ANTALYA SEVDALILARI PLATFORMU DALYA DEDİ...
Antalya Sevdalıları Platformu Kurucusu ve Başkanı Gazeteci Ali Ay´ın organize ettiği 100.cü Toplantısı AESOB Başkanı Adlıhan Dere´nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. 70 kişiye yakın seçkin davetlinin katıldığı toplantının ana gündem maddesi 16 Nisan´da yapılacak referadum oldu.
Tarih: 4.5.2017 16:32:10

Antalya Sevdalıları Platformu Kurucusu ve Başkanı Ali Ay´ın organize ettiği 100.cü Toplantısı AESOB Başkanı Adlıhan Dere´nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. 70 kişiye yakın seçkin davetlinin katıldığı toplantının ana gündem maddesi 16 Nisan´da yapılacak referadum oldu.

Antalya Sevdalıları Platformu Üyeleri ile buluşan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Antalya Sevdalıları Platformu´nun düzenli olarak yaptığı kahvaltı programına katılan AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer, işadamları, esnaflar, oda başkanları, gazeteciler ve siyasilere konuştu. 16 Nisan referandumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Sümer, “Yeni sistem kişiler için değil, devlet için gerekli” dedi.

Toplantıda konuşan Platform Sözcüsü Ali Ay başlangıçta toplantıya ev sahipliği yapan AESOB Başkanı Adlıhan Dere ye teşekkür etti. Platformun hiçbir zaman siyasi ve ticari kaygısı olmadığına dikkat çeken Ay, her zaman Antalya´nın sorunlarını masaya yatırdıklarını bu sorunlarla ilgili kişileri bir partiden ya da bir oluşumdan ziyade kişisel olarak düşünerek toplantılara davet ettiklerini belirtti.

Toplantının başında AESOB Eski Başkanı Abdullah Sevimçok için katılımcılardan dua isteyen Ay; "Bu platforma Abdullah Bey´in gerçek anlamda çok emeği geçmiştir. Bizim bugünkü geldiğimiz noktada merhumun çok emeği vardır. Bugün 100.cü toplantımızın burada gerçekleşiyor olması bize kaderin bir güzelligidir. Ben sizlerden toplantımızın hemen başında Merhum Abdullah Sevimçok ağabeyim için bir ´Fatiha´ istiyorum" dedi.

Eski AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok´a okunan rahmetin ardından AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer toplantıya katılanları selamladı ve 16 Nisan referandumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Referandum çalışmaları için gittiği her yerde vatandaşa yeni anayasa değişikliğinin maddelerini okuyup okumadıklarını sorduğunu belirten Sümer, “Okunma oranı düşük olsa da vatandaşımızın okumamasını anlayabiliyorum fakat ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun da değişecek maddeleri okumadığı yaptığı gaflardan ortaya çıkıyor. Bize bu kadar karşı çıkan ve hayır cephesinde çalışmalarını yürüten ana muhalefet partisi liderinin okumadan söylem üretmesini aklım mantığım almıyor” dedi.

ÜLKEMİZİN İLERİ GİTMESİ ENGELLENDİ

Kılıçdaroğlu´nun yeni sistemde Cumhurbaşkanı ve başbakan olacağını ve ikisinin de başka partilerden seçilmesi halinde kavgaların olacağını öne sürdüğünü hatırlatan Sümer, “İşte biz tam da bu yanlışı düzeltmek için yeni sistemi getiriyoruz. 3 Kasım 2002 öncesini düşündüğümüz zaman koalisyonlardan, kargaşalardan o kadar çok çektik ki. Bu istikrarsız dönemlerde maalesef ülkemiz patinaj yaptı. Bu patinaj bilinçli bir şekilde yaptırıldı. Ellerimize, kollarımız prangalar takıldı. Ülkemizin ileri gitmesi engellendi” diye konuştu.

Sümer, konuşmasına şu örnekle devam etti;

“Bir arabayı düşünün 100 liralık mazot koyuyorsunuz. Em azından 100 km yol gitmeniz gerekirken 20 km yol gidiyorsunuz. İşte biz yeni anayasa değişikliğiyle beraber bunun önüne geçmek istiyoruz. Türkiye´de yapılan gelişmelere ve hizmetlere baktığımız zaman o parti, bu parti diye düşünmeden bütün hizmetlerin hep istikrarlı dönemler sayesinde gerçekleştiğini görüyoruz. 3 Kasım 2002´den beri istikrarlı bir dönem yaşıyorsak bu, sistemin kuvvetinden değil, AK Parti içindeki kişilerin kardeşlik hukuku, samimiyet hukukuyla beraber iş yapmasından dolayıdır. Bir problem yaşansa da bunu dışarıya yansıtmamalarından kaynaklıdır.”

İSTİKRAR SAYESİNDE GÜÇLENDİK

Türkiye´nin istikrar sayesinde her alanda hızlı ve güçlü bir gelişme gösterdiğinin de altını çizen İl Başkanı Sümer, sağlık reformuyla ilgili şu çarpıcı örneği verdi;

“2002 öncesinde devlet o kadar acizdi ki boğazımıza sokulan tahta çubukları alamayacak durumdaydı. Ben genelde bademcikten sorun yaşardım ve doktora gitmeye korkardım. Şimdi tek kullanımlık olan tahta çubukların yerine, steril olarak düşünülen bir su içerisine dondurmacıların kaşığı gibi bir kaşık konurdu ve o kaşıkla herkesin ağzına bakılırdı. Hasta olmasanız bile zaten hastaneden hasta olup çıkardınız. Tüm bunları düşünün, bir de 2002´den sonrasını düşünün. Şimdi o tahta çubuklar tek kullanımlık şekilde. 2002 öncesinde işte bu kadar aciz bir devlet vardı.”

Yeni sistem neden gerekli sorusuna da yanıt veren Başkan Sümer, “Yeni sistem kişiler için değil devlet için gerekli. Kişilerin yapısıyla, karakteriyle güçlülüğüyle yönetilen bir Türkiye değil, sistemin güçlü olmasıyla yönetilen bir Türkiye için gerekli. Çift başlılığı ortadan kaldırmak için gerekli. Hatta bir atasözümüz bile var bu konuda, Çatal kazık yere geçmez diye” ifadelerini kullandı.

AVRUPA TAŞERONLARIYLA TÜRKİYE´Yİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

Kenan Evren´in darbe anayasasını hazırlarken tüm yetkiyi cumhurbaşkanına verdiğini, sorumluluğu ise başbakanlık makamında topladığı söyleyen Sümer, mevcut sistemde de bunun sürdüğünü ifade etti. Sümer, yeni sistem ile Cumhurbaşkanının sorumlu ve hesap verebilir hale geldiğinin altını çizdi. Avrupa´nın güçlü bir Türkiye istemediğini de vurgulayan Sümer, bunun nedenini şu sözlerle açıkladı;

“Bu, Avrupa´nın yıllarca Afrika´yı sömürmesinden sonra artık kendine yeni bir sömürü ülkesi aramasından kaynaklı. Türkiye´nin bu bölgede güçlü bir ülke olmasını istemiyorlar. Türkiye´nin sömürü altında, üst akılların yönettiği, onlar ne derse buna uyacak bir ülke olarak kalmasını istiyorlar. Bu Türkiye artık eskide kaldı. Artık bilsinler ki güçlü bir Türkiye var. Milletin sözünün hakim olduğu bir Türkiye var. Yıllardır taşeronlarıyla Türkiye´yi engellemeye çalışan Avrupa, bugün artık işi kendisi ele alıyor ve Türkiye´nin önünü kesmek için elinden geleni yapıyor.”

Milletin doğruyu yanlışı çok iyi ayırabildiğinin unutulmamasını isteyen Rıza Sümer, “Ben gittiğim yerlerde görüyorum ki bu millet baktığı zaman gönül gözüyle görüyor ve kimin millet için çalıştığını, kimin de vatanına hainlik yaptığını çok iyi biliyor ve hesabını soruyor. İnanıyorum ki inşallah 16 Nisan´da güçlü bir evet ile güçlü bir Türkiye için, milletimiz için tüm engeller ortadan kalkacak. Ülkemiz cumhuriyetimizin yüzüncü yılında 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyecek" dedi.

Toplantıya AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kahveciler Federasyonu Genel Başkanı Murat Ağaoğlu Muratpaşa Esnaf Kefalet Başkanı Turgut Bucak Yeni Konyaaltı Esnaf Kefalet Başkanı Mehmet Çoşkun Milli Piyangocular Odası Başkanı Yalçın Sayar Antalya Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı KEPSİAD Başkanı Rüştü Peker Akdeniz Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Öztürk Ensar Vakfı Antalya İl Başkanı Ertan Kara Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan Antalyaspor Eski Kaptanı Abdülkerim Koç Antalyaspor Eski Yöneticisi Cafer Hadimioğlu AESOB Genel Sekreteri Mehmet Işıldağ Antalya Otizm Derneği Başkanı Demet Çileli Baz, Emin Kurumsal Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Emin İlhan AK Parti Eski Yöneticisi Veli Yavuzcan Platform Üyelerinden Ahmet Demir Sema Yerdelen Ali Tongülüs Yalçın Küçük Recep Çavuş Süleyman Hekimoğlu Orgil Konuk Halil Ibrahim Anlak katıldı...


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: ANTALYA SEVDALILARI PLATFORMU DALYA DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez, WhatsApp ihbar hattı ile yanı başınızda…
Kepez, WhatsApp ihbar hattı ile yanı başınızda…
Kepez Belediyesi-0 555 024 07 07 WhatsApp ihbar hattı
BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU VE BAKAN GÜL ÖNCÜPINAR´DAKİ BYEGM BASIN MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU VE BAKAN GÜL ÖNCÜPINAR´DAKİ BYEGM BASIN MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Türkiye güçlü bir ülkedir.
KEPEZ´DE FESTİVALLİK KONSERLER
KEPEZ´DE FESTİVALLİK KONSERLER
Kepez Belediyesi´nin Antalyalılara armağan ettiği Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu, önce Buika konseri, ardından Pink Martini ve Rafadan Tayfa konserlerine ev sahipliği yapacak.
BÜYÜKŞEHİR´DEN YAZ SPOR OKULLARI
BÜYÜKŞEHİR´DEN YAZ SPOR OKULLARI
Antalya Büyükşehir Belediyesi ‘Yaz Spor Okulları´ törenle açıldı. Antalyalı öğrenciler yaz tatilini spor yaparak geçirecek.
ERDOĞAN´DAN HÜSEYİN SAMUT´A BAŞARI PLAKETİ
ERDOĞAN´DAN HÜSEYİN SAMUT´A BAŞARI PLAKETİ
Kurulduğu 1994´ten beri Antalya´ya ülkemize hizmet üreten SAMUT Yatırım A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut´a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan plaket verdi
MÜSİAD´TAN KATAR´A DESTEK
MÜSİAD´TAN KATAR´A DESTEK
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Körfez ülkelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerinin kesilmesi ve yaşanan gelişmeler ile ilgili Ankara´da yapılan Başkanlar Kurulu toplantısından sonra bir açıklama yaptı.​
KEPEZ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
KEPEZ EĞİTİMİN HİZMETİNDE
Kepez Belediyesi, ilçede eğitim veren okulların her türlü ihtiyacına koşarak sosyal belediyeciliğe yeni bir soluk getiriyor.
TİTREYEN GÖL TERFİ MERKEZİ TAMAMLANDI
TİTREYEN GÖL TERFİ MERKEZİ TAMAMLANDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi çevreci projelerine hız kesmeden devam ediyor.
KEPEZ´DE İMAR MASAYA YATIRILDI
KEPEZ´DE İMAR MASAYA YATIRILDI
İmar ve şehircilik alanında sürekli gelişim sağlayan Kepez Belediyesi, bu alanlardaki yeni gelişmelerin takibi amacıyla Büyükşehir Belediyesi´ne çıkartma yaptı.
 TÜREL; “HAYSİYET VE ŞEREF CELLADI KABİR BÖCEKLERİ”
TÜREL; “HAYSİYET VE ŞEREF CELLADI KABİR BÖCEKLERİ”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kendisi hakkında, hiçbir temele dayanmayan, aslı astarı olmayan ‘Türel görevden alınacak´ şeklinde yazı ve yorumlara tokat gibi cevap verdi.
KONYAALTI FESTİVALE HAZIR
KONYAALTI FESTİVALE HAZIR
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek; “Hobi Fest 2017´ye hazırız” dedi
POTANIN EFSANELERİ MURATPAŞA´DA
POTANIN EFSANELERİ MURATPAŞA´DA
Muratpaşa Belediyesi´nin aralarında futbolcu Burak Yılmaz´ın annesi Belgin Yılmaz´ın da bulunduğu Antalya´da bir dönem basketbola damgasını vuran sporcuların karşı karşıya geldiği Potanın Dostları Basketbol Şenliği Çağlayan Spor Salonu´nda gerçekleşti.
ANTALYA´DA TARİHİ BULUŞMA
ANTALYA´DA TARİHİ BULUŞMA
Türk Konseyi Gümrük İdareleri Başkanları 6. Toplantısı 12 Mayıs 2017 tarihinde Antalya´da düzenlendi.
RUS KONSOLOS´TAN SÜMER´E ZİYARET
RUS KONSOLOS´TAN SÜMER´E ZİYARET
Rusya´nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer´i ziyaret etti.
KEPEZ´DEN SATRANÇ TURNUVASI
KEPEZ´DEN SATRANÇ TURNUVASI
Belediyesinin düzenlediği satranç turnuvasında yaş günü olan Deniz Oskay adlı öğrenciyle satranç oynayan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, doğum günü hediyesi olarak uluslararası turnuva sözü verdi.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi