AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç;
“Vatandaşlarımıza müjde üstüne müjde..”
Tarih: 3.5.2018 16:28:15

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti hükümetleri döneminde vatandaşların refahı ve huzurunun artırılması için toplumun her alanında şartların iyileştirilmesi için sürekli düzenlemeler yapıldığını belirterek, “Bizden önceki iktidarların yapamadıklarını yaptık, sürekli vatandaşlarımızın yanında olduk, insanlara dokunduk, dertlerini dinledik, çözümler ürettik” dedi.

 YENİ MÜJDELER

16 yıldır Ak Parti iktidarları döneminde toplumun her alanında, gerek iş hayatında, gerekse sosyal hayatla ilgili çeşitli düzenlemeler ve iyileştirmeler yapıldığını ve halen devam edildiğini belirten Milletvekili Enç, “ Başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başbakanlarımız ve bakanlarımız, ülkemizin kaynakları ve imkânları doğrultusunda reformlar, teşvik ve destek paketleri hazırlayıp, vatandaşlarımızın refahını, huzurunu ve gelir seviyesini artırmaya çalıştık. Özellikle bizden önceki dönemlerde ihmal edilmiş, dezavantajlı durumda olan yaşlılarımız, emeklilerimiz, şehit yakınları ve gaziler, dul ve yetimler, kadınlarımız, gençlerimiz için yeni yeni projeler üretip, ekonomik ve sosyal şartlarında iyileştirmeler yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla geçtiğimiz günlerde Başbakanımız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile ilgili bakanlıklarımızın çalışmalarıyla yeni bir ekonomi paketi daha açıklanarak vatandaşlarımıza yeni müjdeler verdik” diye konuştu.

 EMEKLİYE BÜYÜK İKRAMİYE: BAYRAMLARDA 2 BİN TL

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve ÇSG Bakanımız Jülide hanımın açıkladığı paket emeklilerimizi, dul ve yetimlerimizi, şehit yakını ve gazileri, Vazife ve Harp Malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, Geçici köy korucuları, Şeref aylığı sahipleri, Şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal savaşı gazileri Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller İle bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri olmak üzere yaklaşık 12 milyon 300 bin vatandaşımızı ilgilendiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yapılan çalışma neticesinde Ramazan ve Kurban bayramlarında bir bayramda alınacak ikramiye ödemesi emeklinin kendisine 1000 lira olacak. Ancak ölüm aylığı alan dul, yetim ve ana, babalara ise aylık hisseleri oranında; iş kazası meslek hastalığından dolayı gelir alanlara ise, iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak. İkramiye, emeklilere yıllık 2 bin lira, aylık bazda ise 166,7 lira ilave artış anlamına geliyor. İkramiyeden Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık alan; SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, Şehit yakını ve gaziler, Vazife ve Harp Malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, Geçici köy korucuları, Şeref aylığı sahipleri, Şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal savaşı gazileri Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller İle bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri olmak üzere yaklaşık 12 milyon 300 bin vatandaşımız yararlanacak” dedi.

 Milletvekili Enç, hükümetin kadınlar, gençler, yaşlılar, engelliler ve işsizlere istihdamla ilgili çalışmalarını ise şöyle sıraladı:

 

 

GİRİŞİMCİ GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ..

Gençlerimize yönelik iş yeri açmak isteyen 18-29 yaş arasında iş yeri açmak isteyen gençler var. Bunlara daha önce 3 yıla kadar vergi kolaylığı getirmiştik. Gelir vergisinden 75 bin lira gelire kadar vergiden muaf tutuyorduk genç girişimciliği desteklemek adına. Biri ilave daha getiriyoruz. İş yeri açıyor birisi, bu üç yıllık gelir vergisi desteği yine devam edecek, bunun üzerine de 1 yıl boyunca çalıştırdığı, iş yeri açan kendisi BAĞKUR primi ödemeyecek, biz ödeyeceğiz. Devlet ödeyecek, bir yıl boyunca prim derdi olmayacak.

 YAŞLILIK AYLIĞI 500 LİRA OLUYOR..

Gençlerden sonra yaşlıları da ihmal edemezdik. Bu müjdemiz de yaşlılarımızla ilgili. Bu yaşlılar kim? 65 ve üzeri. 65 yaşlılık aylığı diye bir şey var. 2022 sayılı kanuna göre ödenen bir aylık. Bu üç ayda bir ödeniyor ve her ay için şu an 266 lira. Üç aylığı toptan ödeniyor yani 3*266 lira olarak ödeniyor. Kimler alıyor? Bunu emekliliği olmayan, kimsesi olmayan, hiçbir geliri olmayan kadın erkek fark etmez vatandaşlarımız. Ne kadar var? 600 bin civarında bu haktan bu yaşlılık aylığından yararlanan vatandaşlarımız var. Bunların 266 lira olan aylığını 500 liraya çıkarıyoruz. Üç ayda bir 1500 lira para almış olacaklar.

 CEP HARÇLIĞI BİZDEN..

İşbaşı eğitim kurslarının süresini bilişim ve imalat sektöründe 3 aydan 6 aya çıkardık. Geleceğin meslekleri olan siber güvenlik, bulut bilişim ve kodlama gibi alanlarda 9 ay eğitim, 75 lira cep harçlığı veriliyor. Ayrıca gençler bilişimle ilgili mesleklerden biriyle ilgili eğitim talep ettiklerinde kupon yöntemi devreye giriyor. Burada da 10 bin liraya kadar destek veriyoruz.

 HEM GENÇLERİN İSTİHDAMI, HEM ESNAFA DESTEK

"Bir senden bir benden teşviki" ilk kez pilot olarak uygulanacak. Küçük işletmeleri canlandıracak, bu dinamizmin kayıtlı istihdamı teşvik edeceği bir yapı olacak. Bugüne kadar prim, vergi desteği vermişiz, ücret desteği vermemişiz. İlk defa ücreti de ödeyeceğimiz bir model bu. İmalat sektöründe olan, ustalık belgesi bulunan ve 2017 çalışan sayısı ortalaması 1-3 olan işyerlerimizde ilave 2 kişinin istihdamına destek vereceğiz. Hükümetimiz 18-25 yaş genci işe alan işverene, "Primi, vergiyi ve ücreti bir ay sen öde bir ay biz ödeyelim" diyor.

 BORÇLU ESNAFA SAĞLIK HİZMETİ

“Bağ-Kur´luların 60 güne kadar prim borcu olsa da sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Ama bunun dışında 60 günün üzerinde prim borcu varsa; acil hallerde eşi ya da kendisi hamileyse doğumdan sonraki 8 haftaya kadar, trafik kazası halinde ise koruyucu sağlık hizmetlerinden, iş ve meslek hastalıklarıyla ilgili sorunlarda sağlık hizmetlerinden her bir şekilde sorunsuz olarak, hiçbir kısıtlama olmadan faydalanabiliyorlar"

 KADINLAR HEP BAŞTACIMIZ

´´Biz kadınların üretimde daha çok yer almasını istiyoruz, yönetim kademelerinde, karar mekanizmalarında daha çok yer almalarını istiyoruz. İş başı eğitim kurslarına katılan kadınların 2-5 yaş arasındaki çocukları için 400 TL bakım desteği vereceğiz”

 İŞSİZE TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA

"Bakanlığımız, işgücüne uyumlarını sağlamak, çalışma hayatı disiplinini ve uyumu yeniden sağlamak için toplum yararına programlar oluşturuyor. Sigortalarını ve ücretlerini ödüyoruz. Nisan ayı itibariyle başvurularını aldığımız kişileri bu ay işe başlatacağız.”

 ENGELLİLERİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK

Engellilere yönelik tüm ilgili mevzuatları tek bir çatı altında toplayan ilgili kanunun 2005´te kabul edilerek yürürlüğe konulduğunu söyleyen Enç, geçtiğimiz günlerde hükümetin 2 bin 500 engelli memur ataması yaptığını belirterek, "Bakanımızın açıklamalarına göre sene sonunda 2 bin 500 kişilik atamamız daha olacak ve bunlarla birlikte 2002´de 5 bin 777 olan memur sayımızı 57 bine ulaştırmış durumdayız. Kamuda yüzde 4 engelli kotamız var. Bu kota ile birlikte 370 bin kardeşimizin şu anda istihdamını da İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirmiş durumdayız" diye konuştu. Enç, ÇSG Bakanlığının, çocuk işçiliğin önüne geçilmesiyle ilgili çalışmalara önem verdiğini belirterek 2023´e kadar çocuk işçiliğin tamamen bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ KARALOĞLU “TURİZM 60 SEKTÖRE DESTEK VEREN BİR PAZARDIR”
VALİ KARALOĞLU “TURİZM 60 SEKTÖRE DESTEK VEREN BİR PAZARDIR”
70 MİLYON TURİST 70 MİLYAR DOLAR GELİR
Antalya´nın çöpü 135 bin konutu aydınlatıyor
Antalya´nın çöpü 135 bin konutu aydınlatıyor
Metan gazı doğaya bırakılmıyor
Başkan Türel´den 5 yıldızlı karne hediyesi
Başkan Türel´den 5 yıldızlı karne hediyesi
790 okul birincisi 1580 yakını ile birlikte tatile çıkıyor
Başkan Türel ve Vali Karaloğlu kavşak denetiminde
Başkan Türel ve Vali Karaloğlu kavşak denetiminde
Serbest Bölge Kavşağı 8 Mart´a kadar tamamlanacak
Elmalı´ya 140 milyon 500 bin TL´lik yatırım
Elmalı´ya 140 milyon 500 bin TL´lik yatırım
Her ilçeye hayvan barınağı
Çevreci otopark açılış için gün sayıyor
Çevreci otopark açılış için gün sayıyor
Antalya´nın en çevreci otoparkı
TEZHİP SANATI ANTALYA´YA RENK KATIYOR
TEZHİP SANATI ANTALYA´YA RENK KATIYOR
geçmişten günümüze ve yarına taşıyan en önemli en değer
ANTALYA OSB EĞİTİMLERİ KAZANDIRDI
ANTALYA OSB EĞİTİMLERİ KAZANDIRDI
EĞİTİMİN ÇARPAN ETKİSİ
Sporun adresi Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM)
Sporun adresi Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM)
94 bin 385 vatandaş ASFİM´i tercih etti
Kültür sanatın adresi 2018´de Kepez oldu
Kültür sanatın adresi 2018´de Kepez oldu
Yıl boyu dolu dolu etkinlik
Muhittin Böcek poşet uygulamasına gösterdiği tepkiyi  vatandaşa bez poşet dağıtarak gösterdi!
Muhittin Böcek poşet uygulamasına gösterdiği tepkiyi vatandaşa bez poşet dağıtarak gösterdi!
25 Kuruş´larına sahip çıkabilmek için bu poşetleri dağıtıyoruz
Alanya´da hizmet vatandaşın ayağında
Alanya´da hizmet vatandaşın ayağında
sosyal belediyeciliğin en güzel örneği
Başkan Türel´den Konyaaltı ve Boğaçayı açıklaması
Başkan Türel´den Konyaaltı ve Boğaçayı açıklaması
“Seçim öncesi itibarsızlaştırma çalışmaları başladı”
Evsizlere Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Evsizlere Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Evsizler sıcak yuvalarında
Dünya şehri Antalya
Dünya şehri Antalya
Türel: “Dünya şehri Antalya için ilk günkü aşkla çalışıyoruz”
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.4037
EURO
6.1605
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi