Adrasan´a imar planı müjdesi
Merkezde ne varsa ilçelerde de o oluyor
Tarih: 12.12.2018 11:41:46

KUTSO Meclis Toplantısı´nın konuğu olan Başkan Türel, Adrasan´la ilgili yeni imar planını onay için Kültür ve Turizm Bakanlığı´na gönderdiklerini belirterek, “Bakanlık planı onayladığı takdirde Adransan´ın imar planı sorununu 2019 yılı içinde çözeriz” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO)  Meclis Toplantısı´na katıldı. KUTSO üyelerine seslenen Başkan Türel, sorularını da yanıtladı. Kumluca´nın kış aylarında Türkiye´nin sebze ve meyve deposu olduğunu belirten Türel, “Kumluca üretmezse bugün Türkiye´yi bırakın Avrupa bile aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir” dedi.


Antalya´da turizmden sonra en önemli sektörün tarım olduğunu vurgulayan Türel, “Bu sebeple tarıma destek olmak, üreticinin yanında olmak, öncelik verdiğimiz bir husus. Belediye olarak sadece tarım sektörüne göreve geldiğimizden bu yana 250 milyon liraya yakın bir harcama yaptık. Göreve gelir gelmez, tarımsal sulama ve elektrik enerjisi gibi konulara öncelik verdik” diye konuştu. 


Karagöl´ün 100 yıllık su hasreti bitti
Bu dönem çözülemez denilen bir çok sorunu çözdüklerini ifade eden Türel, şunları söyledi: “2014´te seçimden önce Kumluca Karagöl´ün 100 yıllık su sorununu çözme sözü verdiğimizde birçok kişi inanmamıştı. Göreve gelir gelmez hemen kolları sıvadık. Aynı Akseki´nin 35 yıla dayanan bir su sorunu çözdüğümüz gibi Karagöl´ün su sorununu da bir yıl içinde çözüme kavuşturduk ve 100 yıllık su hasretine son verdik.”


Söylediklerimizden fazlasını yaptık
Meselelere hep çözüm odaklı yaklaştıklarını ve hiç bahane üretmediklerini söyleyen Türel, “Yaptıklarımızla da hiç yetinmedik. Hep daha iyisini, daha güzelini yapma gayreti içerisinde olduk. Seçim kitapçığımı başucumdan hiç eksik etmedim. Hamdolsun söylediğimizden fazlasını yapmışız. 19 kavşak yapacağız demişiz 27 kavşağımız olmuş. Biz söz verdik mi Allah´ın izniyle yapma noktasında size karşı bir mahcubiyet duymadık, yapamayacağımız sözü de vermedik” ifadelerini kullandı.


5 yılda 4 bin 500 km içme suyu hattı
5 yılda 4 bin 500 kilometre içme suyu hattı yaptıklarını anlatan Türel, bunun Antalya Londra arasından daha uzun bir mesafe olduğuna dikkat çekti. Kumluca´da 50 milyon lira yatırım bedelli Karaağaç İçme Suyu Projesi´nin bitmek üzere olduğunu belirten Türel, şöyle konuştu: “Karaağaç kaynağından aldığımız suyu 112 bin 775 metre içme suyu hattı ile bütün bölgeye ulaştırıyoruz. İnşallah Çaltı, Karacaağaç, Güzören, İncircik, Erentepe, Belen ve Yazır´ın vanalarını Aralık sonuna kadar açmış oluruz. Ocak´ta da Adrasan Seylemit Mevkii, Yeşilköy, Karacaören, Yeni Kışla ve Çayiçi Mahallelerini. Böylelikle 12 mahallemizi Ocak sonuna kadar susuz köyümüz inşallah kalmıyor.1970´li yıllardan süre gelen bu sorunu çözmek bize nasip oldu. Yenicepınar içme ve sulama suyu projesiyle vatandaşımıza her iki ihtiyacını karşıladık. Bunları sizler sayesinde gerçekleştiriyoruz. Destekleriniz olmasaydı bu projeler daha bekliyor olurdu.” 


Milletin sesine kulak veriyoruz
Sulama tesisi projeleriyle tarıma önemli destek olduklarını kaydeden Başkan Türel, Büyükalan sulama tesisi projesiyle Kumluca´da 1410 dekarlık alanın sulanmasına imkan sağladıklarını dile getirdi. Halkın taleplerinin yol haritalarına ışık tuttuğunu belirten Türel, “Doğru hizmet milletin sesine kulak vermekle oluyor. Katılımcı belediyecilik dediğimiz olay tamda budur. Muhtarlarımızdan tutun sivil toplum örgütlerine yolda bizi çeviren teyzelere amcalara kadar herkesin talebini tek tek bizzat takip ederim” diye konuştu.


Hedef 24 hali 11´e düşürmek
Türkiye´nin sebze ve meyve üssü konumunda olan Antalya´ya çağdaş ve modern haller kazandırdıklarını söyleyen Türel, “Kumluca´da Mavikent ve Beykonak hallerini Beykent adı altında birleştirdik. Hedefimiz Antalya´daki 24 hali, 11´e düşürmek. Böylelikle komisyoncunun da bu noktada kazancı artmış olacak. Tüccarımızın gücü artacak” dedi. 


Merkezde ne varsa ilçelerde de o oluyor
Beykonak sahil projesi ile Kumluca´nın sosyal yaşama önemli katkılar sunduklarını dile getiren Başkan Türel, “Antalya´nın merkezinde ne varsa ilçelerde de olacak mantığıyla çalışıyoruz. Antalya´da Konyaaltı Sahili varsa Kumluca´da da Beykonak sahili beraberinde oluyor” şeklinde konuştu. 
Tekirova-Kumluca duble yolunu da en kısa zamanda bitireceklerini anlatan Başkan Türel, Adrasan Liman Projesi´nin de hazır olduğunu ihalesini yapacaklarını belirterek, “Adrasan´ın iskele meselesini çözmüş olacağız” dedi. 


Adrasan´a imar planı sözü
Başkan Türel, Adrasan´a imar planı müjdesi de verdi. Türel, şunları söyledi: “Aslında biz Adrasan imar planını tamamlamıştık. Planı tamamladıktan sonra mahkemeye gidenler oldu. 18 uygulamasında mahkemenin iptal kararı karşısında sıkıntıya düştük. O iptal kararındaki gerekçelerle yeni plan hazırladık ve bakanlığa gönderdik. Adrasan kültür ve turizm gelişme alanı olduğu için plan onay yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı´nda. Bakanlık planı onayladığında 18 uygulamasına yeniden başlayacağız. Bu sorunu bizim dışımızda kimse çözemez. İnşallah planı onaylatırsak, ben kolay kolay söz vermem, Adrasan´ın imar sorununu 2019 içerisinde çözeriz.”


Teknelere plaka
Başkan Türel, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı. Adrasan´da tekne bağlama konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve plaka sistemine geçilmesi talebinde bulunan üyelere yanıt verdi. Kaleiçi Yat Limanı´ndaki teknelerde ilk plaka uygulamasına geçmek üzere Cumartesi günü tören düzenleyeceklerini belirten Türel, “Çok uzatmadan en geç bir ay içerisinde hazırlıklarımızı tamamlayalım. Bir ay sonra da gelip Adrasan´da plaka törenimizi yapalım” dedi. 

 


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: Adrasan imar planı müjdesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İletişim Başkanlığı “KOVİD-19 Tecrübeleri Ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği”            video-konferansı düzenledi
İletişim Başkanlığı “KOVİD-19 Tecrübeleri Ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği” video-konferansı düzenledi
“Sağlık sistemimiz çağ atladı”
CEHALET, KORONAVİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİDİR
CEHALET, KORONAVİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİDİR
BİLİMİN ÖNEMİ
VALİ KARALOĞLU´NDAN HAYIRSEVERLERE VEFA ÇAĞRISI
VALİ KARALOĞLU´NDAN HAYIRSEVERLERE VEFA ÇAĞRISI
38 Milyon TL Yardım
Büyükşehir´den duraklara el dezenfektanı
Büyükşehir´den duraklara el dezenfektanı
Toplu taşıma araçlarında detaylı temizlik
Kepez´de maskeler kapıya geliyor
Kepez´de maskeler kapıya geliyor
Tütüncü kapı kapı dolaşarak maske dağıtıyor
“KORONAVİRÜS SONRASI BATI ANTALYA BÖLGEMİZ TURİZM AÇISINDAN ÇOK ŞANSLI”
“KORONAVİRÜS SONRASI BATI ANTALYA BÖLGEMİZ TURİZM AÇISINDAN ÇOK ŞANSLI”
Zor ama gelecek adına umutlu bir dönem yaşıyoruz!
KORONA İÇİN ANTALYA´DA YENİ TEDBİRLER AÇIKLANDI
KORONA İÇİN ANTALYA´DA YENİ TEDBİRLER AÇIKLANDI
Uymayanlara ağır cezalar uygulanacak
1179 ARAÇTA 2809 KİŞİ ANTALYA SINIRINDAN GERİ GÖNDERİLDİ
1179 ARAÇTA 2809 KİŞİ ANTALYA SINIRINDAN GERİ GÖNDERİLDİ
1 Nisanda Türkiye´de ilk defa Antalya´da başlatıldı
Vakit Yardımlaşma Vakti
Vakit Yardımlaşma Vakti
Paylaşmayı bilen bir milletiz
İlçelerde koronavirüs önlemleri
İlçelerde koronavirüs önlemleri
korona virüs salgınını önleme çalışmalarını merkez dahil 19 ilçede sürdürüyor.
ANTALYA´DA ÜRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
ANTALYA´DA ÜRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
Antalya´da Üretim Devam Edecek
Tarım Bakanı´na Tarıma Cansuyu Olacak 13 Maddelik Rapor
Tarım Bakanı´na Tarıma Cansuyu Olacak 13 Maddelik Rapor
Tarımda “Üretime Devam Kredisi”nin acilen hayata geçirilmesi
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
Kepez´de bankamatikler dezenfekte ediliyor
7/24 görev başında
Kepez´in Pazarlarında Koronavirüs Önlemleri
Kepez´in Pazarlarında Koronavirüs Önlemleri
“14 Kural” broşürü ile bilgilendirme çalışmaları yaparken, bir yandan da pazarcı esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyor.
ASAT Nisan Ayı´nda Su Sayaçlarını Okumayacak
ASAT Nisan Ayı´nda Su Sayaçlarını Okumayacak
Büyükşehir´den koronavirüsle ilgili ek önlemler
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi