“2019 yılı kadınların yılı olacak”
Astrolog SARE PALASKA
Tarih: 25.12.2018 10:59:17

“2019 yılı kadınların yılı olacak”

 

2019 için geri sayımda olduğumuz bu günlerde, önümüzdeki yepyeni yılda burçları nelerin beklediğine göz atmaya ne dersiniz. Siz sevgili okuyucularımıza özel genel yorumlarıyla 2019 yılının astroloji haritasını Astrolog Sare Palaska´ya sorduk. Değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz...

 

2019´da BURÇLAR´ı ne bekliyor ve genel bir yorum istesek ne söylersiniz?

2019´un en önemli olaylarından biri Uranüs´ün Boğa Burcu´na geçmesi. Bu süreç 2019 yılından başlayarak 2025 yılına kadar sürecek. Astrolojide Uranüs gibi jenerasyon gezegenlerin burç değiştirmeleri oldukça önemlidir. Çünkü bu gezegenlerin geçtikleri burçlar neyi sembolize ediyorsa, bu etkiler tüm toplum tarafından hissedilir. Uranüs neler simgeliyor derseniz; uyanışı, aydınlanmayı, değişimi, özgürleşmeyi, teknolojik gelişme ve icatları, yaratıcı alanların genişlemesi, tabuların yıkılması başka bakış açılarının önümüze serilmesi, hatta belki isyan ve baskıcı her durumun sarsılması. Yani anlayacağınız Uranüs, 2019 yılında köklerimizi yerinden oynatacak. Ama bunu Boğa Burcu´nda yapacak. Bu da şu demek oluyor, Boğa Burcu´nun temsil ettiği konular da masada. Boğa Burcu, geleneksel yaşam tarzını, manevi değerlere sahip çıkılmasını, rutin alışkanlıkları, muhtaçlığın ortadan kalkması kendi kendine yetmek, toprakla ilgili işler, çiftçilik, hayvancılık ve gayrimenkul sektörleri. Boğa sadece maddi dünya değerlerini temsil etmez, aynı zamanda sanat, müzik ve yaratıcılığı da temsil eder. Sanat mimari ve endüstriyel tasarım alanlarında yeni Apple ekoller ortaya çıkacak, teknoloji, sanatta daha fazla kullanılacak. Kübizm yine Uranüs Boğa´dayken ortaya çıkmıştı, 2019 ile 2025 arası da yeni ekollere gebe gibi görünüyor.

Bu yıl kendimize soracağımız en önemli soru; paraya ve maddi değerlere ne kadar bağımlıyız ve bu bağımlılıktan kurtulmaya hazır mıyız? Kendimize koyduğumuz maddi ve manevi sınırlar esneyecek, baskıcı ve yararsız kontrol sistemleri de değişime uğrayacak. Anlayacağınız 2019 sürprizleri de beraberinde getirecek.

Son dönemde tüm dünyada trend haline gelen doğal beslenme alışkanlıkları dikkatinizi çekmiştir. Toprakla ilgilenen Boğa, işleri biraz daha ileriye taşıyacak. Etrafınızda evinde kendi meyvesini, sebzesini yetiştiren insanlar, doğaya dönen arkadaşlarınızı görürseniz şaşırmayın, özümüz bize sesleniyor sadece.  GDO´lu ürünlerden kaçış hızlanacak, bir güzel haber de dünyadaki açlığa çözüm arayışları başlayacak, sağlık sektöründe doğal çözümler artacak. Güzellik anlayışı da bu değişimden nasibini alacak, artık daha doğal görünüm moda olacak.

Yetenekleriniz üzerine hiç düşündünüz mü? Şu an yaptığınız işiniz olmasa, hangi yeteneğinizle hayatınızı kazanırdınız?

2019 yılı orijinal para kazanma yöntemlerini destekleyen bir yıl olacak. Uranüs bundan önce Koç´tayken bizleri borçlandırdı, şimdi elimizdekini daha akılcı kullanmanın tam zamanı.
Tüketim toplumu olmayı geride bırakıp, tamir eden, onaran, paylaşan toplumlar olmaya doğru adımlar atacağız. 2019 yılı aynı zamanda kadınların da yılı olacak. Ne yazık ki neredeyse her gün kadınlarla ilgili negatif haberler duyuyoruz, bunun değişmesini tüm kalbimle diliyorum. 2019 yılında kadınlar daha çok ön plana çıkacak, seslerini duyuracak ve önemli pozisyonlara gelecekler.

Peki, yatırımlarımızda neler değişecek?

2019 yılının gökyüzünde en sevdiğim haberlerden biri, bilginin kolektif için kullanılmasının, fayda sağlar işler yapmanın karşılığının mutlaka olacağı. Bilgi teknolojiyi geliştirmek için var gücüyle akması gereken yere akacak.  2019´un en kazançlı yatırımları teknolojik ve dijital işlere yapılanlar olacak. 2019´u burçlar penceresinden inceleyecek olursak, hepsini farklı etkilediği yerler mutlaka olacak, burç yorumlarını okurken Yükselen Burcu´nuza göre okumayı unutmayın.

Koç: Maddi ve manevi kaynakları ile ilgili çok ani gelişmeler söz konusu olabilir. Kendi yeteneklerini kullandıkları farklı iş dallarına doğru yönelebilirler. Son bir yıldır almış oldukları kariyerleri ile ilgili sorumluluklar, hayatlarında değişikliklere kapı açabilir. Yurtdışı ve akademik kariyerleriyle ilgili şanslar söz konusu olabilir. 2019´un çok gezenleri arasında Koç´ları görebilirsiniz,  daha fazla seyahat edebilirler, mesela dil öğrenmek ya da buna benzer konularda yurtdışına çıkabilirler.

Boğa: Kendi kişilikleri, imajları, hayata bakış açılarında ve fiziksel görüntülerinde çok ani, radikal değişiklikler yaşayabilirler. İkili ilişkilerinde, ortaklıklarında beklenmedik kopmalar yaşanabilir. Başka bir durum da şöyle olabilir, iş hayatlarıyla ilgili ani ortaklık kararları verebilir ya da evlilikler yapabilirler. Boğa´lar da 2019 yılında yakın çevrelerinde ciddi değişiklikler görülüyor, özellikle ortaklı kaynaklardan, maddi ve manevi eşten ya da anneden babadan gelen miras konularından faydalanabilirler. Son bir yıldan beri de yurtdışı akademik kariyerleri ve uzaklarda bazı sorumluluklar almışlarsa, bu konular da hala gündemlerinde olabilir. Metafizik, okült, ruh, beden, psikoloji ile ilgili konulara eğilim gösterebilirler.

İkizler: Kendi bilinç ve bilinçaltı dünyalarında aydınlanmalar yaşayabilirler. 2019 yılı İkizler´in altıncı hislerini parlatacak bir yıl olacak. Yeniliklere açık İkizler, altlarında çalışan insanlarla ilgili değişimler yaşayabilirler. 2019 bekar İkizler için evliliğe adım atacakları ya da ortaklık kuracakları bir yıl olabilir. Ortaklı kaynaklar ve mirasla ilgili konular, kısıtlamalar ya da bu konularla ilgili sorumluluklar yüklemiş olabilir, bu konular 2020´nin sonuna kadar gündemlerinde olmaya devam edebilir.

Yengeç: Aynı ideali paylaştıkları gruplar ve topluluklarla ilgili konularda ani değişiklikler yaşayabilirler. Yeni bir takım gruplara, topluluklara dahil olabilir, sosyal sorumluluk projelerinde yer alabilirler. İş ortamlarında beraber çalıştığı insanlarla ilgili konularda daha şanslı olacaklar. 2019 yılı Yengeç´lerin çok çalışacağı bir yıl olacağa benziyor. Hassas Yengeç´lere ufak bir tavsiyem var, karaciğerlerine, kalça, diz kapağı arasındaki bölgeye yani sağlıkla ilgili konulara dikkat etmeleri. Ayrıca evlilik ve ortaklıklarla ilgili şartların biraz zorlayıcı olacağı, sorumluluğun da aratacağı bir yıl olabilir.

Aslan: Toplum önündeki yerleri ve kariyerleriyle ilgili konularda çok ani değişiklikler olabilir. Mevcut işlerini bırakıp bambaşka işlere cesaret gösterip, girebilirler. Anneleri ya da babalarıyla ilgili yaşadıkları ev, kökleriyle ilgili ani değişiklikler söz konusu olabilir. 2019 yılı Aslan´ların kalplerinin ve evlerinin kalabalıklaştığı bir yıl olabilir, yeni aşklar, hatta çocuk sahibi olmak gündemlerinde olabilir. Aslan´lar iş düzenlerini, birlikte çalıştıkları insanları son bir yıldır disipline etmeye, yeni bir sistem oturtmaya başlamışlardı. Bu hali hazırda süreç 2019´da da devam edebilir.

Başak: Yabancılar, yurtdışı seyahatleri, akademik kariyer, yabancı dil konuları ya da radyo, televizyon, yayıncılıkla ilgili konularda ani gelişmeler söz konusu olabilir. Bu sırada yaşadıkları fiziksel ev değişebilir ama bu değişim daha konforlu bir hayatın da başlangıcı olabilir. Çocuk sahibi olan Başak´ların, onlarla ilgili daha fazla sorumluluk almaları gerekebilir. Bu gelişmeler keyif alanlarını kısıtlayabilir. Bu süreç 2020 sonlarına kadar devam edebilir.

Terazi: Maddi ve manevi olarak ortaklı kaynaklar, işten gelen kaynaklar, anneden ya da babadan gelen miraslar, banka ve kredilerle ilgili konularda çok ani gelişmeler söz konusu olabilir. Teraziler bu dönemde kült konular, metafizik dünya ve psikoloji konularına merak salabilir, bunlarla ilgili eğitimlere katılıp, okumalar yapabilirler. Bu esnada yeni bir araba alma, iş yerini değiştirme konularında bir takım aktivasyonlar olabilir. Fiziksel evleriyle ilgili de değişimler söz konusu olabilir. Terazi´ler 2019´da kökleriyle ilgili daha fazla sorumluluk alacak gibi görünüyorlar.

Akrep: Evlilik, ortaklıklar, çok yakın arkadaşlarıyla ilgili konularda ani değişiklikler söz konusu olabilir. Hayatlarına ilginç insanlar girebilir. Bazı arkadaşlıkları, ortaklıkları, evlilikleri sonlanabilir. Bunu negatif olaylar olarak düşünmemek gerekir, her yenilik için, eskinin yıkılması gerekir ki temel temiz ve sağlam bir zemin üzerine kurulabilsin. 2019 onlar için aydınlanmalar yılı olabilir. Yıldırım aşkı 2019´un gündemi de olabilir, ani bir tanışma, ani bir evlilik kararı Akrep´lerin düzenlerini değiştirebilir. Bu esnada maddi ve manevi kaynakları 2019 yılı boyunca korunacak gibi gözüküyor hatta daha fazla kazanç sağlayabilirler. Bu noktada uyarmakta fayda var, bu kazançları hızlı harcamalarına kurban gidip, kaynakları geldiği gibi gidebilir. Yakın akrabalar, kardeşler ve çevreleriyle ilgili sorumlulukları artabilir, süreç 2020´nin sonuna kadar da devam edecek gibi gözüküyor.

Yay: İş ortamları aniden değişebilir. Sağlıklarıyla ilgili de sınavlar verebilirler. Son bir, bir buçuk yıldır maddi ve manevi kaynaklarını kullanmakla ilgili sınavlardan geçiyorlardı. Bu durum 2020´ye kadar devam edebilir. Fakat bu esnada kişilikleri, imajları ve hayata bakış açılarıyla öne çıkacaklar. Hatta bu konularda belki bir sertifika, belki akademik bir belge alabilir, yurtdışı, yabancı ülkeler ya da yabancı dil konularında da fayda görebilirler. Kilo almamaya dikkat etmelerini de öneriyorum.

Oğlak: Müzik, sanat, spor kısacası hayattan keyif aldıkları konularla ilgili ani aydınlanmalar yaşayabilirler. Aşk, özel ilişkiler noktasında hayatlarına hızla insanlar girip, çıkabilir. Hiç gündemde yokken çocuk gündeme gelebilir ya da çocuk isteyen Oğlak´lar bunun için teknolojiden destek alabilirler. Oğlak´lar son bir, bir buçuk yıldır kendileri ve imajlarıyla ilgili sorumluluk alıyor, bedenlerine özen göstermeleri gerekiyordu, bu süreç 2020´ye kadar devam edebilir. 2019 yılı Oğlak´lara hayır demeyi de öğretecektir. İçlerine dönecekleri süreçler kapıda, yoga, reiki, feng shui, farklı kültürler, pozitif bilinçaltı 2019 yılında hayatlarının parçası olabilir. Oğlak´lar kalplerinin sesini daha yüksek duyacaklar, özleriyle bağlantıları güçlenebilir.  

Kova: Kökleriyle, babalarıyla, yaşadıkları fiziksel evle ilgili çok ani gelişmeler söz konusu olabilir. Bir anda başka bir yere taşınmak ya da kariyerleriyle ilgili çok ani değişiklikler söz konusu olabilir. Gelecek idealleri umut vaad ediyor. Farklı topluluklara girip, arkadaş çevrelerini genişletebilirler, sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alabilirler. Son bir, bir buçuk yıldan beri kariyerleriyle ilgili bazı kararlar vermeye çalışıyorlar, kendi altında çalıştırdıkları insanlar ya da rutinleriyle ilgili, son 28 yıldan beri sırtlarında taşıdıkları olayları atmaları gerekiyor. Bu fazlalıkları atmak hızla olmayabilir, kendilerine vakit vermeleri iyi olur, 2020 sonuna kadar aynı kararlılıkla devam ederlerse istedikleri sonuca ulaşırlar.

Balık: Yakın çevre, yakın komşular, kardeşleri ya da yakın akrabalarla ilgili konularda çok ani gelişmeler olabilir. İş yerleriyle ilgili değişmeler söz konusu. Seyahatler Balık´ların gündeminde olacak, bu yıl kendi alanlarında tanınmaları mümkün. Bu yüzden kariyerlerine özen göstermelerini tavsiye ederim. Anneleriyle ilgili konularda olumlu gelişmeler kapıda. Kısmetli bir 2019 Balık´ları bekliyor. Son bir, bir buçuk yıldan beri farklı gruplar, vakıflar ve aynı ideali paylaştıkları arkadaşlarıyla beraber olmak için sorumluluklar aldılar, bu süreçleri 2020 sonuna kadar devam edecektir.

RÖPORTAJ: Aynur EryılmazKaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: 2019 yılı kadınların yılı olacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
ALANYA BELEDİYESİ BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI, İbrahim Akdağ
HER ŞEY RÜYA ŞEHİR ALANYA ve ALANYA HALKI İÇİN…
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Kalite ve uygun fiyat Göksel Ayakkabı
Malzeme deri taban CE standartlarına uygun. İşçilik kusursuz ise o ayakkabı kalitelidir.
 “Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
“Miras beklenmeden gelen bir güç ve kimse kaybetmek istemez”
Siz eşit paylaşım yapar mıydınız?
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Turizmin başkenti Antalya´ya Modern bir Galericiler Sitesi yakışır
Antalya Oto Galericiler Odası, Oto Galericiler Sitesi Arsa ve Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı İsmail ÇAĞLAR
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Günay Aral´la Basma Fistan Giyerim
Ressam, eğitmen, küratör Günay Aral´la beraberiz. Farkındalık yaratan son etkinliği “Basma Fistan Giyerim” projesi üzerine söyleşeceğiz. Sanata bakış açısını öğreneceğiz.
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli,  Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya gibi güzel Antalya gibi güvenli, Türkiye ye örnek ve model oda…
Antalya Şoförler Odası
 “Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
“Stresle Başa Çıkabilirsiniz”
Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
GÜNSELİ AKAYDIN ile yaptığım son röportaj
Kadın ve erkek eşit yaratılmış iki insan
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Cinsel istismar suçunun mağdurlarının çocuk ve çocuğun ebeveynleri olduğu unutulmamalı!
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Banu Bozkurt
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Hamilelikte Ağız Sağlığı ve Diş Bakımının önemi
Diş Hekimi Rabia Duman ile söyleşi
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Uzman Dr. Oya Ermiş ile çoook estetik bir röportaj
Yeni teknikler, uygulamalar
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Tiyatro, dizi, sinema oyuncusu Ferdi ATUNER
Diclehan METO röportajı
İrfan VAROL diyor ki..!!!
İrfan VAROL diyor ki..!!!
Hizmette 17 yıl
HELICO TERCÜME BÜROSU
HELICO TERCÜME BÜROSU
Burcu Demirörs & Rasim Esen
"Küçük beyinler kişileri, Orta beyinler olayları, Büyük beyinler ise fikirleri tartışır”
"Küçük beyinler kişileri, Orta beyinler olayları, Büyük beyinler ise fikirleri tartışır”
AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Tülay Beşkonak Özçay
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi