayabilme imkanı buluyor karışık eğlencelerde oynayan bayanlar dahi bayanlar arası olduğunda daha çok eğlendiklerini ifade ediyorlar. Bilhassa kadınlar matineleri, kına geceleri, bekarlığa veda partisi gibi eğlenceler genellikle bayanlar arası olduğundan DJ´in de bayan olması eğlencenin dozunu arttırıyor.

Tesettürlü kadının bırakın DJ olmasını, müzik dinlemesi, eğleniyor olması bile karşıdan bakanlar için garip gelir. Diyelim ki iyi bir teklif geldi… Kadınlı erkekli bir ortam ve içki var, sizden çalmanızı istediler. Kabul eder miydiniz?

Gece kulüpleri gibi mekanlar zaten beni çağırmazlar, konseptlerine uymam. Ama etkinlikler, açılışlar, düğün ve özel eğlencelerde tabii ki erkeklerde bulunabiliyor, kimin ne içtiği de benimle ilgili bir husus değil. 

Özel kıyafetler giyiyor musun?

Elbette giyiyorum, sahnede ışıl ışıl olmalıyım. Bir sanatçı işine ve misafirlere saygıdan dolayı görünüşüne dikkat etmesi gerekir. Davette herkes şıkır şıkır, sen günlük kıyafetlerinle gidersen saygısızlıktır, hem kendine hem de işine önem vermediğin intibası oluşturur.

Bir DJ´de olmazsa olmaz dediğin bir özellik var mı?

İyi bir DJ olarak her zaman neşeli, güler yüzlü, sempatik ve güncel müziklerin mutlaka takibinde olmalısınız. Anında ortama ve oynayanlara göre müzikler seçebilmeli ve sahneyi her zaman canlı tutabilmelisiniz. Her ortama ve yöreye göre her türlü müzik tarzını çalabilmek ve geniş repertuara ulaşabilmek ancak uzun yıllar ve binin üzerinde eğlencelerden sonra olabilir.

Sizi diğerlerinden ayıran en önemli özellikler nelerdir?

Profesyonel Pioneer DJ-CD Çalar ve Mikser Setup‘larıyla aralıksız performans. Yüksek ses kalitesinde CD‘ler ve Türkiye‘nin her yöresine hitap eden çok geniş repertuar ile profesyonel DJ hizmeti. Eğlenceniz için sanatçı seçerken tecrübe, repertuar, referans, özveri ve profesyonellik gibi noktalara göre karar vermek gerekir ve bunlar bende mevcut. Organizasyonun toplam maliyetlerinin küçük bir bölümünü teşkil eden müzikte birkaç lira tasarruf yapmak için tüm eğlenceyi riske atmak, en yanlış karar olur.

DJ´likte zorlandığın anlar oluyor mu? Bu işin en zor yanı ve yanları nedir?

Uzun yıllar, yani 17 yıldır DJ´lik yaptığım için pek zorlandığım bir şey yok sayılır. Öncesinden gelin damat ile yörelerini ve özel isteklerini konuşuyorum çiftimizin arzuları ve ortama, yani misafirlerimizin oynama yeteneklerine göre eğlence şekilleniyor, bir eğlence diğerine benzemiyor. İtiraf etmeliyim ki her seferinde eğlence başlayana kadar birazcık heyecan oluyor. Yurtdışı ve şehir dışı programlarım epey yorucu geçiyor ama değişik yerleri gezmeyi görmeyi güzel insanlarla tanışıp dostluklar kurmayı seviyorum, Türkiye´nin her yöresinde bir ailem gibi beni seven gelinlerim ve yakınları var.

DJ´lik senin hayatında neleri değiştirdi?

Benim değil de birçok insana ilham kaynağı oldum. Benden sora, yani şu anda Almanya´da yüzlerce Bayan DJ var. Türkiye´de de bayanlar arası eğlencelerin yayılmasına ve sevilmesine de öncü oldum.  

Eşiniz bu duruma destek oluyor mu?

Başından beri her türlü desteği verdi ve vermeye devam ediyor. Kendisi zaten 2000´li yılların sevilen ve Türk Alman karışık davetlerde, her iki tarafın da zevkine profesyonelce hitap edebilen, nadir bulunan DJ´lerdendi.

Sürekli çaldığın bir yer var mı? Seni görmek isteyenler seni nerede bulabilirler?

Her yerdeyim. Farklı şehirlerde farklı mekanlarda kadınlar matinelerinde çıkıyorum. Kına geceleri, Nişan, Düğün, Doğum günü, Mezuniyet ve her türlü özel eğlencelerde, her türlü mekan, Hoteller, Düğün salonları ve Cafelerde komple ekipmanım ve kendi aracım ile gidiyor harika eğlenceler yapıyorum.

DJ olmak isteyenler bu işe nereden ve nasıl başlamalı? Ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsin?

Öncelikle müzik ile ilgili olmalı, sevmeli, ardından eğitimini almalılar. Sonuçta bizlere güvenip en özel günlerini bize emanet ediyorlar. Bu özel günün büyük öneminin farkında olmalılar. Sanatçı yönünüz olmalı gerekir. Maalesef çoğu buna artık hızlı para kazanma fırsatı olarak başlıyor. Daha dün başlayıp hemen yüksek meblağlar alıyorlar. Tecrübe kazanana kadar açıkça tecrübesiz olduklarını söyleyip, hatta ilk önce ücret almadan deneyim kazansınlar, ardından küçük miktarlar alarak, tecrübeleri arttıkça ve sahiden işin hakkını verip misafirlerin memnuniyetini yakaladıktan sonra artık DJ olarak piyasaya çıksınlar.

DJ olmak isteyenler için herhangi bir okul var mı?

Kurslar var ama kursu bitiren herkes DJ olmuyor. Bu uzun çalışmalar sonucunda olur.

Bu yazıyı okuduktan sonra DJ´likle ilgili sana ulaşmak isteyenler olabilir. Facebook´ta Fan sayfası veya kendine ait bir adresin var mı?

Web adresim:  www.djnimet.de İnstagramm:  @dj_nimet Facebook: Bayan Dj Nimet

Telefon: 0531 948 28 43

Genelde barda takılan, pek dans etmeyen bir kitleyle karşı karşıyasın diyelim. İnsanları canlandırmak için beş parça söyle bize. Ne çalarsın?

Erik dalı, Barış Manço´dan Kara Sevda, Sezen Aksu´dan Rakkas, Tarkan, David Guetta.

Antalya halkı eğlenmeyi biliyor mu?

Antalyalılar biraz farklı. Sadece bildikleri müziklerde oynamayı seviyor. Bense farklı müzikler çalmayı seviyorum, tekrardan hoşlanmıyorum.

Sıkça bir yerlerde çaldığın için gece hayatına dair bir bıkkınlık geliyor mu üzerine? Bir yerde çalmadığın bir gecede ne yapardın?

Yok, sıkılmıyorum hatta hasta olduğum başımı bile kaldıramadığım durumlarda dahi söz verdiğim eğlencelere katıldım. Hiç bir zaman kimseyi yarı yolda bırakmadım. Eğlence başladığında çok ilginç ağrılarım gidiyor, sahnede bambaşka biri oluyorum.

Şu dönemde sıkça sorulan bir soru bu ama senin de düşüncelerini merak ediyorum. DJ´lik yapmak epey kolaylaştı, teknolojinin gelişmesiyle. İyi bir müzik zevki ve gerekli ekipmana sahip olmak iyi bir DJ olmak için yeterli mi sence?

Hiçbir zaman teknoloji bu işin en zor tarafı değildi. Profesyonel fotoğraf makinesi sizi iyi fotoğrafçı yapmadığı gibi, en iyi setup sizi Dj yapmıyor. DJ hitap ettiği topluğunun müzik zevkini önceden sezebilmeli. İnsanların önüne geçip rastgele müzik oynatanlar bu mesleğe hakarettir. Tüm dünya müziklerini sevebilmeli, kendi beğendiği değil, her bir spesifik ortamı eğlendiren en iyi parçaları zamanına göre ve güzel geçişlerle çalabilmelidir.

Son olarak röportaja ilave etmek istediğin şeyler var mı?

Sadece Harika Eğlence İsteyenlere, Avrupa ve Türkiye‘de toplam 17 yıl tecrübe, özverili, güvenilir çalışma prensibi, işinin hakkını %100 veren DJ Nimet en güzel eğlencelerin garantörü. Hiç kimseyi yarı yolda bırakmayan DJ Nimet sizin de güveninizi boşa çıkarmayacaktır.

röportaj: Aynur Eryılmaz

 

 

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
3 BOYUTLU GELECEK
3 BOYUTLU GELECEK
“Sizin başarınız, bizim başarımız o yüzden çok çalışıyoruz”
hem Türk basketboluna hem de Antalya basketboluna faydalı olmak
hem Türk basketboluna hem de Antalya basketboluna faydalı olmak
Eğer bu problem yok ise temel motorik (sürat, denge, kuvvet, koordinasyon) özellikleri gözlemliyoruz
Sağlıklı ve Garantili Evcil Hayvanlar ‘Doğan Akvaryum  Petshop´ta´
Sağlıklı ve Garantili Evcil Hayvanlar ‘Doğan Akvaryum Petshop´ta´
Tarım Bakanlığı onaylı malzemelerle müşterilerimizin hizmetindeyiz
Organ bağışı yaparak bizlere umut olun. Bir gün sizin de ihtiyacınız olabilir!
Organ bağışı yaparak bizlere umut olun. Bir gün sizin de ihtiyacınız olabilir!
Nakilde Ülkemizde yılda 3-4 bin nakil yapılmakta.
"Propolis sadece Arı ürünüdür ve Arıların İnsanlığa en büyük armağanıdır"
"Propolis sadece Arı ürünüdür ve Arıların İnsanlığa en büyük armağanıdır"
POLEN de içerisinde 70´e yakın vitamin içerir, kovandaki larvalar yumurtadan ilk çıktıklarında polen tüketirler.
2020 YILI BURÇLAR - Astrolog Nurgül DÜZENLİ
2020 YILI BURÇLAR - Astrolog Nurgül DÜZENLİ
2020 yılının astroloji haritası
15 Temmuz hain darbe girişimini Üniversitelerde okullarda ders olarak okutulmalıdır…
15 Temmuz hain darbe girişimini Üniversitelerde okullarda ders olarak okutulmalıdır…
ANTALYA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ GAZİLERİ VE TERÖR MAĞDURLARI Dernek Başkanı, HÜSEYİN UYAR
“sporumu sanalda değil sahada yapıyorum”  adlı proje, İç İşleri Bakanlığı´ndan onay bekliyor
“sporumu sanalda değil sahada yapıyorum” adlı proje, İç İşleri Bakanlığı´ndan onay bekliyor
Antalya Eskişehir Gönüllüleri Dernek Başkanı, Muhsin Mert
Her derde deva “Ozon terapi”
Her derde deva “Ozon terapi”
Doz ve toksisite açısından düşük riske sahiptir.
bir MANİ var ki El mani
bir MANİ var ki El mani
Önemli olan kısmetteki nimeti aramak, anlamak ve o nimetteki hikmet ile hallenmektedir.
“Ülke yönetimine talibiz”
“Ülke yönetimine talibiz”
ÜLKEM Partisi Antalya İl Başkanı Hasan BİLEN
Ortadoğu ülke liderlerinin vazgeçemediği usta şef: Hüseyin DOĞRUÖZ
Ortadoğu ülke liderlerinin vazgeçemediği usta şef: Hüseyin DOĞRUÖZ
Avrupa ülkesi birçok Başbakanın menüsünü hazırlayan usta
Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Entegrasyon Başkanı  Mete Kaçar
Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Entegrasyon Başkanı Mete Kaçar
İnsanlık için en büyük, hayırsever hareket
“Güzel fotoğraf çekmek için değil, kendinizi ifade edebildiğiniz samimi fotoğraflar çekin”
“Güzel fotoğraf çekmek için değil, kendinizi ifade edebildiğiniz samimi fotoğraflar çekin”
fotoğraf sanatçısı olan Hakan Yeşil
MAGAZİN TOPLUMU OLDUK
MAGAZİN TOPLUMU OLDUK
Şikayet etmek, suçlu aramak yerine çevre için katılımcı olmamız daha iyi olmaz mı?
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi