Adrasan´a imar planı müjdesi
Merkezde ne varsa ilçelerde de o oluyor
Tarih: 12.12.2018 11:41:46

KUTSO Meclis Toplantısı´nın konuğu olan Başkan Türel, Adrasan´la ilgili yeni imar planını onay için Kültür ve Turizm Bakanlığı´na gönderdiklerini belirterek, “Bakanlık planı onayladığı takdirde Adransan´ın imar planı sorununu 2019 yılı içinde çözeriz” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO)  Meclis Toplantısı´na katıldı. KUTSO üyelerine seslenen Başkan Türel, sorularını da yanıtladı. Kumluca´nın kış aylarında Türkiye´nin sebze ve meyve deposu olduğunu belirten Türel, “Kumluca üretmezse bugün Türkiye´yi bırakın Avrupa bile aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir” dedi.


Antalya´da turizmden sonra en önemli sektörün tarım olduğunu vurgulayan Türel, “Bu sebeple tarıma destek olmak, üreticinin yanında olmak, öncelik verdiğimiz bir husus. Belediye olarak sadece tarım sektörüne göreve geldiğimizden bu yana 250 milyon liraya yakın bir harcama yaptık. Göreve gelir gelmez, tarımsal sulama ve elektrik enerjisi gibi konulara öncelik verdik” diye konuştu. 


Karagöl´ün 100 yıllık su hasreti bitti
Bu dönem çözülemez denilen bir çok sorunu çözdüklerini ifade eden Türel, şunları söyledi: “2014´te seçimden önce Kumluca Karagöl´ün 100 yıllık su sorununu çözme sözü verdiğimizde birçok kişi inanmamıştı. Göreve gelir gelmez hemen kolları sıvadık. Aynı Akseki´nin 35 yıla dayanan bir su sorunu çözdüğümüz gibi Karagöl´ün su sorununu da bir yıl içinde çözüme kavuşturduk ve 100 yıllık su hasretine son verdik.”


Söylediklerimizden fazlasını yaptık
Meselelere hep çözüm odaklı yaklaştıklarını ve hiç bahane üretmediklerini söyleyen Türel, “Yaptıklarımızla da hiç yetinmedik. Hep daha iyisini, daha güzelini yapma gayreti içerisinde olduk. Seçim kitapçığımı başucumdan hiç eksik etmedim. Hamdolsun söylediğimizden fazlasını yapmışız. 19 kavşak yapacağız demişiz 27 kavşağımız olmuş. Biz söz verdik mi Allah´ın izniyle yapma noktasında size karşı bir mahcubiyet duymadık, yapamayacağımız sözü de vermedik” ifadelerini kullandı.


5 yılda 4 bin 500 km içme suyu hattı
5 yılda 4 bin 500 kilometre içme suyu hattı yaptıklarını anlatan Türel, bunun Antalya Londra arasından daha uzun bir mesafe olduğuna dikkat çekti. Kumluca´da 50 milyon lira yatırım bedelli Karaağaç İçme Suyu Projesi´nin bitmek üzere olduğunu belirten Türel, şöyle konuştu: “Karaağaç kaynağından aldığımız suyu 112 bin 775 metre içme suyu hattı ile bütün bölgeye ulaştırıyoruz. İnşallah Çaltı, Karacaağaç, Güzören, İncircik, Erentepe, Belen ve Yazır´ın vanalarını Aralık sonuna kadar açmış oluruz. Ocak´ta da Adrasan Seylemit Mevkii, Yeşilköy, Karacaören, Yeni Kışla ve Çayiçi Mahallelerini. Böylelikle 12 mahallemizi Ocak sonuna kadar susuz köyümüz inşallah kalmıyor.1970´li yıllardan süre gelen bu sorunu çözmek bize nasip oldu. Yenicepınar içme ve sulama suyu projesiyle vatandaşımıza her iki ihtiyacını karşıladık. Bunları sizler sayesinde gerçekleştiriyoruz. Destekleriniz olmasaydı bu projeler daha bekliyor olurdu.” 


Milletin sesine kulak veriyoruz
Sulama tesisi projeleriyle tarıma önemli destek olduklarını kaydeden Başkan Türel, Büyükalan sulama tesisi projesiyle Kumluca´da 1410 dekarlık alanın sulanmasına imkan sağladıklarını dile getirdi. Halkın taleplerinin yol haritalarına ışık tuttuğunu belirten Türel, “Doğru hizmet milletin sesine kulak vermekle oluyor. Katılımcı belediyecilik dediğimiz olay tamda budur. Muhtarlarımızdan tutun sivil toplum örgütlerine yolda bizi çeviren teyzelere amcalara kadar herkesin talebini tek tek bizzat takip ederim” diye konuştu.


Hedef 24 hali 11´e düşürmek
Türkiye´nin sebze ve meyve üssü konumunda olan Antalya´ya çağdaş ve modern haller kazandırdıklarını söyleyen Türel, “Kumluca´da Mavikent ve Beykonak hallerini Beykent adı altında birleştirdik. Hedefimiz Antalya´daki 24 hali, 11´e düşürmek. Böylelikle komisyoncunun da bu noktada kazancı artmış olacak. Tüccarımızın gücü artacak” dedi. 


Merkezde ne varsa ilçelerde de o oluyor
Beykonak sahil projesi ile Kumluca´nın sosyal yaşama önemli katkılar sunduklarını dile getiren Başkan Türel, “Antalya´nın merkezinde ne varsa ilçelerde de olacak mantığıyla çalışıyoruz. Antalya´da Konyaaltı Sahili varsa Kumluca´da da Beykonak sahili beraberinde oluyor” şeklinde konuştu. 
Tekirova-Kumluca duble yolunu da en kısa zamanda bitireceklerini anlatan Başkan Türel, Adrasan Liman Projesi´nin de hazır olduğunu ihalesini yapacaklarını belirterek, “Adrasan´ın iskele meselesini çözmüş olacağız” dedi. 


Adrasan´a imar planı sözü
Başkan Türel, Adrasan´a imar planı müjdesi de verdi. Türel, şunları söyledi: “Aslında biz Adrasan imar planını tamamlamıştık. Planı tamamladıktan sonra mahkemeye gidenler oldu. 18 uygulamasında mahkemenin iptal kararı karşısında sıkıntıya düştük. O iptal kararındaki gerekçelerle yeni plan hazırladık ve bakanlığa gönderdik. Adrasan kültür ve turizm gelişme alanı olduğu için plan onay yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı´nda. Bakanlık planı onayladığında 18 uygulamasına yeniden başlayacağız. Bu sorunu bizim dışımızda kimse çözemez. İnşallah planı onaylatırsak, ben kolay kolay söz vermem, Adrasan´ın imar sorununu 2019 içerisinde çözeriz.”


Teknelere plaka
Başkan Türel, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı. Adrasan´da tekne bağlama konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve plaka sistemine geçilmesi talebinde bulunan üyelere yanıt verdi. Kaleiçi Yat Limanı´ndaki teknelerde ilk plaka uygulamasına geçmek üzere Cumartesi günü tören düzenleyeceklerini belirten Türel, “Çok uzatmadan en geç bir ay içerisinde hazırlıklarımızı tamamlayalım. Bir ay sonra da gelip Adrasan´da plaka törenimizi yapalım” dedi. 

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Adrasan imar planı müjdesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez´den 3 mahalleye doğal gaz müjdesi
Kepez Belediyesi, gaz dağıtım şirketiyle 2020´de ilçede yapacağı yatırımlarla ilgili yaptığı toplantıda 3 mahalleye doğal gaz müjdesi çıktı.
Kepez yol için dağları deliyor
Kepez yol için dağları deliyor
Kepez Belediyesi, iş makineleriyle vadiyi doldurarak ve büyük kaya parçalarını kırarak açtığı yeni yolla Barış Mahallesi´nin iki yakasını bir araya getirdi.
UTEF´TEN TÜRKİYE´DE BİR İLK!
UTEF´TEN TÜRKİYE´DE BİR İLK!
Engelsiz Bir Yaşam Adına Kültür, sanat etkinliği gün boyu devam etti.
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez´den Antalya´ya köy pazarı
Kepez Belediyesi, kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için ‘Antalya Köy Pazarı´ kuruyor.
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
Deri sektöründen 11 ayda 1.6 milyar dolar ihracat
8. Antalya Leather & Fur Fashion Show
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
BAŞKAN BAHAR´A ÖNEMLİ GÖREV
OSBÜK, TÜM OSB´LERİ BİRBİRİNE BAĞLIYOR
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
Kepez´in dört bir yanına sevgi atölyesi
İlk sevgi evi atölyesi Dokuma´ya
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Karaloğlu Hayırsever Çift ile Okul Protokolü İmzaladı
Vali Münir Karaloğlu, hayırsever Mümün – Kübra Soydal çifti ile Okul Protokolü imzaladı.
Zihinlerde ve Sporda Engel Kalmasın
Zihinlerde ve Sporda Engel Kalmasın
Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz ile birlikte Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı´nın kampını ziyaret etti.
YÖRSİAD´DA KONU  ´SÜRDÜRÜLEBİLİR GİRİŞİMCİLİK´
YÖRSİAD´DA KONU ´SÜRDÜRÜLEBİLİR GİRİŞİMCİLİK´
“Tecrübe Sohbetleri” adında her ay düzenlemeyi düşündüğümüz etkinliğimiz de hayata geçecek” dedi.
Başkan Böcek engelli bireylerle bir araya geldi
Başkan Böcek engelli bireylerle bir araya geldi
“Engelleri birlikte aşacağız”
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz
2023 Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyoruz
Vali Münir Karaloğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Semineri´ne katıldı.
3. Etap Raylı Sistem´de  raylar döşenmeye başladı
3. Etap Raylı Sistem´de raylar döşenmeye başladı
Akdeniz Üniversitesi Meltem kapısında katlı kavşak çalışması
“Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?”
“Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?”
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Antalya Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat ULUCAN´ın Dünya Engelliler Günü Mesajı
Antalya Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat ULUCAN´ın Dünya Engelliler Günü Mesajı
Unutmamalıyız ki, adımlarımızın biçiminin herhangi bir önemi yok, mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçerek birbirimize her zaman, her yerde destek olmaktır.
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
deneme deneme

deneme 4
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi